Guest

Topic Galerie: MTB 29er

Recommended Posts

Am montat o jucarica pe dinozaur.

Luata din decathlon.ro cu doar 10 lei si transport "moaca"

Colegul ursa m-a luminat ce e cu suruburile de prindere :D ...si ii multumesc!

post-17891-0-93955300-1424778191_thumb.jpg

Pompa aia merita toti banii, am una de 5 ani si face treaba cu brio. m/

E pompă specifică de 29? Adică postați la subiect.

L.E: Adică poze cu 29ers și discuții pe marginea acelor poze/biciclete.

Edited by otsdr
  • Upvote 8

Foarte faina dar ma zgârie pe ochii si pe creier gentile alea penibile de DHS,..se pun doi suporți de bidon si unul se foloseste cu bidon de scule si e mult mai eficient, ma enervează ca la mine la mtb mtb nu am gauri pentu inca un suport.

Ceva de genul asta 20150215_134422.jpg

Multumesc pentru sfat, la varianta asta nu m-am gandit.

Nici mie nu imi place cum arata gentuta aia si cred ca am sa imi caut un rucsac mai mic, pe care sa il port tot timpul si unde sa imi tin si strictul necesar de scule.

Poti folosi o borseta prinsa la talie, orientata la spate. E mult mai comoda decat un rucsac si nu transpiri din cauza ei.

• Upvote 1

Nu luati bidon de scule de 500ml. Aproape nu poti pune nimic. Orientati-va spre un 700-750, cred ca e precum cel in poza de mai sus.

Al meu e cel de 650 http://www.bike-discount.de/de/kaufen/elite-byasi-flaschenbox-650ml-schwarz-100975/wg_id-1271 dar este si de  850 http://www.bike-discount.de/de/kaufen/elite-superbyasi-flaschenbox-850ml-schwarz-90825/wg_id-1271

Cum la mine e cadru mai mic e chiar ok de 650, am o camera, multitool, petece si leviere un mic bidonas de ulei, minipompa si mai intra si niste geluri, izotonic si cheile.

La un buzunar din spate mai pun doar telefonul cu castile si e foarte comod asa:)

Optica e discutabila si o chestie de gustsi-n gustul omului … *-:) 

Indiferent de tipul de bicicleta as prefera absolut tot ce e montabil pe cadru (din punct de vedere “utilitar si necesar”) si as evita absolut tot ce trebuie carat “la corp”.

Motive?

• Comfort
  • Centru de greutate
  • Upvote 3

Astăzi, în ciuda vântului puternic și a temperaturii nu tocmai ridicate, mai scosei și eu mârțoaga la o tură de vreo 25 km.

IMG_0122sm.jpg

Traseul:

traseu.jpg

• Upvote 2

Cum se prezinta bicicleta, don' Ursa? Eu inca nu am iesit...a tot fost de cacao vremea...

Daca-mi permiteti: discutiile dintre voi sunt mai mult decat binevenite, dar nu la galerie, unde e locul pozelor.

Va propun sa le desfasurati aici (unde puteti gasi si parteneri de ture, daca vreti):

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/forum/138-dobrogea/

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/forum/140-muntenia/ 

Multumesc!

• Upvote 4

Eu găsesc că e cam prea mult zel de a tot arăta câte un off-topic, pe un forum care și-așa nu prea mișcă. Am plecat de pe un forum unde mi se cerea (deși am solicitat intimitate) absolut fără niciun motiv, nefiind vânzător sau cumpărător, numele real, ca să dau peste unul unde moderatorii fac exces de zel, ba mai șterg și postări. Pe bune, se poate puțină flexibilitate? Doar nu omorâm pe nimeni.

Sincer, mi-e și lehamite să mai postez când stau cu teama că veșnic sunt pus la punct.

Nu este niciun exces de zel:

-eu vreau sa intru pe galerie și sa vad poze eventual discuții despre dotările respectivelor biciclete. Nu să citesc cum va mai întrebați voi de sănătate

- și care ar fi aceea flexibilitate? Ați vorbit off-topic despre pompele voastre mult și bine, unde se termina flexibilitatea și începe excesul de zel?

• Upvote 4

Cand te-ai inscris pe forumul asta, ai acceptat niste termeni si conditii. Respecta-le.

Eu am migrat de pe alt forum aici, că văd că există o comunitate serioasă ca număr și comportament, ocazie cu care o și salut!

Ai ajuns la vârsta asta și mai crezi în Moș Crăciun...  8-> 

Și migrarea de pe forumu' celălălt a fost cum? Ca-n scheciul lui Toma Caragiu? "Vorba unui corespondent voluntar care a fost transferat la cerere.. ăăă.. la cererea şefului."?

Mmmm?

Am plecat de bunăvoie, monșer, stai liniștit. Cum probabil o voi face și de-aici, dacă sunt taxat la fiecare cuvânt scris.

Miștoul păstrează-l pentru domnia ta.

Nu suntem o mica si rigida comunitate catolica care se poarta inflexibil cu protestantii, suntem doar niste oameni care respecta bicicleta si pe ceilalti membri, respectam topicele in natura lor, cautam sa mentinem o acuratete cat mai buna a informatiilor.

Lehamitea  se trateaza cu o plimbare cu bicicleta. :)

• Upvote 2

Pe ploaia asta? :)

Îmi cer scuze, dacă am provocat neplăceri comunității. :-<