Guest

Topic Galerie: MTB 29er

Recommended Posts

mai invarte de ghidon... e cu "zambetul" in jos :))

Odata cu ridicarea tijei am modificat si pozitia ghidonului, o cerea :)

Dropper post?

... sau mizezi pe faptul că-i uşoară şi la fiecare coborâre vei fugi la vale cu bicicleta în cârcă...

Asta e pt urcari, pt coborari am Yeti-ul [emoji14]

Desface cheita (cu cheia) si coboara saua :). Chiar nu se mai poate merge mai nou fara dropper post si pipa sub 70mm?

• Upvote 1

Am facut postavaru-n jos cu saua maxim sus si pipa de 110. Cand coboram rape in '95 cu Sputniku' mergea fff bine.

Bre, la ture Yeti ramane baza, 29-le ie pt antrenament si concursuri ( da XC)

Ai facut fix ca un amic de-al meu:

In loc sa iei un FS de carbon de 27.5 cu 120mm, ai enduro si XC.

Am facut postavaru-n jos cu saua maxim sus si pipa de 110. Cand coboram rape in '95 cu Sputniku' mergea fff bine.

Da' şi când s-a dus în râpă... :D

In traducere libera, combinatia ideala :)

Înseamnă că s-au pierdut destul de multe în traducere... ;))

Deci trebuia un post perfect on-topic al lui ursamajor ca sa va prindeti ca discutati off-topic de vreo treijpe posturi, pe un topic de poze? :D :P

• Upvote 2

Asta se intampla pentru ca nu avem o arie de jurnale de constructie. Multe forumuri au asa ceva si functioneaza minunat pentru useri ca Shauru, Mutley, Purix, Mladen, Kenny si altii, sper sa nu fi uitat pe cineva. De fapt, cu singuranta am uitat, dar nu este intentionat. Lui Lucian ii trebuie o alta cateogrie ... Pe ursamajor il transferam la ciclocross datorita pozei de mai sus :P.

9 NINER ROS 9 PLUS 

9%252520Niner%252520Ros%2525209%252520Pl

...detalii sper curand...http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/18070-9niner/

2.4 nu e fat, doar "big boned".

Deocamdata omul a pus-o la galeria de 29, deci este corect cu 2.4 :). Chiar si asa, cadrul ramane un 9+.

8P  Si am in final un ninerplus,adica douazecisinouaoritreipunctzero...oare mai incape in galerie...e semifat,adica plus,e fain,dar nu mai stiu unde sa postezi...decizii 8D

IMG_20150910_011515.jpgIMG_20150910_011620.jpg

• Upvote 1

Daca Canyonul...a cedat...la propriu dupa 1 an jumatate....cadrul l-am reparat si e vandut deja...dezamagit si dezorientat...cu gandul ca cine stie cand voi gasi un nou cadru.....am primit pe neasteptate o oferta parca predestinata...astfel cu un schimb de piese si o diferenta financiara, am trecut tot pe full, dar de data asta pe 29 inchi...e drept...nu sunt fan CUBE... nici al rotilor de 29....dar asa s-a nimerit....poate o sa fiu....candva...insa sper ca relatia cu noul calut sa fie mai de durata, sa ma folosesc cu folos de el, si sa imi fie acolo unde trebuie la nevoie. Sa fie intr-un ceas bun! 

12042647_986241684752698_720987104132969

62275.jpg

12043022_988932051150328_838667054124037

12036589_988932024483664_144231844776197

12003985_988931957817004_878120480996308

• Upvote 3

Canyon-ul tau a cedat fix in acelasi loc cu al meu, daca ai observat discutia. Arata bine cea noua!

Cum ati rezolvat cu cadrele? Erau in garantie? Ati scris aici undeva despre problema? Poate bikeurile astea la preturi asa bune, vandute direct au o parte ascunsa. Ar fi fain sa ne povestiti si noua, ca rar vezi cadre sa se rupa chiar in acelasi loc, si mai ales cadre din astea ce se presupune ca nu merg pe trasee de rupt gatu. Multam. Salutare si scuze de Off Topic :D