Carbon

SUCEAVA

Recommended Posts

Salutare :)

Daca "te dai" prin paduri si pe munti, suntem cativa prin Gura Humorului care iesim. Daca e doar de sosea, atunci nu stiu :(

marius :)

Salutare, ma bucur ca mai sunteti cativa carora le place sa mearga pe 2 roti, chiar daca mergeti prin paduri.

Da, din pacate am numai cursiera, si prefer soseaua,dar imi pare bine sa mai stiu ca sunt pasionati de ciclism prin sv .

:( :)

Oare nu mai sunt ciclisti in Suceava si prin imprejurimi?

Eu sunt din Veresti si ies in fiecare duminica sau sarbatoare cu niste prieteni si prietene la plimbare prin satele din jurul Sucevei.

Pana acum nu am intalnit nici un ciclist. Poate sunt doritori de niste plimbari de agrement fara viteza si cascadorii.

Duminica asta este programata o vizita pana la Radauti cu niste prieteni din Botosani - Adita, Misu Brunetu si Tibbi.

Salut, sunt din Suceava. Ies destul de des in ultima vreme, dar mai mult singur, nu prea e cu cine, mai ales baieti de sosea, ca de MTB e plin. Asa ca, daca mai e careva prin sv, sa dea un reply aici. Poate ne intalnim.

@flik

Ia legatura ce Misubrunetu.

El si gasca lui de maniaci ai vitezei din Botosani abia asteapta sa se intreaca cu cineva.

Cum spuneam eu prefer plimbarile de agrement si relaxare. Merg pe oriunde si pe orice dar nu cu viteza mare. Duminica asta ies cu niste prieteni pe dealurile din Udesti. Daca vrei poti sa vii dar numai insotit de o prietena:-P

Duminica asta am iesit la o scurta plimbare ce a inclus si un picnic la padure.

Trebuia sa fim vreo 6-7 dar in final am ramas eu, sotia mea si inca doua domnisoare8-)

Caldura a fost inabusitoare, cu toate ca vantul a batut din fata cu putere. Toate astea combinate in final cu o urcare de vreo trei km pe asfalt, plus un km pe pietris, pe care fetele l-au parcurs pe langa biciclete au cam epuizat echipa. Chiar si eu am descalecat de doua ori pe niste portiuni mai abrupte, dar aveam si cateva kg de apa, mancare si echipament de camping pe portbagaj:)

Cea mai abrupta panta a fost urcata cu succes si de mezina grupului,

Imagine postată

dar pe drumul asta care a avut cel putin un km, toata lumea s-a dat jos;

Imagine postată

desi am avut in cale tot felul de piedici,

Imagine postată

in sfarsit am ajuns la destinatie.

Imagine postată

Am intins patura la umbra si ne-am refacut fortele cu bunatatile sotiei mele

Imagine postată

Peisajele sunt placute, cerul albastru si padurea racoroasa

Coborarea a fost mult mai placuta si parca mult mai scurta, si dupa o scurta oprire la un bar, pentru rehidratare, am ajuns obositi dar fericiti acasa.

Imagine postată

Desi ieri cand urcam fetele au zis ca nu le mai trebuie nici o plimbare, azi deja m-au intrebat cand mai mergem.

Cu siguranta duminica viitoare, dar mai mult ca sigur pe alt drum.

Ia-l si pe Muti.Va fi recunoscator pe veci:shock:.

Pentru ce va fi recunoscator?

Pentru peisaje sau pentru insotitoare?

Iau pe oricine daca ma ajuta cu bagajele.

Tu-mi esti simpatic si de al meu;-). Toti am inceput cu pasi mici. In privinta bagajelor m-as oferi (e un hobby de al meu mersul cu bagaje) de n-ar fi distanta (dar nu se stie, in ciuda aparentelor mai am si prieteni in Moldova). Domnisoarele pentru domnisori ;-).

Salut, am sa postez si eu ceva poze cu o iesire din suceava pana la falticeni de sambata. Intre timp am mai facut o iesire pana la Radauti, am incercat sa noi sa alegem cele mai bune sosele si se pare ca pe aceste doua trasee chiar se poate alerga(pedala) cum trebuie. Putin cam aglomerat, o groaza de TIR-uri, si tot atatea claxoane care te scot din sarite. In rest, vant din fata :-x si pedala

Lucian, vreau sa stiu cum pot pune pozele astfel incat sa apara asa cum au aparut pe post-ul tau. Mersi :P

Si eu m-am chinuit si am incercat mai multe variante pana am descoperit.

