basso

Ture ciclocros

Recommended Posts

Frig,zapada,plictiseala,un trio usor de combatut cand ai prieteni sanatosi tun de la gat In jos http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Asadar,@Adi Fuji si nepotul @Octav nu au avut liniste azi,si daca e vorba de ture cu CYC clar nu pot lipsi nici eu

In actiune maestrul Adi,fost ciclist de performanta obisnuit cu cursele de ciclocros http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Imagine postată

Nepotul Octav mi-a cam dat rusinica pe coborarea asta,pt ca avea orice In afara de frane :D

Imagine postată

Imagine postată

In fine,ne-am mai zbenguit noi,am aratat cucoanelor care ne admirau ce tari suntem :D

Imagine postată

Pana a cedat schimbatorul lui Adi....

Imagine postată

Desigur,a urmat slujba de pomenire :rolleyes:

Imagine postată

Inregistraram cateva cazaturi pe moale,un schimbator rupt,si cateva vinuri si beri

Faina turicica,baieti la fel !

• Upvote 8

Daca la voi a fost distractie la mine a fost stress la servici.M-am revansat spre seara cu o cana de vin fiert.Zapada pe aici este destul de mare[15cm]si nu se poate iesi la "ars" calorii.

Fraţilor, aţi schimbat terasa sau este doar pentru moment? Azi pe la 10,00 ieşim şi noi (Paul,Eugen,subsemnatul şi mai vorbim la tel. cu Gigione şi Mihai Fuji) cu MTB-urile în Tineretului după care o hidratare la terasa de sus. Mai vin făra biclă nea Marin şi Doru la terasă.

@mircea : a fost facuta o improvizatie mica la schimbator ca sa poate sa urce pe un pinion de 30 ( el era pentru pinion de maxim 27), a agatat pinionul si s-a rupt.

Da am fost prin tineretului :D

Domnul profesor a fost pentru moment alegerea , era cald si bine inauntru :D

E bine mai ca la voi nu ninge viscolit. Pe la noi in extremul orient nu ai nici o sansa sa scoti bicla pe o asemenea vijelie :

Imagine postată

• Upvote 1

Aha Dulaule,ai iesit tiptil fara sa anunti haita....

Cum merge acum prin zapada mai mare ?

Dar cu Look-uri ?Ai mai bagat picioarele In pedale ? :D

Nu am schimbat terasa Dom' Prof,acolo s-a nimerit cel mai apropiat vin fiert

Am dat si azi o fuga mica cu cyc-ul prin herastrau. A venit si Fane ( 445 ) .

Imagine postată

Uploaded with ImageShack.us

445 a improvizat un pic bicla dar dupa putina mestereala la cauciucuri(vreo 2 bari in ele) a luat-o din loc si l-am alergat eu nitel :rolleyes:

Imagine postată

Aici parca era deja mai fericit :D

Imagine postată

• Upvote 2

Cine zicea ca Ultremo nu e guma de iarna? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Octave m-oi fi alergat tu,dar cine a luat tranta de 2 ori?

Super zi astazi,merita sa iesi din casa chiar si cu o cursiera.

Pune poze si cu tine http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Felicitări băieţilor care au ieşit ieri şi azi prin zăpadă cu bicicletele, indiferent de locaţie. Aşa cum am spus şi dimineaţă, noi am dat câteva tururi de parc prin Tineretului (aprox-vreo două ore)de la ora 10,00 apoi ne-am retras la terasa obişnuită pentru hidratare şi uscare. Păcat că nici unul dintre noi nu a avut vreun aparat foto ca să fi făcut câteva poze. Au participat Eugen MTB, Paul, Gigione, subsemnatul şi nea Marin (la terasă cu tablele.)

• Upvote 2

Am facut noi ce am facut si tot pe rand am iesit la bicicleala

Frig,zapada,plictiseala,un trio usor de combatut cand ai prieteni sanatosi tun de la gat In jos http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Faneasca,te Incadrezi cu succes :D :D

Treci pe la mine sa-ti Imprumut niste cramponate de 28,poate Iti intra pe furci.

• Upvote 2

Scoate franele daca nu ii intra . Oricum sunt degeaba pe zapada :rolleyes:

• Upvote 1

Imi pare rau ca nu am iesit cu totii,dar nu credeam ca ajung pana in Herastrau,nu prea aveam incredere cu slick-uri.Octav e de vina ca m-a cam bagt in priza.

Hai sa planuim ceva prin parc,dar mai pe seara asa...saptamana viitoare.

Treci pe la mine sa-ti Imprumut niste cramponate de 28,poate Iti intra pe furci.

Trec si io la un set de 28? Imagine postată Hai si un 25, cramponate sa fie.

Stau bine de la gat in jos ca s-a sudat clavicula Imagine postată

Normal ca stai bine de la gat In jos,altfel nu ai Incerca sa bagi cursiera pe off-road :P

Padisahule,cand ai chemare da-mi un bip si facem proba

Frumoase plimbari si-s convins ca si distractive insa nu stiu cum nu aveti voi frane pe zapada.De la ultima mea experienta pe zapada de acum 2 ierni pe Trans nu tin minte sa fi avut probleme.

Oricum si fara frane e frumos. :P

Mai bagati poze cand mai mergeti. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Mi-ati facut pofta si mie cu povestile astea, asa ca am imbinat utilul cu placutul si am deviat drumul meu prin oras prin Herastrau pe malul estic. "Oraseanca" mea s-a comportat excelent pe zapada desi era sa cad de cateva ori. Peisajul din parc e de vis, cararea usor batatorita e numai buna de mers pe ea cu bicla.

Aparatorile si-au facut pe deplin datoria si am ajuns acasa uscat.

Acum astept sa se incalzeasca vinul... :D

Exact: vinul.. sau tuica fiarta nu tre' sa lipseasca din alimentatia unui cyclocross-ist. Merge si un ceai cu rom. Ciocnesc virtual cu "tout les bagabondes du monde"!

La naiba, faceti totul sa para prea tare si prea fain in timp ce eu stau in casa si ma uit la bicicleta cu dor. Merg sa-mi cumpar cauciucuri de cyc. Brb.

Baietii de la bikexpert mi-au spus ca nu au nimic care sa imi incapa pe cadru, doar de 35. Chestia e ca eu credeam ca imi vor incapea pe cadru, dar am preferat sa nu le iau la risc. Are cineva de prin bucuresti un Schwalbe xc comp pe care as putea sa il incerc pe a mea? :D

Ce cadru ai ?

Vrei sa faci proba cu un cauciuc de 35 ?

Treci vineri dupa ora 18 pe la terasa din Tineretului,faci proba cu roata mea.