Sign in to follow this  
UrsP2Roti

MARATON MEDIEVAL MEDIAS 2007 ! - Cine mai merge ?

Recommended Posts

Din pacate nici eu nu vin :)) :D :( :( :)

Am niste probleme medicale care ma vor impiedica sa mai merg pe bicicleta vreo 2-3 saptamani :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Hai la Sibiu Horatiu.

Sambata este cros olimpic...alergam sa ne facem pofta de bere (sau o lasam dracu de alergare si mergem direct la bere) si duminica stai si te uiti la concurenti(normal, tot cu berea in mana.

O sa fie super amuzant sa ii vezi pe copilasii de 3 ani cum dau la pedale. :)

Pai poate ca o sa trec pe la Sibiu duminica :))

foarte buna organizarea. Era o idee faina sa fie afisati nr de km pana la final,

asa din 5 in 5 sau 10-10 macar..sau poate erau si n-am observat eu. Cine are poze...sa faca un upload undeva

A mai trecut o editie de MMM...

A fost o editie si mai bine organizata decat pana acum, organizatorii pregatindu-ne o multime de surprize placute. Traseul a fost ca si in anii trecuti, insa mult mai bine marcat, iar la punctele de alimentare am fost rasfatati cu o gramada de optiuni: apa, banane, lamaie, batoane de ciocolata sau Gatorade.

Dimineata pe la ora 7-8 vremea parea a se impotrivi ciclistilor - ploua, tuna si fulgera. La ora 10:30 cand s-a dat startul mai ploua inca usor, primii 7km din traseul offroad au destul de noroiosi, insa dupa aceea a fost un traseu si o vreme perfecta pentru pedalat - innorat si racoare! De pe la ora 13 a iesit si soarele, care a stat cu noi pana la sfarsitul zilei.

Toata lumea pe care am intalnit-o s-a simtit foarte bine si in concluzie a fost (inca) o editie foarte reusita a MMM!

si eu am fost pe acolo. tipu cu treku alb cu lantz rupt. super fain traseu cu noroi cu tot. organizare de nota 10.

nu stie nimeni nimic de maratonu din cisnadie? am vazut ceva 26 da nu mai tin minte ce luna? :?:

merci fain tipului din iasi pentru ajutor.

Ce mai ....... a fost super !!!!

Si nume cunoscute :shock: :D :D :D

Imagine postată

Maratonul de la Cisnadie va fi in luna august, nu stiu exact data. O sa incerc sa postez si ceva poze (daca am timp azi). Despre maraton, ce sa zic? A fost super fain, organizarea de nota20, o mica exceptie fiind cainii ciobanesti care ne-au alergat prin padure (pe portiunea aceea si ei au participat la maraton :D) si eu personal, am mers ceva vreme in spatele unei turme de oi care mi-a blocat calea si mi-a fost imposibil sa o depasesc. Deci urmatoarea destinatie .... CISNADIE. Ar fi si Baia Mare insa ..... e prea departe (fac 2 zile numai pe drum) :D. Oricum cine e aproape sa mearga cu incredere ca merita.

Nu am fost dar am auzit ca a fost super bine organizat.

Bravo lor!

Salut

A fost foarte bine organizat, vremea s-a facut buna, traseul este extraordinar! Foarte primitori oamenii din zona! Vremea din dimineata concursului nu a fost prea incurajatoare, dar orice s-ar fi intamplat, nu as fi acceptat sa nu ma inscriu, oricat de mult noroi se anunta ca va fi!!!!, ma gandesc ca asemenea concursuri nu se fac in fiecare saptamana si daca cineva a facut eforturi sa organizeze asa ceva trebuie sa fac tot efortu sa termin o asa cursa indiferent de vreme!

Felicitari organizatorilor!!!

Si a curs red bulu' ca berea dupa maraton .....valuri valuri :oops:

A fost super fain, organizarea de nota20, o mica exceptie fiind cainii ciobanesti care ne-au alergat prin padure

Ba cainii aia or fost foarte buni trebuia sa fie cate un caine la fiecare urcare sa vezi ce viteza aveam cand fugeau dupa noi :D

Da o fost foarte fain organizat multe puncte de alimentare cu bunatati traseul fain.

Daca o facut cineva poze sa le posteze ca poate ne mai vedem printre ele

faine pozele, mi se face si mie pofta parca sa particip la o cursa de mtb ca de sosea plat m-am plictisit :D, atata timp cat traseul nu ii foarte periculos, as participa :D

Salut!

Traseul a fost de VIS!!! Organizare foarte buna, punctele de control (alimentare) au fost asezate foarte bine pe parcursul traseului, marcajul a fost bun si el...ce sa va mai spun, a meritat!!! AAA...singura problema a fost cu adeverinta medicala, am stat pana al ora 12 noaptea la urgenta, cu ocazia asta am vazut si ce asistenta poate oferi spitalul din Medias, la un moment dat doctorul de garda ii spune asistentului care tocmai consulta un pacient cazut din caruta "sper ca nu e taiat ca...nu mai avem ata" :oops: .

Multumiri lui Mausica :D...ca am pedalalt bine impreuna :D, pacat de ghinionul adus de "lance" :D .

Imagine postată

Super Maraton!!!

- Traseul a fost variat si foarte bine marcat.

- Organizatorii ospitalieri si serviabili (desi a trebuit sa alerg pe la spitalul de urgenta din Medias pentru adeverinta medicala, apreciez faptul ca organizatorii nu au acceptat sa ma inscriu fara acea adeverinta; e o dovada ca lucrurile se schimba si la noi, incepe sa se renunte la mentalitatea "lasa ca merge si asa").

- Punctele de control au fost dese si foarte bine aprovizionate (inclusiv ulei de lant :D ).