Intai mi-am facut cont pe http://my.imageshack.us/ unde am uploadat pozele, dupa ce in prealabil le-am micsorat la 800x600 pixeli.

La fiecare fotografie dai click pe "image details" si sub ea o sa-ti apara mai multe linkuri. Bifezi link-ul "Direct" (e ultimul) il copii si apoi te duci la casuta unde scrii mesajul (post-ul). Aici este un simbol "Insert image" (al cincilea din dreapta). Dai click pe el si apare o casuta cu un camp unde lipesti link-ul copiat anterior de pe imageshack. Bifezi ok si poza iti apare intreaga in post.

Şi eu sunt din zonă oarecum :arrow: Rădăuţi.

Vin şi eu dacă e rost de plimbări pe dealurile din zonă, nu contează, asfalt sau off-road, MTB să fie. :)

Spor la... grătar? Hai na, şi la pedalat... :D

Si eu m-am chinuit si am incercat mai multe variante pana am descoperit.

Intai mi-am facut cont pe http://my.imageshack.us/ unde am uploadat pozele, dupa ce in prealabil le-am micsorat la 800x600 pixeli.

La fiecare fotografie dai click pe "image details" si sub ea o sa-ti apara mai multe linkuri. Bifezi link-ul "Direct" (e ultimul) il copii si apoi te duci la casuta unde scrii mesajul (post-ul). Aici este un simbol "Insert image" (al cincilea din dreapta). Dai click pe el si apare o casuta cu un camp unde lipesti link-ul copiat anterior de pe imageshack. Bifezi ok si poza iti apare intreaga in post.

Mersi mult Lucian, cu prima ocazie am sa incerc ;-)

Cand mai ies am sa va anunt. Sunteti bineveniti. Numai ca fara viteza mare ca am numai incepatori in echipa:-P

De doua zile ploua incontinuu pe Suceava, dar pe sambata - duminica sigur se linisteste.

Vremea e din ce in ce mai rea, am inceput sa turbez de cand stau in casa.

Dar era sa inebunesc de-a binelea cand m-am trezit azi dimineata si m-am uitat pe geam. Raul Suceava in mod normal are latimea cam jumate din lungimea podului care se vede in stanga.

Imagine postată

M-am imbracat si impreuna cu sotia ne-am dus pe bicle pana la locul dezastrului.

In piata din Veresti scandura o sa se vanda foarte ieftin - ca lemn de foc

Imagine postată

Imagine postată

Aici era pamant!!!

Imagine postată

Podul dintre Veresti si Udesti era sa nu mai fie

Imagine postată

Imagine postată

Porumbul inalt de 2 metri abia se mai vedea

Imagine postată

Cei care au casa aproape de rau au fost cei mai ghinionisti

Imagine postată

Dezastru la noi...

Şi în Rădăuţi a venit apa de la Horodnic, şi sunt inundaţii bazate.

La Suceava am fost şi într-adevăr era groaznic, după cum mulţi aţi văzut şi la TV.

Aveam şi eu câteva poze dar merge prea greu netul şi nu le pot uploada...

Oricum să sperăm că trece, că vorba lu' Luci, am început să turbez de când stau în casă.

:cry:

Dezastru la noi...

Asta-i rezultatul taierilor abuzive de paduri. :cry:

Si al poluarii, al reducerii stratului de ozon, al topirii ghetarilor...

SALVATI PLANETA! FOLOSITI BICICLETA!

Ceva doritori pentru o tura pe duminica?

Eu am planuit sa ma intalnesc cu SonyQwerty din Radauti si Tibbi din Botosani.

Probabil undeva prin Dumbraveni. S-ar putea sa mai vina si altii.

Vine si Adita? Sau e inca in luna de miere?8-)

Pentru cei care nu stiu, Adita - unul din bunii mei prieteni din Botosani, ciclist maniac - s-a casatorit duminina trecuta. Sa speram ca asta nu o sa-i afecteze performantele cicliste:-P

Misule mai raspunde si tu la telefon sau mai intra pe mess ca era sa te dau disparut.

Cred ca dupa amiaza pe la 2-3. Am sa te anunt eu daca te gasesc.

Se pare ce Misu si Adita s-au razgandit si ei, deci o sa ma plimb doar cu sotia mea, Alina.

Nu-i nimic, si asa aveam nevoie de antrenament pentru turele viitoare de cicloturism.:idea: