Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

icounter

Ploiesti...

Recommended Posts

Salut! Si eu tot din Ploiesti sunt . Am nevoie disperata de cineva care se pricepe am o biciclete Mtb de la first bike am aproximativ 11 milioane pe ea..! Nu este reglata schimbatorul de la pinion nu schimba corect ba mai si scapa...franele pe disc scartaie in ultimul hal si am si roata infranata din cauza lor ! black_legion64 (id-ul meu de messenger) .Rog cineva din ploiesti care se pricepe sa ma ajute sa o reglez si eu! Multumesc si bafta!

esti sigur ca ai dat 11 milioane pe o bicicleta first bike?:)..daca da cred ca ai facut o mare greseala.

Salut! Si eu tot din Ploiesti sunt . Am nevoie disperata de cineva care se pricepe am o biciclete Mtb de la first bike am aproximativ 11 milioane pe ea..! Nu este reglata schimbatorul de la pinion nu schimba corect ba mai si scapa...franele pe disc scartaie in ultimul hal si am si roata infranata din cauza lor ! black_legion64 (id-ul meu de messenger) .Rog cineva din ploiesti care se pricepe sa ma ajute sa o reglez si eu! Multumesc si bafta!

kasper ,mergi pe str republicii la emmeduesport,au service si iti rezolva problema pe loc..

kasper ,mergi pe str republicii la emmeduesport,au service si iti rezolva problema pe loc..

Ok ! Multumesc mult! O sa ma duc maine, probabil azi sa nu fie deschis..! Da am dat 11 milioane pe o bicicleta fb..prima a costat 13 dupa cateva zile am duso inapoi..si mi-au dato pe asta! Schimbatorul de la pinion este foarte dereglat nu schimba corect ! Iar franele discul de la frana este descentrat scartaie in ultimul hal..si mai este si roata putin infranata! Tin sa va spun ca bicicleta este unsa si curatata cu carpa si servetel umed cat s-a putut!Un tratament mai special pentru ea i-am dat cand am fost la manastirea crasna :) acolo am vrut sa vad ce poate ..:):)!Daca se poate va pot pune si un link de pe site-ul lor doar sa imi spuneti daca am voie , sa nu fac reclama .Acum a mai lasat la pret este vreo 9 si ceva..

@daniel: Din Câmpina aţi venit pe DN1? Aţi întâmpinat vreo problemă cu politiştii ? Din câte ştiam, e interzis bicicletelor pe DN1 şi m-am ferit mereu. Sau nu e ?

:D:((:):(( fratilor in viata voastra sa nu faceti greseala sa cumparati ceva de la first bike :) Astazi intr-o tura pe la sala mi s-a rupt bicicleta:( din aluminium toata:-" Cum asa nu stiu! In fine mesajul este sa nu cumparati de la ei!!

KaspeR - iti recomand sa mergi la OPC deoarece first bike ti-a vandut o bicicleta cu defecte majore si este obligata firma sa iti returneze valoarea integrala a bicicletei. Daca ai nevoie de ajutor, contacteaza-ma si te voi insoti la magazin pentru a iti recupera banii

emanresu - aceeasi impresie am avut si eu cu ceva vreme in urma si am intrebat acelasi lucru aici pe forum. In cele din urma am aflat ca nu este interzis accesul biciclistilor decat pe autostrada. Am intrebat chiar un politist de la rutiera si a zis ca nu sunt probleme atata timp cat merg pe portiunea de 1 m de langa acostament si nu intru pe banda 1 ca sa incurc circulatia.

imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie

am si eu o bicicleta de vanzare,nu sunt un mare cunoscator in domeniu ,bicicleta este pinarello model mai vechi ,in stare buna ,foi si pedalier shimano 105 ,foile cu 52 si 39, shimbatorul spate shimano ultegra, frane shimano 105, shimbatoarele incorporate in frane ,saua fizik, jante mavic cosmos, furca fata de carbon, pt cei interesati cred ca am si pedalele pt pantofi de ciclism

o sa incerc sa pun un link cu pozele.. http://img16.imageshack.us/gal.php?g=fotografie0121j.jpg ..

pretul este de 17 mil negociabil zic eu un pret corect avand in vedere ca bicleta de mai bine de un an sta pe margine. are nevoie doar de un pasionat sa o foloseasca si sa o ingrijeasca

imi cer inca o data scuze pt deranj pt ca am postat aici,daca se poate sa imi fie mutat postul unde trebuie.

Salutare lumeeeee !!! Sunt tare incantat de tura de duminica postata de aliastefan. Tare ma incanta vremea asta cu cod galben. Se pare ca abia luni s-a concretizat ceva din ploaia promisa pe la meteo. Am ajuns sa cred ca cel mai bine este de iesit atunci cand se anunta cod galben. Trecand peste faza cu vremea, duminica au fost cativa biciclisti care nu s-au temut sa incalece. Bucuria cea mare a fost ca s-au bucurat de traseu chiar si cei care au iesit pentru prima data pe un off-road. Vreau sa va spun ca in grup a fost si o eroina care in ciuda faptului ca nu a mers de foarte mult timp pe o bicicleta, s-a hotarat sa o faca pe acest traseu (padurile dintre Paulesti si Blejoi). Eroina s-a resimtit spre final cand nu a mai rezistat pe sa dar cu stoicism a dus la final traseul.

O plimbarica de duminica destul de relaxanta pentru toti cei 9 biciclisti care s-au incumetat sa invarta roata.

Sper ca data viitoare sa fim mai multi si pentru a va motiva o sa va pun spre vizualizare cat de curand si o parte din poze.

o sa va pun spre vizualizare cat de curand si o parte din poze.

Aşteptăm cu mare interes :-?

Bravo! Felicitări pentru iniţiativa de a organiza astfel de ieşiri!

Sper să vă însoţesc cât mai curând.

super :)

cand o sa am timp si o sa fiu acasa vin si eu...dar pe sosea:P

eu mai merg pe la sala...seara :)

daca e ne vdm p'acolo...ceau

eu s-ar putea sa vin dupa 8 si cva...daca e te gasesc pe acolo ;))

eu vin cu o semicursa rosie asa mai batraneasca :P

Maine vine gasca mare de la Bucuresti si pleaca de la gara de vest spre Cheia - Brasov. Daca exista persoane interesate sa ingroase plutonul pot sa vina la gara de vest la ora 8.10 fix.

maine sunt la sc :)

si trebe sa merg neaparat :(

azi am fost pana la baraj la maneciu ;)

o batut vantu cand m-am intors...in rest o fost fain...

ReleaX - hai sa si stam de vorba cand ma vei mai vedea. Opreste-ma sa ne cunoastem si face to face.

Spre marea mea rusine abia in seara asta foarte tarziu am aflat de o actiune care cica s-ar petrece sambata 05-06-2010 pe bulevard. Nu stiu detalii despre ce o sa se intample acolo dar cica or sa fie si multi biciclisti. O sa vin si eu impreuna cu baietelul meu. O sa montez scaunul pentru copii si o sa ma prezint pe bulevard undeva in jur de 10:30 - 11:00 (cam asta ar fi ora de incepere a nebuniei)

am fost pe la 12:30 si eu daniel si nu era nimik pe acolo :)

salut!

sunt din bucuresti si as vrea sa vin maine cu niste prieteni sa facem ceva de mtb,nu f downhill daca se poate,pe langa Campina! doar ca ar fi prima data pt noi in acea zona si nu cunoastem niciun traseu! poate ma puteti ajuta cu un traseu ceva!

multumesc