ovidiu

Echipament Ciclism.ro 2011 - Concurs design

Recommended Posts

In cadrul acestui topic puteti publica propunerile voastre pentru design-ul echipamentului Ciclism.ro 2011.

Element obligatoriu: Sigla ciclism.ro

Designul final va fi ales de mine.

Designul final trebuie sa fie furnizat in format vectorial.

Castigatorul concurului va beneficia de un set de echipament gratuit!

Data limita: 15/02/2011

Sigla poate fi descarcata de aici: http://ciclism.ro/transfer/logo.rar

Se accepta diverse texte pe echipament.

Ex:

Proud Member of Ciclism.ro!

We are Ciclism.ro!

s.a.m.d

Echipamentul inseamna tricou+pantalon.

Designul este acelasi pentru toata lumea.

Pretul va fi undeva la 30-35 Euro/Set ( cam 150 de lei). Tricoul va fi cu fermoar pana jos.

Se fac tot personalizate cu nikul fiecaruia?

Trebuiesc respectate si culorile siteului? alb, gri, negru, albastru si portocaliu

Am sters toate discutiile offtopic. De acum inainte postati un design sau nu postati deloc.

Nu avem restrictii la culori dar vor fi apreciate propunerile cu o grafica curata si care se apropie de culorile site-ului.

ok. hai ca am imbunat zeii si am reusit dupa lupte seculare sa il fac si alb.

am sa pun 2 variante, cu si fara tricolor.

Imagine postată

si fara

Imagine postată

• Upvote 4

ok. revin cu ceva imbunatatiri si adaugiri.

- m-am uitat mai atent si inclin sa-i dau dreptate lui croko (daca nu ma insel) in ce priveste drapelul. cromatic nu prea e compatibil, asa ca l-am "extras".

- de asemenea, pt ca versiunea tricou negru mi se pare frumoasa asa cum e, si nu decolorat (in alb), am ales sa vin si cu o varianta de tricou alb, dar cu un model diferit. sper sa placa.

- am adaugat si 2 perechi de pantaloni scurti, cu sau fara bretele, in fct de preferinta. modelele sunt simple pt ca mi s-a parut ca se potrivesc mai bine cu stilul minimalist al tricourilor.

- pe spate, propun ca tricourile sa aiba doar sigla ciclism.ro undeva in zona superioara, pe centru.

cam atat cu sama de cuvinte. sa lasam imaginile sa vorbeasca.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 8

Parerea mea , nici sa iasa un tricou care sa semene cu un panou publicitar mobil .

Adresa sitului se cunoaste si nu este nevoie sa fie pusa , este de ajuns "ciclism.ro" si deviza "totul despre ciclism" ... asta la partea de text .

Cat despre culori , trebuie tinut cont ca albul este foarte pretentios si cei care vor vrea sa il poarte in concursuri de mtb ori chiar sosea vor avea de furca la spalare . Se poate tine cont si de vizibilitatea pe sosea si ce culori pot ajuta la acest lucru . Iar conceptia de "culori inchise nu sunt bune ca murim de cald vara" nu se aplica la aceste materiale sintetice create special pentru ciclism .

Sunt destule culori predominante pe acest site care pot fi folosite intr un design simplu si frumos (simpler is better).

am ales alb si negru, 2 culori oarecum neutre sau 2 nonculori. daca alegeam verde, ecologistii spuneau ca e culoarea lor; daca alegeam rosu, se basicau dinamovistii sau sovieticii; daca alegeam albastru, comentau marinarii, ca albastra-i marea; daca optam pt portocaliu, zicea lumea ca sunt cu base; si tot asa. mereu se vor gasi voci care vor comenta culoarea.

faceti un sfat si alegeti majoritatea o culoare, apoi aplicati-o pe modelele de mai sus, si gata. impacam majoritatea.

cat despre acel www., nu-i musai sa fie pe tricou sau sa fie pozitionat acolo. tot ce se vede pe tricou e optional. probabil ca plac mai mult daca sunt neinscriptionate.

Aici sunt vechile idei de tricou, poate o sa mai storc un pic creierul sa fac inca un tricou si anul asta :D

post-1537-0-00733300-1296467351_thumb.jpg

post-1537-0-61388600-1296467362_thumb.jpg

Imagine postată
  • Upvote 1

Design-ul pe care o sa il folosim pentru echipamentul din 2011 este cel al lui Maurice.

Imagine postată

Il rog pe Maurice sa imi trimita designul in format vectorial. Vom mai face mici modificari pentru ca am si eu ceva idei pe marginea acestui design.

Saptamana viitoare va fi deschis un topic pentru comenzile de echipament.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.