basso

Ture ciclocros

Recommended Posts

La 10 mi-e putin dificil să ajung. Dacă nu mutaţi cu o oră mai târziu, vă găsesc pe traseu. Sper.

Frumos în Tineretului, gradele cu minus au ţinut pâmantul tare şi ceva pete de zăpadă rezistente:

30dec%252520%2525281%252529.jpg

După 90 de minute de Tineretului şi o gustare, am dat o raită pe lângă şi prin Parcul Natural Văcăreşti:

30dec%252520%2525283%252529.jpg

Poteci faine pe sus, pe jos, prin mijloc, bune de alergătură, nu prea se pretează la tehnic :D. Eu am intrat pe traseu de la blocurile Asmita, dar pentru partea interioară se coboară uşor în partea opusă blocurilor (pe diagonală) - este o rampă domoală acolo. În parcul natural locuiesc oameni în barăci oarecum improvizate!

Nu am dat de ştire aici pentru că am scăpat de nişte îndatoriri şi am tulit-o.

ANUL NOU CU BUNE!

• Upvote 1

super:) dar timp nu am la ora aia. stii orele mele, 7-8 dimineata, sau seara, pe la 8-9. in weekend daca mai mergeti vin cu placere. 

Am vazut azi urme :)

E zapada cam mare,dar merge

Breaking news

Vampirul a fost arestat de poltie.Acuzatia adusa fiind foarte grava,defriseri ilegale.Pe o cobarare a fost parasit de frana si carma si 

a culcat la pamant frumusete de boschete :))

Maine la 12

Am inotat azi in zapada pe bicicleta fiind, destul de greu sa te dai la vale, iar urcare nici gand (poate daca ai cuie pe spate). Am incercat un mic tur: urcare pe panta asfaltata de langa lac si coborare pe panta de pamant/zapada.  Foarte greu a fost dar placut in acelasi timp.

Poate ora de intalnire ar fi mai bine mai de dimineata, pentru ca de exemplu azi dupa 12-13 era deja plin tot parcul de sanii si copii.

Spor maine.

Numai bine!

Adrian

Aha,tu ai 'sifonat' zapada :)

Da,dar doare frigul ala de dimineata.Mergem pas-pas pana In parc si acolo ne varsam nervii acumulati pe sosea

Hop si Vampirul

Maine la 12

10653479_1110890575618481_23950486168784

Salut, merci pentru link, cu siguranta mai multe de invatat. Baietii din film sunt artisti la cum merg unul dupa urmele altuia.

Si eu dupa ce am facut primele urme ar incercat acelasi lucru dar nu mi-a iesit. :) Poate pentru ca nu am cyclocros (am mtb) .. glumesc.

Numai bine!

Adrian

da, cu timpul inveti. nu conteaza daca ai mtb. cand se regleaza vremea vrei sa vi la o tura in tineretului? e cam asa: 

• Upvote 1

Frumos traseul si destul de lung (stiam doar unele portiuni).

Eu folosesc parcul pentru alergari in jurul lacului si pe pantele si scarile din proximitatea lacului.

Cu bicicleta in parc am doar iarna "nebunia" sa ma dau cu bicicleta dupa prima ninsoare sanatoasa cand totul este alb (asta o fac ori dimineata devreme ori seara tarziu).

In rest nu imi place sa pedalez prin parcuri. Consider ca locul bicicletei nu este in parc. Parcul este pentru plimbarile pietonilor.

In schimb imi place sa ma dau cu bicicleta prin padure/munte (chiar daca nu sunt tehnic si pedalez mai incet pe offroad).

Numai bine!

Adrian

Vino cu noi pe traseele din Tineretului şi o să vezi că parcul este încăpător pentru toată lumea. Posibil să mai sperii câte un visător rătăcit printre copaci, dar nu e problemă B-) - toate sunt trecătoare.

La 11,30, astăzi, sunt în Tineretului pe traseul de lângă lac, dacă nu începe ploaia până atunci. Veniţi?

Am comis-o şi astăzi în plin sezon de ciclocros m/ . Mulţam frumos lui Bogdan că nu m-a lăsat singur şi ne-am destrăbălat pe câteva parcele. Îngheţat spre periculos pe traseul clasic de lângă lac, printre copaci urmele celor care s-au trezit devreme anul acesta s-au transformat în şleauri îngheţate. E puţin mai bine pe partea plată de sus înspre Adesgo, dar ne-au clănţănit toate bunătăţile pe liniile îngheţate. Cel mai mult mi-a plăcut pe două parcele cu zăpadă şi iarbă unde am mers pe urmele schiorilor.

10ian%252520%2525281%252529.jpg

10ian.jpg

• Upvote 2