octav

Comenzi cnc-bike.de

Recommended Posts

pai trebuie facut similar cu data trecuta o lista cu cei care participa la comanda. de asemenea daca comanda trece de 500e transportul e gratuit.

fiecare trimite lista cu linkurile, eu verific cursul la banca si va zic in ce cont sa depuneti. e ok faptul ca sunteti din Bucuresti ca e mai usor cu intalnirea. va ganditi si ma anuntati!

Pai asa facem. Cand suntem hotarati sa dam comanda (eu as mai astepta 1-2 zile sa mai vina lume, 4-5 de preferat) ne intalnim cu tine, iti dam banii. Inainte eu ii trimit omului comanda.

daca sunteti de acord voi da eu comada, nu prea am cum sa-mi rog ruda sa faca o plata pe alt nume... e cel putin ciudat si arata ca un mic abuz la bunavointa. cred ca imi iau si eu ceva de 10-20e. Am verificat ieri... verificati si voi... transportul catre romania a crescut cu inca 5 euro... de toata jena... 29.75 euro.

Eu zic ca tre sa se stranga 5 doritori... ca sa fie f avantajos.

Ok, eu nu am nimic impotriva sa dai comanda. Dar urata treaba asta cu transportul :( Mie mi se pare o descurajare a cumparatorilor din Ro.

Ii scrii tu ca ai mai dat comanda la ei, sau ii scriu eu sa-i intreb de ce s-a scumpit in 2 randuri transportul in decurs de 1 luna!? Si-i intreb poate e vreo eroare pe site caci toate celelalte site-uri din De au transport intre 10-15 eur

Eu m-am uitat acum pe site la ei la Shipping & Returns si pt Ro in continuare e 24 eur. Ai dat o simulare de comanda si e 29?

Le-am scris eu. Si le-am spus ca avem 3 probleme pentru care nu putem sa ne dezlantuim in goli magazinasul lui de bunatati :D

1/ Pret transport: mare si instabil, ca si politicile economice ale Romaniei :P

2/ Modalitatea rudimentara de plata: cu valiza a la Becali

3/ Limba siteului: engleza for God sake

:D

Insa nu stiu daca a ajuns la ei mesajul ca am folosit formularul de pe site si nu am fost instiintat ca s-a trimis.

da ok, eu am facut o simulare care includea si niste jante si pretul e 29,75, fara e 24am verificat acum.

Eu cred ca au schimbat ei pretul pt ca eu nu am pus nici pe departe jante si tot 29,75 mi-a pus. Si nici alte obiecte voluminoase nu am pus (ghidon+pipa)

Haideti inca unul ca sa dam comanda mai repede (preturile sunt f bune) :)

pai nu e chiar putin 10 euro/caciula... poate ca ar fi mai bine de asteptat pana se strang mai multi sau pana cand suma depaseste 500e si astfel transportul e gratuit. e doar o idee... din punctul meu de vedere...oricand.

pai nu e transp 24 eur? excluzandu-te pe tine vin 8 eur de persoana. nici eu nu stiam pana acum cateva zile de acest magazin ce-i drept. dar vad ca lumea nu se prea inghesuie aici, sunt pe magazinele obisnuite din pacate. mai stam o zi sa fie disponibil si xemax ca sa aflam si parerea lui. celalalt din afara forumului cunostinta a unui prieten e gata oricand.

pai eu fac o simulare cand am linkurile de la produse si va dau un print screen... si aia e!

tocmai am adaugat niste poduse mici in cos si transportul e 29.75... cred ca s-au stricat.

Intradevar preturile sunt super! Mie mi-au trimis de 2 ori deci nu vad vreo problema, dar s-au stricat tare cu transportul!

Probabil ca site-ul mai putin stralucitor si in germana nu atrage lumea... oricum cei care nu se uita aici pierd!

Salut,

Eu eram persoana din afara forumului care vroia sa participe la comanda, si pana la urma mi-am facut un cont aici, ca sa comunicam mai usor :)

Eu as zice sa nu mai asteptam, dar motivul e mai complex :)

Varianta scurta, e ca daca se doreste sa amanam comanda cateva zile, eu din pacate o sa ma orientez spre alt site.

Mai vreau sa comand ceva, ce nu gasesc pe cnc-bike.de, motiv pentru care m-am orientat spre bike-mailorder.de... si chiar daca nu gasesc exact oferta de aici (http://www.cnc-bike.de/product_info.php?products_id=3275), pot sa iau altceva asemanator tinand cont ca nu mai platesc doua transporturi...

Ideea ar fi ca daca mai stau mult sa ma gandesc, ma orientez cu ambele comenzi spre bike-mailorder.de, pentru ca mi-ar fi mai usor... dar n-as vrea sa incurc lumea, mai ales ca imi place si oferta de pe cnc, insa as vrea sa stiu ca se da comanda, si ca transportul ramane pe la 10 euro de persoana. Eu unul nu am inteles prea bine daca la aia 30 de euro transport se adauga sau nu comision de transfer bancar, si cat ar fi acela...

In concluzie, eu sunt pentru o comanda mai rapida (pana luni), cu cei 4 cu care am inteles ca suntem in acest moment. Daca se amana mai mult, sau se retrage cineva, pentru mine nu prea mai renteaza, din pacate.

Ne auzim, si weekend placut :)

Pai la trei persoane sigure inseamna ~30 / 3 = 10 euro transportul de caciula; partea mea ar veni 85 + 10 = 95 euro. Pentru mine inca avantajos, desi strict legat de transport e ca si cum as face o comanda singur la Bike-components.de. :)

LE: vad ca vlad a postat intre timp... deci 30 / 4 = 7.5 euro de caciula.

Io zic ca putem sa-i dam drumul. Greaper mai esti dispus sa te ocupi de comanda?

Greaper ne scuteste de transferul bancar asa cum a zis de la inceput.

Si eu sunt pentru o comanda incepand cu sapt viitoare.

Greaper da-ne te rog iban-ul tau ca sa-ti transferam banii (sa ne zici si cursul).

Ok, vad ca s-au aranjat repede lucrurile :)

Ca sa fie clara si comanda mea, eu vroiam 2 anvelope d-astea: http://www.cnc-bike.de/product_info.php?cPath=37_229_524&products_id=3275 , deci 19 euro x 2 = 38 euro + transport

Singura chestie e ca nu am internet banking asa ca am nevoie de o banca deschisa ca sa depun banii... deci luni dimineata, sau dupamasa cel tarziu, o sa apuc sa-i depun. Sper ca e ok asa.

Luni cu siguranta pt ca si prin IB tot asa se transfera banii, in zilele lucratoare.

Greaper da-ne iban-ul si nr tau de tel :) E de primit bani nu de dat :D

Salut! Pai trimite-ti si voi o lista pe PM cu articolele dorite! Tot pe PM o sa primiti si IBAN si numarul de telefon dupa ce vad ca se face o lista de cumparaturi. NB... nu voi participa la taxa de transport... momentan nici nu stiu daca sa imi iau sau nu ceva... tre sa ma hotarasc!

Numai bine a aparut si concurentul cu numarul 4!

Repet: trimiteti pe PM lista fiecaruia si primiti datele!

Greaper in lumina noilor dezvaluiri, te-as ruga sa postezi si suma totala aici pe topic, poate reusim sa ne mobilizam si s-o saltam peste 500 de oiro! :D

PS: Ti-am trimis un PM, cu produsul si datele mele de contact.