basso

Ture ciclocros

Recommended Posts

cah....

voi fi acolo sa va fac fotografii :) daca e noroi sau daca e uscat: SUCCES!

Momentan treaba sta bine:

Imagine postată

Sper ca maine sa refac poza asta:

Imagine postată

• Upvote 1

Am mai vazut poza, da' abia acuma am remarcat abtibildul de pe top tube... Tare! :D

Care? Ca yee-ha e numele bicicletei Kona.

• Upvote 1

:blink: de ce ti-ai dori ploaie?Esti singurul pe care-l aud ca vrea o cursa pe ploaie.

Pe ploaie>noroi nu e de ajuns sa pedalezi bine,intevine hazardul

Horatiu este si un mic teribilist vad :). Eu ash vrea sa fie super mult noroi, sa nu mearga nici Jeepurile de atata noroi... macar nu se mai tine :))

E normal sa prefer pe ploaie, eu nu sunt chiar asa de bun la pedalat, in schimb am experienta foarte mare de mers pe noroi, poate mii de km facuti prin cele mai oribile namoale. Asa cum e normal ca altii sa prefere uscat, ca sa poata sa-i dea in gura fara sa se gandeasca la alte aspecte. FIecare cu gusturile lui, ciclismul are de toate pentru toti :D Plus ca bicicleta asta de exemplu am dotat-o cu cele mai ieftine piese, transmisie pe 8 pinioane, linie Sora si Altus, ca sa pot sa o bag prin cele mai mari namoale si sa nu imi para rau de nimic. Practic poate sa se intample aproape orice, nu ies in nu stiu ce mare paguba.

Evident, toate componentele astea n-ar fi mers ca lumea impreuna daca nu intervenea si mana magica a lui Basso care, numa' el stie cum, a facut-o de pe-o zi pe alta sa mearga ca ceasu' si inca mai merge asa si acum. ;)

ei bine Horatiu,maine sper sa si fulgere... :P

Ploua, fulgera, ne bate soarele in ceafa sau ninge, o sa fiu prima data la un concurs de ciclocross adevarat in circuit si sunt incantat. De jumate de an astept sa vina luna octombrie si ma uit la filme cu ciclocross pe net. Habar n-am cum va fi, nici ca organizare nici cum o sa ma simt sau ce-o sa fac pe acolo, dar cu siguranta va fi fun!

Adevarul este ca pare f fun ce am vazut in filmuletul de la cupa Chicago insa in cel de la Roubaix... iad!

Nu mai plec In Italia,asa ca ne vedem la Balotesti ;)

Plecam toti de la Arc la 9 ?

Vin cu masina sa va tin trena? Si daca aduceti un aparat mai de doamne ajuta, va fac si poze. Al meu a crapat :(

nu stiu ce inseamna "mai de doamne ajuta" dar am un compact ok. ti-l dau in gestiune.

Vin cu masina sa va tin trena? Si daca aduceti un aparat mai de doamne ajuta, va fac si poze. Al meu a crapat :(

ptiu drace, abia acum m-am trezit. Ce inseamna sa nu ai alarma pusa si sambata...

Imagine postată Ai voie cu furca cu suspensie pe ciclocross???