basso

Ture ciclocros

Recommended Posts

Uita-te mai atent, furca aia e pe un MTB. Concursul a avut si categorii de MTB.

Han arata super concentrat pe acolo. :D

• Upvote 1

Arata foarte concentrat, ca a participat cu bicicleta lui de oras, o cursiera veche de otel dotata cu slick-uri. El venise sa vada concursul si sa faca poze, eu l-am innebunit sa participe, asa ca a dat jos portbagajele si aripile de pe bicicleta si s-a bagat. De fapt, slick-urile au fost o alegere perfecta pe traseul ala.

• Upvote 1

Arata asa de frumos crestele inzapezite ale muntilor mai ales ca le vad in fiecare zi. Abia astept sa imi treaca raceala sa dAu o fuga pana sus. Doritorii se mentin pe pozitie?

Clar! Sambata au fost

:) Perfect pentru ciclism.

O sa se incalzeasca si in vreo 2 we se va mai putea urca pe la munte zic eu.

Sambata, doua concursuri de ciclocross. Unul in acelasi loc si organizare ca we trecut, unul la Zarnesti. Daca puteti ajunge, va recomand cel din Zarnesti, e organizat (si) de Eduard Grosu care stie cu ce se mananca sportul asta. Mie mi-e cam peste mana chiar acum sa ajung acolo...

Aceleasi locuri, aproape aceleasi persoane, aproape acelasi podium. La amatori, Han a schimbat locul cu maestrul Canibalul, urmat de aproape de colegul nostru Gottwood. Adica am avut la amatori un clasament de forumisti: 445, hcampian, EddyZaCannibal, Gottwood. Interesant e ca azi MTB-istii s-au dat separat, apoi CX-istii. Adica cel putin eu daca aveam habar ca va fi asa, puneam si MTB-ul si ma inscriam de 2 ori http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Cu pozele, asteptam sa apara ceva... 445 si-a completat vitrina, saptamana trecuta a primit medalie, acum a primit cupa :D

Evident, la profesionsiti lumea a inghitit praful de sub rotile lui Basso. Felicitari din nou!

Chiar asa, din Zarnesti vreo veste, ceva?

• Upvote 1

Nu uitati de urmatoarele concursuri din Poiana,saptamana asta,miercuri,joi si sambata

Miercuri si joi nu stiu daca ajung,Insa sambata sunt acolo,daca nu ploua,spre disperarea lui Horace :D

• Upvote 1

se mai merge si pe Man Peak?

cine e asta??

incerc sa ma alatur voua, amatorilor, sambata la Poiana Brasov. Presupun ca sambata va fi si cursa pt amatori.

NUMAI BINE!

l-ati "englezit" si pe asta. misto ;)

pentru sambata: stiti careva la ce ora se organizeaza cursa pentru amatori? anul trecut cum a fost, inainte sau dupa elite?

merci

Hai sa va stric seara. Se pare ca domnii organizatori au decis sa nu mai frece menta pe acolo pana sambata, asa ca organizeaza toate categoriile, inclusiv amatorii, vineri. Stirea e de la fata locului. Ar fi sanse sa se schimbe treaba, dar mici de tot, spre zero. Daca aflu ceva noutate buna, va zic.

Pe de alta parte, m-am interesat pe la baietii din Busteni, cu propunerea de tura, sa fiu sigur. Ei se duc sambata la schi. Cred ca e clara ideea. Una peste alta, de la Babele pana la Valea Cerbului e zapada cu petece de iarba, dar drumul e de obicei cu zapada, acolo o baga prima data viscolul. De la traversarea din capul vaii Cerbului, gheata oglinda, se poate trece cu greu pe jos, de preferat la coltari si pioleti. Temperatura in jur de -2 grade maxim la soare la mijlocul zilei. Conditii bune de pedalat mai sunt sub 1700 m.

Da ma, mi se pare bine gandita. Vineri se mai si lucreaza deci vin mai putini rideri, deci mai putina bataie de cap deci termina mai repede mai ales ca le ingheata urechile. Si daca esti amator n-ai decat sa vii cand poti/ai chef sa te dai pe acelasi traseu, sau sa te dai acasa pe unde apuci.

Eu chiar ma gandesc sa organizez un concurs de CX in jurul casei. Am tot ce trebuie, inclusiv o mica vale care se poate urca si cobora cativa m, se mai pot pune niste obstacole, o rampa din lemn... E o idee pentru anul viitor.

Dap, you have my shovel.