Guest

Topic Galerie: MTB 29er

Recommended Posts

am si eu doua 29-ere HT:

- una de ture/curse in off road (Trek-ul Marlin cu furca SID, angrenaje Deore SLX si XT, frane Avid BB7, etc..)

- una de mers zilnic la serviciu prin oras (Cube-le echipata entry level si cu anvelope de sosea nu cu cele din foto).

Faine, poate e unghiul sau mi se pare mie ca cea de oras are pozitia mai de race decat cea de curse? Parca diferenta de inaltime intre sa si ghidon e mai mare. Daca tot ai doua, incearca sa intorci pipa la cea de ture/curse, iti ia 3 minute, poate iti place, eu prima data cand am intors pipa am avut o revelatie. Poti oricand sa o intorci inapoi. Iar de oras ramane cealalta mai comoda.

Hm, si cea de ture cu platforme si cea de oras cu SPD-uri...

• Upvote 1

^^haha, ai fost în acelaşi timp acolo? Nu-mi mai aduc aminte dacă ţi-am văzut bicicleta ori ba :)

Caut si eu sa vad care-i treaba cu 29erele cu un Radon ZR Race 8.0

2014-05-20.jpg

• Upvote 9

Imi place culoarea, foarte frumoasa. Nu mai vorbim de echipare :)

a devenit extrem de popular radonul in ultimul timp. poate ii facem un fan club:) felicitari, superba bicla

un Radon ZR Race 8.0

Pare usor stramb cadrul.

Ai incercat sa-l uzi?

poate isi revine. :D 

Mersi!

Pare usor stramb cadrul.

Ai incercat sa-l uzi?

poate isi revine. :D

What?? Unde?? Nu ma speria ca eu oricum am un defect pe creier cu asimetriile :D  

Il ud weekendul asta, la vulturi :)

Cristi, l-am vazut ieri pe Vatra Luminoasa pe un nenic ce semana leit cu tine, calare pe un Radon ca al tau, cred ca se oprise la un magazin de bicle. 78,54% tu erai! :- Sa te bucuri de dansa la maxim! :)>-

Chiar 100% as zice :) Mersi si salutare!

~1000E + ceva upgrade-uri. De noua ar fi fost 1500.

Pai nu e clar ? Forumul nu permite upload de imagini. Foloseste un serviciu de free image hosting ... le poti pune chiar pe facebook ;)

@@meridan Multumesc,chiar ma intrebam de ce nu apar aici si pozele cu nevasta,copilul si masina cand le pun pe facebook.

Cred ca renunt la poze.Am luat o saracie de Cube LTD Pro 2013 anul trecut in August,i-am schimbat deraiorul spate cu un XT M786(are o frana care activata limiteaza miscarea patinei),kit tubeless Stan's,anvelope Schwalbe Nooby Nic TR,pedale Blackspire si mici acareturi.Spor la pedalat!

Nu apar din FB direct dar le poti referi tu manual.

Pot fi referite de pe orice host, cu singura conditie sa aiba terminatie de fisier imagine (jpg, png, gif, tga, etc)

• Upvote 1

@@Eduard Zamfir, ca sa-ti explic in termeni mai simpli, nu se vad pozele pentru ca pui link la galerie. Incearca sa iei linkul pozei: in firefox click dreapta pe poza, apoi view image si copiezi linkul din bara de adrese. Bafta.