octav

Comenzi cnc-bike.de

Recommended Posts

Salut!

Deocamdata am o veste proasta... transferul bancar nu se va putea face fara comision decat peste vreo 12 zile cand a mea ruda revine la serviciu in Rom...deci pana atunci din partea mea comanda e in stand-by. In 2 saptamani va ajut cu placere!

@bogdans vezi ca butucii serie 700 sunt 390 ron la emmeduesport.ro. Asta e cam 90e.... Si eu caut sa-mi fac set de roti si urmaresc preturile!

Multumesc de info. Daca ii gasesc la noi (negri), raman doar cu jantele

.

Hmm... pai eu as zice sa verificam daca sarim cumva peste 500 euro... altfel eu luni seara, sau marti fac o comanda pe bike-mailorder.de si renunt la anvelopele de pe cnc-bike.

Eu aveam o comanda mica, de 38 euro. Am vaga impresie ca o sa fim cam departe de 500 euro :)

Cred că mă bag și eu cu ceva la ~60€. Nu mă grăbesc, dacă ajunge la mine înainte de luna Iunie, totul e ok. :)

Deci eu am asa:

1/ Ritchey Vorbau WCS Matrix 3k-Carbon 31,8/90mm [12039] 55.00 EUR

2/ Syncros FL Carbon Flatbar Lenker 31.8/600mm Grunge [12289] 149.00 EUR 59.00 EUR 145g

sau

Truvativ Noir Team Carbon Flatbar 31,8/600mm [11601] 107.00 EUR 68.00 EUR 130g

Voi ce ziceti care din astea 2 ghidoane o fi mai bun si de ce? Sunt tare curios.

3/ Sigma Karma Pro kpl.Set (lamp, battery, charger)

[3277] 89eur

Deci eu am 55+89+59 sau 68=203 sau 212 eur

Cred ca depasim 500 eur :)

Doar ca pica tare prost vestea lui greaper. Dar nu cred ca avem de ales. Eu imi mentin comanda caci chestiile astea nu le gasesc nicaieri la preturile astea

Cu asta de la mine: Shimano Tiagra STI ST-4500 2/3x9 Set für re. u. li. [1960] la 85 euro

Ajungem la un total de 297 euro

Cu asta de la mine: Shimano Tiagra STI ST-4500 2/3x9 Set für re. u. li. [1960] la 85 euro

Ajungem la un total de 297 euro

+ 60 ai mei = 357

Cu ale mele jante 37x2 = 74 = 431.

Daca nu gasesc Luni butucii la Ploiesti, ii bag si pe ei 108 E => 539.

In cazul in care depasim 500 E eu sunt de parere sa nu mai asteptam 12 zile, platim doar comisionul...

la asta m-am gandit si eu (sa platim doar comisionul), dar s-ar putea sa fie mai mult decat transportul :(

greaper, transferul ala nu se face in intregime pe internet? daca e asa nu conteaza unde te afli pe glob, conteaza doar sa ai cont la banca potrivita :D

Nu am insistat, omu mi-a zis ca trebuie sa fie in tara, nu stiu daca se poate conecta si din alta parte...!?!? Cred ca miercurea sau joia viitoare putem lansa comanda, daca mai asteptati pana atunci. Vineri vine confirmarea si luni se pun banii in cont...cam asa.

Oricum sunt curios cam cat ar fi comisionul la 500e?

Pentru mine e ok, astept.

Haideti sa ne trecem pe lista cei convinsi ca vrem:

1/Costin.ch

..

Eu deocamdata ma retrag... dar o sa verific mai des cnc-bike pentru ca au niste oferte foarte bune... pusesem si eu ochii pe diverse chestii interesante (printre care chiar farul ala sigma :) ), dar deocamdata trebuie sa mai astepte, pentru ca nu am bani de ele :)

Spor la cumparaturi si asamblare placuta :D

Pentru mine e ok, astept.

Haideti sa ne trecem pe lista cei convinsi ca vrem:

[...]

1. costin.ch;

2. xemax;

3. ...

Salut,

As dori sa particip si eu la comanda cu una bucata grup pinioane Shimano XT M770.

Multumesc.

@bodhi ... Pai trece-te pe lista ce mai astepti.

1. costin.ch;

2. xemax;

3. greaper

Salut,

As dori sa particip si eu la comanda cu una bucata grup pinioane Shimano XT M770.

Multumesc.

Ai citit ca comanda se va da pe 11 sau 12/04?

Daca ai rabdare pana atunci trece-te pe lista si sa nu uiti sa mai intrii pe forum si pe topic atunci :D

+ 60 ai mei = 357

Mai esti interesat? Daca da trece-te pe lista si atentie pe sapt viitoare sa fii pe faza sa nu alergam dupa tine :D

1. costin.ch;

2. xemax;

3. greaper

4. bogdans (doar jante 2 x 37EUR)

5. rasebo

Mai esti interesat? Daca da trece-te pe lista si atentie pe sapt viitoare sa fii pe faza sa nu alergam dupa tine :D

Teoretic, sunt abonat la forum și ar trebui să fiu notificat când se postează ceva nou pe aici. Practic, nu primesc nicio notificare. Mai intru și verific.

Intrebare? Nu e nimeni interesat de un butuc fata shimano xt 775... am vazut ca e un set xt775 fara qr la 37 euro... Eu vreau butucul spate pentru ca xt 775 al meu are caseta stalcita.

Daca e cineva interesat de un xt775 fata cu CL sunt dispus sa impartim costurile.

Puteti sa ma adaugati si pe mine pe lista cu 43euro. Am vazut ca se va da comanda pe data de 12/04 si nu ma deranjeaza, pentru ca nu am nevoie urgenta de piese.

Era simplu :D

1. costin.ch;

2. xemax;

3. greaper

4. bogdans (doar jante 2 x 37EUR)

5. rasebo

6. Bodhi

Hai ca ne apropiem de 500 de oiro... Mai verificati preturile la produsele voastre, la ce ma initereseaza pe mine s-a redus reducerea cu 10 euro. :))