Guest

Topic Galerie: MTB 29er

Recommended Posts

Guest

Marin County, o privire superba asupra orasului ce se ridica dincolo de vestitul pod. Aici s-a nascut miscarea offroad acum 20-25 de ani. Cine putea sa stie ce va aduce viitorul, si iata unde am ajuns.

-a aparut aluminiul (lumea:imposibil pt offroad)

-a aparut suspensia pe fatza (lumea:radeau cu burtile la soare)

-a aparut suspensia pe spate (lumea:o gluma in trecere)

-a aparut carbonul (lumea:se sparge ca un portelan)

-a aparut 29le :D (lumea:americanii sunt idioti, 29er nu sunt mtb, ci girafe)

Acum, stim cu toti ce s-a ales de ele http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Imagine postată

deci draci!!! :eek: superba "scula" mai ai. sa o calaresti sanatos. ;)

lantul e luat din tara ca ma tenteaza si pe mine unu'...:((

Nu-i a mea :((. Lantul e HG73, parca. Daca vorbesti de ala contra hotilor, gasesti la Iasi.

Salut,

Foarte tare bicla, sa o stapaneasca sanatos posesorul. Poate ne dai si nou amai mult einfo legate despre cadru care vad ca e la un pretz acceptabil (345$). Ce greutate are,cumse comporta bicla si as mai departe.

Bicla arata ft fain.

Si poate in curand o sa ne arati si noua pe a ta. :)

Eu sunt fericitul posesor. Bicla momentan e putin cam grea, vreo 12 kile (chiar 12.5 cu cauciucurile din poza), dar are un fratior care urmeaza sa-i mosteneasca din piesele mai grele pe masura ce le mai upgradez. Cadrul chiar daca e hard-tail e de fapt proiectat pentru All Mountain, l-am ales pentru ture ceva mai serioase si razboaie gen Geiger Challenge (a se vedea butucul fata cu ax gros), si are fix 2.2 kg (cantarit cu colierul de sa si cu urechea pt deraior). Nici faptul ca e de 20" nu prea ajuta, cel de 16" are cu 200 grame mai putin. In functie de cum evolueaza situatia cu acceptarea rotilor mari in cursele din Romania, urmeaza sa imi iau si un cadru mai de racing, dar momentan nu merita sa bag 800$ intr-un air9.

Nu cred ca nu esti primit la curse cu aceasta scula.Plus ca fiind inalt te avantajeaza.Eu sau Lulu cred ca am fi caraghiosi pe 29er;)

• Upvote 1

Nu este vorba de caraghioslac, cel mai important daca bike-ul fits you (adica e pa masura) si un 29er (dupa cum mi-a povestit un propietar de magazin de aici care concureaza) este ok pentru un rider de la cca. 1,65 m in sus.

sincer e incredibila . de unde se pot lua mai multe date despre ea ?

Lysergo cea aratata de tine este incredibil de frumoasa.o adevarata bijuterie.

unde gasesc de cumparat un 29er??

au inceput sa apara si in europa, nu mai sunt fabricate doar de americani, dar in romania in nici un caz. in ce buget?

daca vrei singlespeed asta e o oferta exceptionala: Mountainbike Bianchi SOK 29 Single Speed 2008, Raddiscount Online-Shop, der Fahrrad-Discounter in Deutschland

alta varianta ar fi astea facute in cehia: Superior - 29"

si daca vrei un niner de la mama lui, sunt ceva importatori prin italia.

de facut pe piese e mult mai usor, iei un cadru de exemplu de la on-one.co.uk, furca si roti de pe chainreaction, iar restul pieselor de unde vrei, ca sunt la fel ca la 26.

nu stiu daca e poza dintr-un unghi aiurea, dar cred ca iti trebuia un cadru (mult) mai mare :-q

e de 21''.

mai mare nu exista. Si e ok ca marime, desi din unghiul ala, intradevar, nu pare :-q

Poti sa-ti iei si din Romania. M-am intersat eu mai demult la bikexpert si au zis ca aduc orice model kona 29er pe comanda.

Poti sa-ti iei si din Romania. M-am intersat eu mai demult la bikexpert si au zis ca aduc orice model kona 29er pe comanda.

intr-adevar pe comanda se poate... si la Iasi avem un Felt Nine Race adus la comanda de importator.