florinleonte2002

CRITICAL MASS RIDING in Bucuresti - Ziua bicicletei

Recommended Posts

interesant pe dracu. nu are mai asta poze cu mosi, ca s-a dus singur.

Bai, Krupp, cel care ti-a atarnat limba de gura nu cred ca se astepta sa fie asa de artagoasa...Da-i cu ceai de tei, poate se mai calmeaza!

Bai, Krupp, cel care ti-a atarnat limba de gura nu cred ca se astepta sa fie asa de artagoasa...Da-i cu ceai de tei, poate se mai calmeaza!

Gata, v-ati facut de cap destul...aveti chat pentru astfel de discutii

auleu, ce faci cucoana, te certi singura ca tribunul leonte?

si uite asa s-au dus pe apa lu sambata doua pagini epocale din istoria ciclism.ro. damn, eram o alternativa la demersurile jalnice de cmr de pana acum.

nu inca nene, mai strang niste capital de imagine si apoi imi lansez candidatura.

Foarte tare ideea videoclipului cat si melodia.

Asa ar merge un CMR. Sa punem roata de la roata sa facem o adunare.

De observat ca sunt unii cu masti de gaze si altii imbracati complet in negru si cu spatele la camera...

eu propun o abordare mai libertina asupra ideii de critical mass riding. ceva ca in clipul asta:

Foarte misto,sper sa fim si noi In stare de asa ceva,oameni sunt.

@MirceaVegetarian a Incercat o abordare a CMR la modul asta,Insa a fost nimicit de 'vechiul regim'

zilele vechiului regim sunt numarate. eu zic sa-l transformam cat mai repede in fostul regim de trista amintire.

zilele vechiului regim sunt numarate. eu zic sa-l transformam cat mai repede in fostul regim de trista amintire.

Propun sa-l schimbam pasnic. Si ca sa fim on-topic, poate organizam si o intalnire comemorativa.

pentru inceput eu zic sa-i strangem iar pe aici pe cei care au participat la marsurile alea nocturne, intens criticate de unii. mie mi-a placut mult de ei si as vrea sa-i cunosc.

In 24 decembrie 2009, fiind ajun de Craciun, si din cauza frigului, a venit mai putina lume decat in celelalte luni. Am discutat cu cei care au venit, ca la anul sa fie intalnirea intre 20-23 dec. de Mos Craciun, asa cum a fost in dec. 2008.

La actiunile noastre trebuie sa aratam ca suntem oameni civilizati si sa respectam regulile de circulatie pe drumurile publice, pentru mentinerea si dezvoltarea unei bune imagini a biciclistului. Orice alta manifestare cu incalcarea acestor reguli de baza inseamna motive de interventie a politiei si jandarmeriei.

Cei care tot incearca sa denigreze aceasta activitate, o fac din motive personale de razbunare, care nu au legatura cu obiectivele Zilei bicicletei.

Prin urmare, noi ne vedem de treaba noastra, in aceleasi conditii, de respect a regulilor de circulatie si a bunului simt.

***Intalnirea din luna ianuarie este Joi, 28.01.2010., la ora 18.00 Parcul Tineretului (intrarea liceul Sincai). Chiar daca afara este mai frig, putem sa participam si sa aratam ca exista bicicleta ca mijloc de deplasare.

bine zici florine, chiar te rugam sa iti vezi de ale tale si sa nu vii la un eventual mars pe care il punem noi la cale. tu cu oile tale, noi cu ale noastre. nu e vorba de razbunare, pur si simplu sunt unii care nu aproba felul in care faci tu lucrurile si de aia noi ne constituim intr-o alternativa. sper ca nu te deranjeaza concurenta, oricum tu ramai cel mai bun biciclist in viata (si nu numai) si vei primi o statuie la tineretului, unde vei putea fi aplaudat si ovationat.

krupp a mai incercat sa faca o concurenta si la Topicul Piste biciclete initiat de mine (Florin Leonte) aici pe http://www.ciclism.ro/forums/f15/propuneri-pentru-culoare-pe-carosabil-pentru-biciclisti-233/, si care are legatura cu drepturile noastre ca biciclisti (ceea ce incercam sa facem si la Ziua bicicletei). Dar krupp nu are caderea si nici disponibilitatea teoretica, practica si psihica de a se lupta pentru drepturile biciclistilor, el este cu mobra, cu masina, cu berea.

Acest Topic, pe care scriu acum, l-am creat tot eu http://www.ciclism.ro/forums/f46/critical-mass-riding-bucuresti-ziua-bicicletei-650/index3.html si daca mai sunt fluctuatii de participare, asta se datoreaza starii vremii de afara, cat si modului de implicare al fiecaruia si modului de intelegere al fenomenului, obiectivelor si modului de actiune, deplasare cu bicicleta in trafic.

..La actiunile noastre trebuie sa aratam ca suntem oameni civilizati si sa respectam regulile de circulatie pe drumurile publice, pentru mentinerea si dezvoltarea unei bune imagini a biciclistului. Orice alta manifestare cu incalcarea acestor reguli de baza inseamna motive de interventie a politiei si jandarmeriei.

Cei care tot incearca sa denigreze aceasta activitate, o fac din motive personale de razbunare, care nu au legatura cu obiectivele Zilei bicicletei.

Prin urmare, noi ne vedem de treaba noastra, in aceleasi conditii, de respect a regulilor de circulatie si a bunului simt.

***Intalnirea din luna ianuarie este Joi, 28.01.2010., la ora 18.00 Parcul Tineretului (intrarea liceul Sincai). Chiar daca afara este mai frig, putem sa participam si sa aratam ca exista bicicleta ca mijloc de deplasare.

Veniti pe 28 ianuarie la intalnire si discutam acolo mai multe, sa nu facem aici messengerie.

dragule, oare numai eu am ceva cu demersurile tale?

Guest Cibi

Am fost si eu pe 24 decembrie la intalnirea lui Legstrong. Asa este, era cam frig afara si nu am mai stat sa facem poze, asa ca am plecat la o mica plimbare si apoi acasa ca aveam treaba in familie, pentru pregatirile de Craciun.

Fata de ceea ce scrie krupp pe aici sau si pe alte topicuri, am de facut unele remarci: nu scrie nimic interesant, doar bate campii, se leaga de unul sau de altul, doar asa ca sa se afle in treaba.

Citesc de ceva vreme atat topicurile de Bucuresti, dar si celelalte, pe ici pe colo si vad diferenta. Este diferenta dintre cei care vor sa faca ceva si fac si cei care incearca discreditarea unora sau altora din motive personale.

Mai bine sa-l sprijinim pe Legstrong - (florinleonte2002) in tot ceea ce face, are experienta si pregatire pe domeniu, o viziune si o coerenta in mesajele lui, decat sa venim cu fel si fel de atacuri nefondate.

Legstrong, ne vedem joi pe 28 ianuarie la Ziua Bicicletei, in Parcul Tineretului.

Bai,tu cine mai esti ?

Iar o clona ?

e stiut ca are cel putin 5,numai conducerea 'nu stie'

Am fost si eu pe 24 decembrie la intalnirea lui Legstrong. ......., ne vedem joi pe 28 ianuarie la Ziua Bicicletei, in Parcul Tineretului.

Multumesc baieti pentru interventie, noi ne vedem de treaba noastra la ora 18.00.