maus

09.04.2011- concurs MTB Garboavele

Recommended Posts

Clasamentul final nu e atat de final :D am fost concurentul cu numarul 391 si am aparut la categoria amatori in conditiile in care m-am inscris la avansati si am terminat ambele ture. Sper sa fie doar o exceptie remediabila.

Ave!

Si eu am avut nr 405, am terminat cursa la amatori dar in clasament scrie ca am abandonat, o fi clasament final , insa mai sunt erori probabil din cauza ca am avut nr. alb(m-am inscris tarziu si nu mi erau pe verde)

Maus, baga un spatiu intre alea doua puncte si https ca sa mearga linkul direct cu click :)

Nu am miscat nici un deget si sa rezolvat.Multam la prieteni ... ;)

La mine e haos total in clasament. Am participat la avansati in categoria 18-29 ani si am terminat ambele ture dupa 3h 57 min. Iar in clasamente imi apare asa: In clasamentul provizoriu sunt la avansati pe locul 26 la general, iar la categorii de varsta nu mai apar deloc. Iar in clasamentul final nu mai apar nici la avansati si ma gasesc abia pe la amatori la locul 134 si din nou, la categorii de varsta nu mai apar deloc.

cred ca ar fi cazul sa faceti clasamentele finale FINALE

Cred ca timpul din rezultatele oficiale a fost raportat fata de ora de start a turei lungi, 11.23 parca.

Cam de aici a aparut eroarea. Celelalte categorii au plecat mai tarziu.

Ar putea fi(verificarile nu le-am facut decat pentru amatori), insa diferenta e de numai 10 minute (amatorii au plecat undeva la 11:34). Tot mai sunt niste minute lipsa.

Si timpul in final nu ar trebui sa se dea relativ la startul categoriei respective?

:o Ptr asemea cazuri ,maestre Ovidiu cred ca tre sa scoti la incalzire cipurile. :)

Astazi am vrut sa-mi schimb camera dupa ce am facut pana si in timp ce curatam janta pe interior, am observat ca este indoita si putin descentrata!

Bordura aia mi-a pus capac!

La mine e haos total in clasament. Am participat la avansati in categoria 18-29 ani si am terminat ambele ture dupa 3h 57 min. Iar in clasamente imi apare asa: In clasamentul provizoriu sunt la avansati pe locul 26 la general, iar la categorii de varsta nu mai apar deloc. Iar in clasamentul final nu mai apar nici la avansati si ma gasesc abia pe la amatori la locul 134 si din nou, la categorii de varsta nu mai apar deloc.

cred ca ar fi cazul sa faceti clasamentele finale FINALE

sa te lamuresc ... cand ai completat declaratia aceea la fata locului nu ai trecut nici CNP-ul si nici macar varsta - asta era vina ta, partea noastra de vina a fost ca nu s-a specificat in lista unde vrei sa participi (tura lunga sau scurta). Si normal ca la general am putut sa te incadrez undeva, dar pe categorie de varsta - o stii numai tu http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif. Se putea simplu rezolva cu un mail la office@clubciclism.ro in care mentionai toate detaliile, asa cum au facut si altii. Te astept.

:o Ptr asemea cazuri ,maestre Ovidiu cred ca tre sa scoti la incalzire cipurile. :)

:)

Lasa mai ca oamenii sunt incantati ca au platit 15 lei si au primit tricou si mici, ce mai conteaza niste rezultate:)

LE: Sti numarul de telefon asa ca anul viitor nu vad de ce nu am trece la alt nivel de organizare, cu rezultate corecte:P

Cat m-am bucurat ca nu am facut pana in timpul concursului...si vineri cand mi-am desumflat roata pentru a introduce o solutie antipana care din pacate nu functiona decat pentru ventile Schrader, eu avand Presta, incercand sa reumflu roata suparat ca nu am putut introduce solutia minune, am vazut ca sufla din toate partile. Am descoperit 4 ghimpi mari si frumosi in cauciuc http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/angry.gif.

I-mi pare foarte rau ca nici dupa o saptamana de la data desfasurarii competitiei nu se mai scrie nimic, multi au fost nemultumiti ba de noroi, ba de vreme, ba de organizare, ba ca in clasament nu au iesit pe nustiu ce loc, ba ca au avut un timp pe computerul lor si altul in clasament, etc, si nimeni nu comenteaza de zona ca este foarte frumoasa (faleza Dunarii la asa de mica distanta de apa m-a impresionat foarte mult), cladirile vechi din oras i-mi plac foarte mult, i-mi pare rau ca nu am apucat sa vizitez orasul mai mult, muntii Macinului sunt atat de aproape incat ai putea sa arunci un bat in padure (ce trasee superbe de competitii sau de plimbare ar iesii pe acolo, am vazut pe Bikemap ca exista cateva trasee frumoase salvate), nu am stat dacat 3 zile (din cauza serviciului) dar sunt sigur ca si daca a-si fi stat o luna tot nu m-asi fi plictisit de oras si de imprejurimi. Garboavele este una din competitiile care i-ti raman in suflet multa vreme, adica pana la anul la o noua editie.

Chiar daca transportul si cazarea m-au costat de 20 de ori cat taxa de inscriere a meritat fiecare leu. Inca o data ma inclin in fata celor care avut initiativa de a creea Clubul de Ciclism Galati si implicit aceasta competitie "memorabila si fara cuvinte", ca sa citez un comentariu postat de @djsorin mai devreme.

Deja numar zilele pana la urmatoarea intalnire.

• Upvote 1

Eu ii felicit atit pe organizatori cit si pe toti participantii care s-au incumetat a se baga in cocina! Tin sa mentionez ca am facut traseul si in conditii ideale si pot spune ca nu e usor deloc: fara limba cravata nu ajunge nimeni la finish indiferent de cit de pregatit e. Urcarile alea periculoase cu noroi erau facubile pe bicicleta (in conditii normale de teren) doar de maxim 20-30% dintre participanti (in regim de concurs) asa ca nu va mai faceti sperante ca ati fi rupt limbile la ceas cu recorduri :D. Deabia astept editiile viitoare.

Iar pt cei care isi doresc un Macin sa siti ca e mai greu decit garboavele pe noroi muahahaha http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif be prepared, be prepared...!!

In incheiere: padurea Garboavele are program non-stop, 24/24, 7/7. Oricind sinteti bineveniti sa facem o tura, mai ales ca avem unde poposi la bere dupa.. :)

Am o curiozitate (asta ca sa imi gasesc si alte scuze ;) ): au fost participanti cu ciclocross-uri la Garboavele?

Uhm....eu am avut cauciucuri de cyc. Nu stiu daca a fost si altcineva, dar nu cred. S-au descurcat foarte bine.

Guest
This topic is now closed to further replies.