octav

Comenzi cnc-bike.de

Recommended Posts

Vreau sa dau o comanda pe http://www.cnc-bike.de/ sa imi iau o tija de sa. Transportul este 24 de euro asa ca as spera sa mai gasesc si alti doritori pentru o comanda de acolo. Pentru cei ce nu stiu germana recomand google translate.

Sunt multe produse cu preturi foarte bune iar pentru soselari sunt roti American Classic foarte usoare pe la 295 de euro. Daca e cineva interesat va rog sa scrieti aici.

Comanda as vrea sa o dau spre sfarsitul saptamanii.

Am comandat tija de sa de la CNC Bike si a ajuns super. Sunt foarte seriosi baietii :D Daca mai vrea cineva in viitor o comanda pe cnc-bike, sa scrie pe aici. Poate reusim sa ne strangem mai multi.

Intentionez sa fac in viitorul apropiat o comanda la ei.

Daca mai este cineva interesat sa scrie aici.

se mai da comanda? posibil sa stiu pe cineva interesat... cu cine ar trebui sa ia legatura?

Produsul care il vroiam eu a disparut din stoc...am vorbit cu ei si au spus ca incearca sa gasesca altul...la acelasi pret...deocamdata nu am primit nimic.

In acest moment eu mai vreau doar 4 suruburi...iar pentru atata eu nu sunt dispus sa dau comanda...sorry all

Am gasit si eu cateva lucruri interesante pe care as vrea sa le cumpar de pe cnc. Problema este ca atunci cand vreau sa finalizez comanda si imi afiseaza modalitatile de plata apare doar posibilitatea de a plati prin transfer bancar, cu toate ca undeva pe site scrie ca se poate plati si cu carte de credit. Din cate stiu eu sunt comisioane mari pentru a face un transfer bancar in strainatate. Daca e cineva care a cumparat mai de curand, poate sa-mi spuna cum a facut plata? Multumesc!

Pana la urma nu am mai luat nimic de la ei. A cumparat in schimb un prieten, a platit prin transfer bancar din Germania. Surpriza a fost la finalizarea comenzii cand la totalul care se adunase s-a mai adaugat si tva, care nu aparea la fiecare piesa in parte comandata. De aici si preturile care pareau mai mici... Deci atentie!

Eu tocmai am primit comanda de pe CNC-bike.de. SID WC 2009+un XT de foi+pedale M520. Surpriza la mine a fost in sens invers. Dupa ce mi-am facut cont cu adresa in Romania si am pus in cos produsele ei nu mi-au taxat tva-ul. SID-ul e 300E, iar mie mi l-au vandut cu 252E.... O surpriza f placuta!

Eu as putea sa mai dau o comanda si sa scapam de comisioanele bancare pentru ca am pe cineva in familie care lucreaza la banca si are tratament special.

Ideea e ca am uitat sa comand ceva de pe CNC si valoarea produsul e f mica si nu justifica taxa de 20E transport.

Propunerea mea e urmatoarea: poate ne strangem mai multi pentru comanda pe CNC, voi impartiti transportul, iar eu fac comanda si scapam de taxele de transfer bancar (care la 300E erau cam 10%). Eu vreau sa cumpar ceva de 20E... deci nu renteaza sa platesc 20E transportul.

Cand ne strangem suficienti ca sa fie rentabil si pt voi plata transportului, putem da comanda! Oferta ramane valabila pana cand imi iau produsul dorit!

Haideti oameni buni ca pe CNC-bike.de (care e chiar un site de discount) sunt f multe piese cu preturi cu 30% mai mici ca pe bike-components.de de exemplu! Nu va sfiiti! <):)

e super prost organizat site-ul, ca sa gasesti ceva e aproape imposibil si iti ia o zi intreaga sa te uiti la ce-ti trebuie

Ok pana acum s-au anuntat:

1. ivarulz

2. rasebo

Repet: in momentul in care vi se pare convenabila impartirea transportului de 20e putem stabili detaliile tranzactiei

@hipopotanu: site-ul e intradevar mai slab, dar preturile sunt imbatabile la f. multe chestii. Eu consider ca e intradevar site de outlet. Varietatea produselor e mai mica, dar reducerile merg pana la 70-80%. Vezi furci RS si FOX.

@hipopotanu: site-ul e intradevar mai slab, dar preturile sunt imbatabile la f. multe chestii. Eu consider ca e intradevar site de outlet. Varietatea produselor e mai mica, dar reducerile merg pana la 70-80%. Vezi furci RS si FOX.

eu am vrut sa ma uit dupa cauciucuri, pana am gasit unde e zona de cauciucuri, am turbat, nu ma descurc cu germana deloc si nici alta limba vad ca nu au, sau nu am gasit eu asa ceva.

Dau la cauciucuri, am acolo vreo 20 de firme, dau la prima nimic, a doua nimic, cred ca la a cincea sau a sasea am gasit un cauciuc. In mod normal nu as mai fi intrat niciodat pe un site ca asta, dar cum te vad asa de entuziasmat ii mai dau o sansa.

Daca stie cineva daca mai e si in alta limba decat germana sa arunce inspre mine cu o explicatie.

pai asta daca ai rabdare infinita la fel ca si timpul

timp am, ca o ... la munca, deocamdata, dar rabdare nu am, deci zic pas

Nu trebuie să traduci pagină cu pagină, dacă asta credeai. Google Translate îţi transformă şi interceptează link-urile şi vezi numai pagini gata traduse. Din păcate nu ştie să intercepteze drop-down-urile de filtrare după producător, dar în rest te plimbi pe site şi poţi să şi uiţi că e în germană. Începi de aici.

CNC merge tradus ok, sînt alte site-uri care fac urît, bike-components de exemplu e aproape de nefolosit prin Google Translate, se face praf aspectul paginilor.

Eu vreau sa-mi iau 2 continental sport contact 1.6 pentru antrenament pe sosea... sunt 9,4 e... peste tot sunt 16, in alte locuri 24. Deh... vine primavara.

1. ivarulz

2.rasebo

mai asteptam doritori de comanda pe cnc-bike.de

CNC merge tradus ok prin Google Translate

sa traiesti o suta de ani, m-ai scos din ceata. trebuie sa recunosc deschis ca sunt tzaran rau de tot si nu le am cu tehnologia oricat m-as chinui

daca spui si cum sa fac primavara afara, dau greutatea ta in bere.

Eu vreau sa-mi iau 2 continental sport contact 1.6 pentru antrenament pe sosea

am avut si eu de 1.3, pot sa spun ca merita toti banutzii din lume

S-ar putea sa participe la comanda mihaibad69 cu roti Crossride si daca el se hotaraste eu ma gandesc sa dau deja comanda saptamana viitoare.

Ce ziceti ivarulz, rasebo?