Guest

Topic Galerie: MTB 29er

Recommended Posts

Super Kristi, abia astept sa imi ajunga si mie furca carbon si revin cu poze, cu se comport fata de furca dinainte? Se simte greutatea in minus? Dureri incheieturi? Eficienta in pedalare?

:) Incheieturile mainilor nu m-au suparat deloc, insa umerii au comentat ceva, in zona deltoizilor si a gatului. E un pic diferita directia, in sensul ca este mai stabila la viteze mai mici si nu mai plonjez la frane (cealata furca are cursa de 80mm). Pe poteci, pietris, e excelenta, un pic mai multa atentie la traiectorie, insa cum dai de radacini si denivelari succesive topaie ca o capra. Iarasi am pedalat un pic mai mult in picioare si nu-i stilul meu, dar nu strica sa ma invat.

Greutatea e relativa, 8 kg n-o sa aiba niciodata :D Acum are 11.2 Kg pe cantarul de baie, asta inseamna un +/- 200g lejer.

@vis-a-vis: e doar un freeride pe mijloc, celalalti doi sunt versiunea ieftina de la Thule. Poza e un pic amagitoare, fiindca nu-s chiar aliniate, roata fata la 29er e un pic inaltata (suport diferit), si e si un cm sau doi in urma Meridei. Nu asta era intentia, nu-s cine stie ce fotograf, doar point and shoot si nici nu cuget scena prea mult inainte.

Vezi ca nu ai galeriile setate ca publice. Apare mesaj "aceasta pagina nu a fost gasita".

De ce mie mosul imi aduce doar bani si haine?? :(

Vai de mine, zici ca-i bicla lui Kulhavy. Nice one... :D

fac astia de la specialized niste bicle de ...  8->  8->  =P~  =P~

De ce mie mosul imi aduce doar bani 

ca are, de aia

Am auzit că banii se pot da la schimb pe diferite bunuri, printre care şi biciclete ;))

Frumos Specialized-ul! :)

Aşteptăm impresii la cum se comportă pe teren.

Am auzit că banii se pot da la schimb pe diferite bunuri, printre care şi biciclete ;))

Frumos Specialized-ul! :)

Aşteptăm impresii la cum se comportă pe teren.

Mda asa am auzit si eu,problema e ca trebuie sa strang vreo 3-4 Craciunuri ca sa-mi iau asa ceva ;)).

Myextreme, trebuie sa iei in calcul ca cine cumpara 29er, e inalt, asa ca sa nu te mire pozitia tijei de sa, care face ca rotile sa para mici. Insa curbura accentuata a seat tube spre monobloc ar fi trebuit sa-ti dea de gandit.

Mda asa am auzit si eu,problema e ca trebuie sa strang vreo 3-4 Craciunuri ca sa-mi iau asa ceva ;)).

O bicla ca asta costa undeva aproape de 10.000 $ .

Tu te vaiti ca trebuie "sa strangi" 3-4 craciunuri iar altii muncesc 3 vieti pentru banii astia .

Superba bicla , cand o scoti pe coclau sa ne spui si noua daca te-a dezamagit sau nu :)) .

• Upvote 1

Acum pare? :)

photo1ns.jpg

Asta seamana cu o parcare de Ferrari din Dubai :D

In curand sper sa ma pot lauda si eu cu 29er-ul meu ( in constructie )

• Upvote 1