basso

Ture ciclocros

Recommended Posts

Iaca bre

Sergiu,Dani,Tuvia si pletosul cu cusma

qg4t.jpg

5el1.jpg

nve4.jpg

• Upvote 4

Am lasat loc sa pui si tu cateva ma nepoate 

Sa nu spui iar ca nu stiu ce profil.......de polizor nu ai  :D

• Upvote 2

Sambata as baga un Dichiu,as Incerca cel putin.Daca nu merge,pana la Cota 1400 sigur merge

Doritori ?

La Sinaia se anunţă grade Celsius negative, însă soare cam toată ziua. Primarul sinăian şi-a dorit un oraş ca în basmele de sezon, aşa că a dat dispoziţie să nu iasă asfaltul la iveală pe străzi, cel puţin marţi aşa era! 

SPOR!

Calde, băieţi şi fete, calde!

p%2520021.jpg

p%2520022.jpg

Contactul cu zăpada:

p%2520026.jpg

Acasă:

p%2520030.jpg

Am testat Conti CX King: foarte bune pe zăpadă bătătorită sau îngheţată şi mai mult mi-au plăcut pe urcările puţin abrupte şi cu strat subţire de zăpadă afânată! Se afundă mult în zăpada mai moale şi nu fac faţă bine la cea afânată (similar cu nisipul de la cursele de cyc). Am fost în parcul Titan-IOR, dar vin cu plăcere şi în alte parcuri centrale. Mâine ies cu Maxxis Raze, dacă mai sunteţi ca mine, daţi un semn aici.

Calde, băieţi şi fete, calde!

Contactul cu zăpada:

Acasă:

Am testat Conti CX King: foarte bune pe zăpadă bătătorită sau îngheţată şi mai mult mi-au plăcut pe urcările puţin abrupte şi cu strat subţire de zăpadă afânată! Se afundă mult în zăpada mai moale şi nu fac faţă bine la cea afânată (similar cu nisipul de la cursele de cyc). Am fost în parcul Titan-IOR, dar vin cu plăcere şi în alte parcuri centrale. Mâine ies cu Maxxis Raze, dacă mai sunteţi ca mine, daţi un semn aici.

Si unde vrei sa iesi, la ce ora?

Aş ieşi în Tineretului că nu am pedalat pe zăpada de acolo vreodată, între orele 12 şi 14 sunt -1 şi 0 grade. Dacă îţi convine, alege ora şi locul de întâlnire.

Mâine este ziua mea să nu pot :(. Vremea se mai încălzeşte, zăpada nu dispare în câteva zile, aşa că este timp.

S-a înfăptuit "tura" şi în parcul Tineretului, tot singur, mai mult asfalt decât ieri, mai mult soare, Maxxis Raze bune pe drept şi dur, mai bune decât CX King în porţiunile cu zăpadă mare afânată, dar dezamăgitoare pe urcări şi în viraje strânse sau luate cu viteză (totuşi, trebuie specificat că înălţimea crampoanelor este cam la jumătate faţă de nou).

pp%2520001.jpg

pp%2520010.jpg

Una dintre căzături:

pp%2520007.jpg

N-ai stare ? Mai stai pe acasa

Sambata pe la 1 as baga o 'tavaleala' pe acolo.Urmata de niste vin fiert la crasma din Orasel

La cat de mediatizat a fost evenimentul cred ca s-au epuizat repede locurile.

Cineva pt. o tura prin Tineretului(prima zapada 2014),combinata cu ceva vin fiert?

Propun ora 12

Ai vazut ca se poarta Imbrancelile ? :D

Chiar ca mi-e venit un dor de salbaticie

Este noroi încă între tarlale, în păduri nu mai încape discuţie. Poate ceva părculeţe să fie prietenoase la pământ. Propui ceva pt sâmbătă?

Nu coane,astept sa se mai usuce.

Cred ca saptamana care vine va provoc la o Cernica,cu un nou CYC :P