- Iar plachetele sunt tocmai bune de pus pe perete la birou :wink: .

P.S. Daca are cineva poze cu nr.204 (tricou Craft rosu cu verde, bicla portocalie), va rog trimiteti-mi si mie (YM: dccoza). Mercic

- ..... apreciez faptul ca organizatorii nu au acceptat sa ma inscriu fara acea adeverinta; e o dovada ca lucrurile se schimba si la noi, incepe sa se renunte la mentalitatea "lasa ca merge si asa").

-

Si cu ce te ajuta acea adeverinta daca iti rupeai capul?

Sa fim seriosi...chestia cu adeverinta aia e cea mai mare aberatie.

Am spus si mai sus ca am tot respectul pt cei de la Medias si este de apreciat faptul ca au reusit sa organizeze atat de bine un maraton.

Totusi...din punctul meu de vedere faza cu adeverinta a fost o aberatie.

Si cu ce te ajuta acea adeverinta daca iti rupeai capul?

Sa fim seriosi...chestia cu adeverinta aia e cea mai mare aberatie.

...din punctul meu de vedere faza cu adeverinta a fost o aberatie.

aici ai dreptate. adeverinta ai era cred doar de umplutura ... + ca stiu la cine s-a trecut cu vederea neprezentarea adeverintei. mai bine faceau o hartie in care scria ca ei nu au nici o vina daca tu suferi de ceva boala si patesti ceva pe traseu, tu o semnai si se putea intra in concurs, doar ca la noi trebuie sa (re)inventam sportul pentru ca sa aratam ca suntem mai destepti decat altii. de fapt bine zicea cineva ca romanilor le place sa se complice ...

Adeverinta medicala solicitata participantilor la MMM este intr-adevar o cerinta excesiva, care putea fi usor inlocuita cu o declaratie pe propria raspundere. Sper sa nu recurga si organizatorii altor maratoane la aceasta adeverinta medicala.

Insa, in opinia mea, regulile, bune sau rele, trebuie respectate. Atunci cand vrei sa participi la un eveniment privat te supui cerintelor impuse de organizatori pentru toti participantii. Daca s-ar face o exceptie pentru un anume participant, atunci ar fi o vadita lipsa de respect fata de ceilalti, care, constiinciosi, au facut eforturi sa intruneasca toate conditiile.

Eu am crezut ca organizatorii au dat dovada de aceeasi fermitate fata de toti concurentii. Insa, daca Vlad are dreptate, in sensul ca s-au acceptat participanti fara adeverinta sau viza medicala, atunci nu pot decat sa le acord o bila neagra organizatorilor si sa ma gandesc mai bine daca voi participa sau nu la editia urmatoare.

pai uite ce am patzit eu. dupa ce am condus vreo 250 km am ajuns in medias la ora 21 si ceva. m-am cazat si am incercat sa ma inscriu. am completat formularul iar camd sa platesc ... sunt intrebat de adeverintza minune. cand spun ca nu am, mi se spune ca fara aia nu pot participa la concurs. buuunnn. ma duc la spital la urgenta. nu stiam deloc mediasul si am cautat spitalul noaptea pe la ora 10 si ceva, noroc cu un tip cu un golf argintiu care vazand ca nu ne descurcam ne intreaba ce cautam. spun de spital si imi face semn sa il urmez. ne-a dus in viteza la spital si dupa aia si-a vazut de drum. (omul nu avea nici o treaba in directia aia dar ne-a ajutat fara nici o obligatie :deci ... RESPECT) . ajungem la urgenta. acolo tocmai ce iesea unul cu capul spart. si in salon mai era unul taiat care era la pansat si perfuzii. am stat cam o ora pe hol in asteptare si dupa ce ne-am milogit efectiv de doamna doctor (singura care era de garda...incredibil cum la un oras ca Mediasul sa fie un singur doctor de garda) a fost de acord pana la urma sa ne ia tensiunea si sa ne elibereze adeverintele alea. este inutil sa spun ca nu am apucat sa mancam ninic. cam la ora 12 am ajuns in camera si ne-am bagat la somn. dimineatza m-am inscris .... si dupa ce am dat adeverinta am cerut un tricou. mi se spune ca tricouri sunt destule si ca se dau dupa ce termini cursa. AM PRIMIT TRICOUL INSA MARIMEA ERA S (mie imi trebuie L sau Xl :D dupa ce ca a inceput sa ploua.... am aflat si ca organizatorii au renuntat la a cere adeverinta pentru ca au fost multi care nu aveau asa ceva si nici nu mai era timp sa-si faca, deci ramaneau fara participanti. acuma... trageti singuri concluziile. din punctul asta de vedere .... le dau un pumn de bile negre si m-am jurat ca nu voi mai aduce niciodata porcaria aia de hartie. e aberant sa-ti bati joc de concurenti in felul asta. eu zic ca o hartie pe propria raspundere ca esti apt de efort fizic e suficienta, fara alte prostii de genul asta. asa ca nenea zaco ..... inclin spre cei care nu sunt deacord cu adeverinta aia.

Hai mai ziceti si de bine ,ca v-ati luat de adeverinta si o sa o sa va enervati intruna.

Ca nu a fost apa in tot orasul nu mai stie nimeni ,si ne adus masina de la pompieri ;)

Imagine postată

P.S. baga nea gary si pe ''omu mare cu sandaviciu' mic''

rezultatele le are cineva? ca pe site inca n-au aparut...sa vad si eu diferenta...cat mai e de munca:D

Rezultatele au fost afisate pe site chiar de azi dimineata... try again!

Rezultatele au fost afisate pe site chiar de azi dimineata... try again!

Pe care site ?... :?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this