UrsP2Roti

Linia Verde la TVR1 pe 10.06.'07,ora21:20, reluare.06:30

Recommended Posts

Astazi la ora 21:20 si in reluare la 06:30 , pe TVR1 se difuzeaza Emisiunea Linia Verde .

Daca vreti sa vedeti cam ce parere are TVR-ul despre ciclism , si ce a iesit dintr-un critical mass anuntat dar nepetrecut ....in general cam pe unde a ajuns ciclismul in ROMANIA.

Poti sa ne spui si noua cateva idei prezentate in emisiune, ca n-am apucat s-o vad ?

Vom avea sau nu piste de biciclete in Bucuresti in cincinalul asta ?

io.. am inregistrat-o ... dar aia de pe Youtube zic ca nu e voie cu emisiuni si pa image shak nu imi mai merge ... nu stiu cum sa sheruiesc filmuletzul .... poate stiti voi si-mi ziceti si mie ...

Oricum , incepea cu poluarea aerului din Bucuresti , bicicleta ca mijloc altenativ de deplasare , ce zic bikerii , ce zic vip-urile (Huidu' , Artanu'-TimpuriNoi , MihaelaRadulescu , Liviu Mihaiu , Lucian Mandruta) , poluarea sonora ; gunoaie , cam ce s-ar putea face in infrastructura Bucurestiului pentru biciclisti , concurs bicicleta-taxi :!: - ghiciti cine a castigat :?: , mentalitatea soferilor ... Bucurestiul-MiculParis si biciletele pe vremea aia (interviu) ... filmari cu biciclistii in grup , si la final , 5 moduri de a micsora poluarea la scara micro , fiecare din noi . Totul concis realizat si ,unii au zis, - destul de cool 8)

Pana la urma am vazut destule emisiuni TV si pe youtube si am indraznit si eu :

Sunt doar primele 10 minute , unde apar biciclistii , revin ulterior si cu partea a-II-a , unde nu mai sunt bicle , daca vreti .

Emisiunea s-a facut in urma unei chemari la Critical Mass , si iata ce a iesit ... :

http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif