maus

09.04.2011- concurs MTB Garboavele

Recommended Posts

Vezi ca cine si-a bagat gherutele pe site, l-a busit nitel, cel putin Home Page-ul :)

Site-ul e facut intr-un CMS: Joomla, n-am stat sa facem programare, tocmai ca sa-l facem repede DAR din pacate n-am stat nici sa verificam compatibilitatea cu toate browserele importante si se pare ca in Internet Explorer nu se vede continutul paginilor (unora).

Pana la remedierea situatiei va rugam sa accesati site-ul cu alt browser decat IE (mozilla firefox, google chrome, opera, safari, etc).

Danke!

incalzirea pentru Sf. Sarbatori Pascale :)). Sa aducem si ceva oua si cozonac??? Va pupa tata pe toti.

Nu am nimic impotriva sa aduceti ceva cozonaci si oua si sa ma venerati ca doar Pascale ma cheama.Cat despre pupat stai cuminte bubico ca-ti da mami vinisor [dupa cursa bineinteles] http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Au aparut pe site (din senin):

- contul unde se vireaza taxa de inscriere

- lista cu concurentii inscrisi

Trebuie cumva sa facem sectiune si cu numarul de mici si berile pentru fiecare? :)

Ar fi bun pe site un formular de inscriere cu referire la categoria la care vrem sa participam in cadrul concursului de baut/mancat cu probele: sticlism viteza, halbere, poate si coniac-canoe (un fel de triathlon asa). Suta de mici contratimp, contratimp pe echipe la fripturi. Si un formular cu norme de protectie, prin care concurentul este instiintat ca organizatorul nu este responsabil pt. accidente de genul: coma alcoolica, toxiinfectie alimentara, constipare, etc.

Este voie cu orice bicicleta. Unde te poti baga cu MTB si nu poti cu XC ? :)

• Upvote 1

Ar fi binevenite niste informatii legate de cazare prin zona, daca organizatorii ne pot pune la dispozitie.

Alpinmane, te iau la mine! :rolleyes: Tu vino ca se gaseste loc. BTW, la cum ti-e numele cred ca nu te sperie nici un adapost linga start, in padure :)) Iti tin si eu de urit daca e rost de bere si gratare.

Plata taxei de 15lei se face in contul: RO14 BTRL 0180 1205 W140 14XX - B.Transilvania Suc.Galati al Asociatiei pentru Ecologie S.O.S. -Pro Natura (CIF 27073446) cu mentiunea "pt. Garboavele XC". Confirmarea de plata (op-ul/chitanta) se trimite scanata pe office@clubciclism.ro Inscrierea se considera completa doar dupa confirmarea platii. Mesaj preluat de la CCT Constanta

Alpinmane, te iau la mine! :rolleyes: Tu vino ca se gaseste loc. BTW, la cum ti-e numele cred ca nu te sperie nici un adapost linga start, in padure :)) Iti tin si eu de urit daca e rost de bere si gratare.

Yesss, m-am scos!! Zi-mi ca esti si fata si acu plec spre tine :P

Corect, un plus de la mine mosule ! ;)

Plata taxei de 15lei se face in contul: RO14 BTRL 0180 1205 W140 14XX - B.Transilvania Suc.Galati al Asociatiei pentru Ecologie S.O.S. -Pro Natura (CIF 27073446) cu mentiunea "pt. Garboavele XC". Confirmarea de plata (op-ul/chitanta) se trimite scanata pe office@clubciclism.ro Inscrierea se considera completa doar dupa confirmarea platii. Mesaj preluat de la CCT Constanta

Se poate face si prin internetbanking?

Se poate, eu asa am facut si am trimis confirmarea electronica descarcata din internet banking.

Site-ul e facut intr-un CMS: Joomla, n-am stat sa facem programare, tocmai ca sa-l facem repede DAR din pacate n-am stat nici sa verificam compatibilitatea cu toate browserele importante si se pare ca in Internet Explorer nu se vede continutul paginilor (unora).

Pana la remedierea situatiei va rugam sa accesati site-ul cu alt browser decat IE (mozilla firefox, google chrome, opera, safari, etc).

Danke!

Era mozilla. Oricum intre timp vad ca s-a rezolvat problema.

Apropo, pentru cei din zona: puteti fi mai specifici ce inseamna "langa Galati", ca vad ca acu aparu si Macinul in discutie... Daca ma cazez in Galati, care e distanta pana la locatia de concurs?

pai din Galati pana la locul de Start sunt aprox. 10-12 km. http://maps.google.com/ - Galati - Tulucesti (padurea Garboavele - Parc ZOO)

Ca veni vb. de cazare - ma intreb daca sunt doritori de cazare cat mai aproape de zona de Start si cam cati. Exista la ora actuala un locsor frumos, dar e inchis pe perioada iernii. Vor sa il deschida tocmai pe 1 mai, dar daca sunt doritori as putea sa incerc o vb, dar sa nu imi pun obrazul degeaba. deci ... ceva abonati? Sa nu intrebati de pret, ca nu stiu d-astea inca. AICI ar fi locatia - despre scor o sa vb. in caz ca sunt destui musterii. Numai bine.

Macinul intra in discutie pentru a doua zi, in caz de vreme frumoasa si pt o tura de relaxare intre preteni.

Locatia arata excelent, insa pretul e un pic cam mare, 250 ron/noapte casuta sau camera la minihotel. Chiar si cu micul dejun inclus.

Muti, merci de info.

Subscriu la ceea ce a spus Alpinman, locatia arata excelent, insa preturile de pe site sunt cam piperate... Acu, daca ne-om strange destui si se pot negocia alte preturi, ramane de vazut...

Era mozilla. Oricum intre timp vad ca s-a rezolvat problema.

Apropo, pentru cei din zona: puteti fi mai specifici ce inseamna "langa Galati", ca vad ca acu aparu si Macinul in discutie... Daca ma cazez in Galati, care e distanta pana la locatia de concurs?

Probabil ca faceam modificari la momentul respectiv :)

Am sa incerc ca in timp sa adaog si alte informatii utile pe langa cele de concurs ;)

Pacat ca coincide cu competitia din calendarul curselor din Basa din 2011, as dori tare sa particip mai ales ca este la o aruncatura de bat...dar mai vedem...

Intelegem ca o voie cu orice fel de bicicleta.

Traseul e ciclabil cu ciclocrosul ?

raspundeti va rog si la intrebarea asta? eu nu stiu traseul, am un prieten cu ciclocros si ar vrea sa vina, ii sete frica de pietre, asadar.. sunt pietre pe traseu, reuseste cu ciclocrosul?

@tantaru'

raspunsul a fost dat. uite-l:

Nu sunt pietre Tantare ,de unde pietre? :blink: Esti asteptat la o recunoastere a traseului. ;)

Pietre nu prea sunt in zona dar se aude ca vor fi pioneze Imagine postată

Guest
This topic is now closed to further replies.