icounter

Ploiesti...

Recommended Posts

m-as innoroia cu placere dar sa imi fac draaca aia de furca. Da, duminica chiar ar fi bine de o padure... covor de frunze pe jos... o tarie la bord....

daca nu e cu tarie nu merg!! si mai bine discutam detalii la telefoane, ca sa fim siguri ca o sa ne bucuram de aceasta iesire si nu o sa ne dam pumni in cap!

toti bat apa in piua ca este noroi in padure! nu este deloc... eu o bat de doua saptamana in ture scurte si sunt balti pe ici pe colo....

pentru cei care asteptau cu sufletul la gura: DA! Am facut furca!

Deci mista Johnny duminica m-as baga in padurea de la Cocorastii Michelin. Noroi sau nu vreau sa gust din toamna cat mai e... si am auzit ca tu stii traseele pe acolo sa.

sau ceva ce nu am avut ocazia sa fac: Cosminele!

teoretic. practic am trasat deja coordonatele si le-am expediat via email si pm.

vremea ne va ajuta... am pus o vorba buna.

in rest, tarie sa avem!

Cam majoritara soseua in ceea ce ai pus tu acolo pe e-mail.. ;) iar pe mine nu ma incanta ideea! In drumul tau spre Cosminele poti merge cel mult pana la Cocosesti pe sosea si in rest mici portiuni de traversat intre paduri... ;)

Padure inseamna padure nu sosea si pe ii pe colo hai si prin padure... ;)

Salutare ploiesteni! Sambata se anunta vreme buna, mi-ar placea sa fac tura lunga de la Emmedue. I-ar mai placea cuiva sa vina? Ritm mediu, mai putin pe unele catarari, dar ne asteptam in varf.

Pe 20 decembrie se deschide Decathlon langa Baumax. Prin urmare, o sa mai avem pe zona noastra un magazin care comercializeaza biciclete, piese si ofera si service pentru acestea.

Postez aici, poate nu stie cineva....E un event creat pe FB. pentru maine, 24 dec. la ora 14:00

Cu ocazia Craciunului...ne putem scoate pentru o ultima data bicletele din case pentru a colinda orasul nu oricum ci imbracati in Mos Craciun

In primul rand,traseul se va desfasura pe arterele principale ale orasului avand o lungime totala de 26 km.

In privinta costumatiei,obligatoriu macar un fes rosu daca nu puteti face rost de costum intreg.

Traseul poate fi vizualizat aici:
http://www.bikemap.net/route/1928574#lat=44.941252111223&lng=26.0199&zoom=13&maptype=ts_terrain

Punctul de intalnire va fi zona Centru,in fata magazinului Omnia.

Scopul acestui eveniment este deopotriva sa incurajam mersul pe bicicleta si sa impartasim bucuria Craciunului.

Se va circula ori in coloana ori doi cate doi si bineninteles se vor respecta semnele de circulatie.

La finalul turei, vom stabilii de comun acord unde sa facem o oprire pentru un ceai/vin fiert.Astept propuneri :D

are careva chef de iesit maine la o tura de bicicleala pe offroad ? stiu ca e "o leaca" de noroi prin padure, da' park ar merge asa de inceput de an... ce parere aveti?

e "o leaca"mai mult noroi,am intrat eu zilele trecute si arata naspa rau ma refer pe la seciu.eu plec pe la 10 la o sosea.