Covaci

Asi vrea sa ma inscriu intr-un club

Recommended Posts

Salut asi vrea sa ma inscriu intrun club de ciclism.

Sunt din Satu Mare si mar intersea dace este vreun clum la mine in oras.

Va multumesc.

• Upvote 2

Cel mai tare topic de pe acest forum:)

:::)))))

Este :D

Ok, lasand gluma de-o parte, n-am gasit nimic - nici aici pe forum nici cu Google.

Incearca sa intrebi si la "Forumul Regional", sectiunea "Ardeal" (cu ceva mai multa atentie la cum scrii, ca de-asta ne-am amuzat), desi ma cam indoiesc ca ar exista vreun club sportiv de ciclism in Satu Mare.

Daca te intereseaza performanta si esti bun, poate vei fi primit intr-un club de prin alt oras. Daca iti cauti doar colegi de pedalat, vezi la Forumul Regional cum ziceam.

Ma gandeam sa inchid topicul, dar mai las deschis o vreme - poate sare si vreun iepure on-topic :)

E bun ciclismu dar poate te mai gandesti.

E bun si fotbalul.

Ca exemplu asa a inceput si Hagi cu intrebarea "asi vrea sa ma inscriu in clum de folbal. E clum de folbal la cosTanta?"

Verba volant in latina inseamna "vorba zboara"

Teoretic "Scripta manet" ar fi de tradus in "Scrisul ramane" dar nu-i tocmai valabil pentru acest forum. Imagine postată

• Upvote 1

Verba volant, Scripta manent, nu "manet" (acordul la plural, cum nu-i zgaraie la urechi pe cei care au mai prins latina in scoala generala :) )

si

Vox audita perit, littera scripta manet

• Upvote 1

Eu as vrea sa corectez dar asta ar insemna sa las celelalte posturi lipsite de sens :))

Alin...Covaci si-a expus dorinta in februarie 2011. Inchid aici, deoarece nu vad sa starneasca ceva interes + alte intrebari la subiect dn partea utilizatorilor.

Guest
This topic is now closed to further replies.