octav

Comenzi cnc-bike.de

Recommended Posts

Ok, deci suntem in linie dreapta pentru o comanda care va fi plasata miercurea sau joia viitoare! Cine mai vrea ceva de pe CNC-bike sa se anunte pana atunci!

Banii ii voi colecta inainte de comanda fie prin intalnire directa fie prin transfer bancar in cont de card in ron la cursul de referinta al bancii platitoare catre CNC-bike.

Inca o chestie, daca comanda ar trece de 500e cred ca transportul e gratis... nu sunt 100% sigur, dar cred ca asa e! Totusi nu cred ca va fi cazul sa fie o comanda asa mare!

Pana marti, cel tarziu, te anunt sigur daca ma bag si eu la comanda.

Miercuri-joi sa lanseaza comanda, deocamdata suntem 3 posibil 4. Cine se mai alipeste la comanda va plati taxa de transport foarte mica, iar daca suma trece de 500 e e posibil sa obtinem transport gratuit conform regulilor site-ului.

Vine primavara, iar site-ul are oferte foarte bune!

cadru trekking otel pentru furca de 1 tol... deci o fieratanie ordinara, gasesti in bazar cu 1 milion. altceva ce mai vrei sa stii?

Ce inteleg eu de acolo (dar asteapta si alte pareri):

- e cadru pentru roti de 622mm

- e pentru furci cu gatul de 1" ( si poti cumpara furca tot de la ei, fie in varianta cu filet, fie in varianta fara filet)

- OLD 135mm

- cadrele au mici zgarieturi

- e disponibil in versiune de dama si in versiune pentru barbati

- e disponibil in versiune pentru roata cu viteze in butuc sau in versiune pentru derailleur

- au doar cateva marimi de cadru

Da, nu cred ca merita,

mai degraba asta,

http://www.cnc-bike....roducts_id=5015

de aluminiu, e chiar pe masura mea, insa e BRUSHED adica rashchetat/periat sau cum sa zic? Oricum, vopseaua are farmecul ei, in timp ce aluminiu asta gol pare un "batch" care ar trebui vopsit... daia e si ieftin.

Cred ca renunt...

Joi se lanseaza comanda. Suntem 4 deocamdata, dar dupa cum am mentionat mai sus transportul se va imparti la 3, adica aproape 7e. Mai asteptam doritori pe ultima suta de metri!

cnc-bike.de

ok, comanda a decurs smooth cu o mica exceptie, dar care se va remedia in saptamanile care vin!

Pe viitor daca mai e cineva interesat de cumparaturi pe cnc-bike.de poate sa ma contacteze si poate gasim doritori!

• Upvote 1

As cumpara si eu doua jante cat de repede. Daca mai doreste cineva sa participe...

Daca se mai aduna doritori care vor sa faca comanda pe cnc-bike si sunt dispusi sa imparta transportul... eu pot repeta figura de luna trecuta. Doar ca transportul s-a scumpit pentru Romania la 24e!

Da, am văzut şi eu asta, cam neplăcută surpriza.

Salut

Acum e prima data cand intru pe acest site. Nu e decat in germana observ dar si asa tot am putut observa ca are niste reduceri infioratoare. Ce e cu ei? Inchid taraba?

Chiar si la 24 eur transp tot iesi in avantaj. Se baga cineva la o comanda rapida? Dau eu comanda

vedeti ca mai costa si transferul bancar catre DBank. Daca vreti sa dati comanda eu pot sa va scap de comisionul de transfer bancar, totusi nu voi participa la taxa de transport... de fapt deocamdata nu stiu daca vreau sa mai iau ceva.

@costin_ch: revin... daca te ocupi tu de comanda io ma alatur;

@greaper: multam de informatie, ca idee cat face transferul bancar?

Am revenit. Inca ma uit pe site (cam dezordonat si google translate nu fc la fiecare incarcare de pagina) si sunt destule cu preturi bune dar in acelasi timp putine chestii care m-ar interesa pe mine. De ex, stii unde gasesc ca nu vad, schimbatoare spate?

Dau comanda dar sa ne explice mai bine greaper cum functioneaza. Eu pp ca tb sa-i transferam neamtului banii in cont (ce garantie avem ca ne va onora comanda?) si apoi plasam comanda. Sau probabil invers dar oricum nu conteaza ca ala nu livreaza nimic pana nu are banii in cont, nu?

xemax, maine dimineata cred ca termin de sapat prin tot site-ul asta ametit si cu ajutorul lui greaper vom plasa si comanda. Ok? (ar fi bine sa se mai alature cineva la 24 eur transp chiar daca sunt ieftine produsele)

Asa folosesc si eu stai linistit :) Numai ca google "uita" sa traduca site-ul de la un moment dat incolo

eu am dat 2 comenzi pana acum. prima singur si a doua cu mihaibad69, rasebo si ivarulz. ei pot sa certifice ca produsele au ajuns si ca neamtul nu minte. lui mihaibad69 au uitat sa-i trimita qr la roti dar ulterior le-au trimis pe banii lor ca sa corecteze greseala. comisionul de transfer bancar era de vreo 20e la comanda de 300e daca imi aduc aminte bine... eu am apelat direct la cine trebuie din familie ca sa scap de asa ceva. cred totusi ca daca sapi bine poti gasi variante/banci cu comision mai mic.

Baietii sunt seriosi si intradevar preturile sunt bune, dar oferta e limitata. E un fel de magazin de outlet pentru piese de bicla.

Pai faci lista de cumparaturi in cos. Dai comanda. El iti trimite un mail in care zice sa bagi banii in contul x. in momentul in care intra banii la ei, iti da factura si trimit coletul prin posta.

greaper daca ne ajuti cu transferul eu cred ca sunt in asentimentul celorlalti ca poti fi scutit de partea ta de transport (daca vrei ceva binenteles) + o bere :)

OK! Multam greaper de info!

Deci in momentul acesta noi (Costin si eo) ar trebui sa acoperim ~40-45 de oiro pe langa pretul produselor... Ar fi minunat daca ar mai aparea cineva la comanda, eventual s-ar implica si greaper. O sa incerc sa fiu cu ochi pe topic.

Pentru un raspuns rapid iti timit Costine un mesaz privat cu datele mele de contact.

LE: Doua beri! :D