Sign in to follow this  
DaniNadal

Paris-Nice 2011

25 members have voted

1. 1. Cine va castiga Paris-Nice 2011?

• Nicolas Roche
      0
    • Samuel Sanchez
      1
    • Tejay Van Garderen
      1
    • Peter Sagan
      1
    • Xavier Tondo
      0
    • Jurgen Van den Broeck
      0
    • Roman Kreuziger
      4
    • Alexandre Vinokourov
      7
    • Luis Leon Sanchez
      4
    • Rigoberto Uran
      0
    • Ryder Hesjedal
      0
    • Franck Schleck
      2
    • Levi Leipheimer
      0
    • Andreas Kloden
      1
    • Altul
      4

Recommended Posts

Dupa parerea mea Paris-Nice este prima cursa cu adevarat importanta a acestui an.

Eu unul mi-as dori sa castige un tanar gen Tejay,Uran sau Kreuziger care sunt buni si pe munte si la TT.

Dupa parerea mea Paris-Nice este prima cursa cu adevarat importanta a acestui an.

Eu unul mi-as dori sa castige un tanar gen Tejay,Uran sau Kreuziger care sunt buni si pe munte si la TT.

Hai ca incep eu, Contador nu participa?

M-am informat, nu alearga.

Il vad pe Vinokurov favorit.Presimt ca va matura pe jos cu ceilalti pe munte :)

hehe din pacate s-au cam dus zilele alea.oricum avand in vedere contratimpul individual de 27 km,e probabil principalul favorit.il cam supraestimati pe kreuziger,nu prea e in mare forma + vino e lider in paris-nisa.se stie ca e o cursa aparte pentru el dupa ce s-a intamplat cu kivilev acolo.

mari favoriti ar mai fi:ll sanchez,kloden,hesjedal si mai ales htcu cu martin si van garderen.categoric un om bun la contratimp va castiga anul asta.

profilul etapelor:

ETAPA 1

Imagine postată

ETAPA 2

Imagine postată

ETAPA 3

Imagine postată

ETAPA 4

Imagine postată

ETAPA 5

Imagine postată

col de la mure are 7,6 la 8,3%,aici e moartea lui sagan.

ETAPA 6

Imagine postată

ETAPA 7

Imagine postată

ETAPA 8

Imagine postată

• Upvote 1

cand e prima etapa? duminica?

Cum spuneam,traseul e perfect pentru Vino..nu are finaluri dure in catarare si majoritatea se termina cu o coborare lunga si abrupta.Tot dupa criteriul asta si Samuel Sanchez poate fi fazut ca favorit desi in Tur a cam dezamagit pe coborari si la contratimp.

Eu zic ca Tony Martin este principalul favorit, este printre cei mai buni la CT din lume si merge destul de bine pe munte.

se da la tv ? daca da...cand si pe ce post. mersi

Astazi , duminica 6 martie , in reluare , pe Eurosport 1 , de la ora 19

Thomas De Gendt a castigat prima etapa in urma unei evadari de aproape 35 de km alaturi Jens Voigt si Jérémy Roy.

Clasamentul general:

1.T.De Gendt

2.J.Roy 7"

3.H.Haussler 10"

4.J.Voigt 12"

5.R.Feillu 13"

6.P.Sagan 14"

7.G.Henderson 14"

8.W.Weylandt 14"

9.D.Wyss 14"

10.G.Steegmans 14"

Asteptam cu placere ora 19. Acu pot sa ma culc. Bine-inteles doar Machiavelli putea sa ne strice placerea. ;)

Daca maine Sagan e in grupul favoritilor dupa Cote de Becoup cred ca castiga si etapa.Marea problema pt el va fi insa marti cand vom avea doua catarari de categoria I,una de categoria a II-a si trei de categoria a III-a.Personal cred ca un RSH va castiga acest Tirreno-Adriatico desi nu se stie niciodata.

Daca maine Sagan e in grupul favoritilor dupa Cote de Becoup cred ca castiga si etapa.Marea problema pt el va fi insa marti cand vom avea doua catarari de categoria I,una de categoria a II-a si trei de categoria a III-a.Personal cred ca un RSH va castiga acest Tirreno-Adriatico desi nu se stie niciodata.

topicul Tirreno-Adriatico e putin mai jos, noi vb aici de Paris - Nice :P iar RSH nu participa in Tirreno-Adriatico

topicul Tirreno-Adriatico e putin mai jos, noi vb aici de Paris - Nice :P iar RSH nu participa in Tirreno-Adriatico

Am vrut sa zic Paris-Nice nu Tirreno-Adriatico.Oricum azi a castigat Henderson de la Sky.Sagan a fost pe 5.

Cred ca trebuie belit mecanicul ala dupa cum i-a sarit baieul de pe janta. Nu pare sa se fi atins cu cel din fata.

Mamarea vietii... Cand eram si eu incantat ca se duce hop si alunecarea...

Nici mie nu mi s-a parut ca s-a atins de ala din fata, i-a plecat fundul si a sarit cauciocul di pi janti... Cred ca a intrat prea tare in curba si a franat tare cu spatele, altfel nu imi explic ce naiba s-a intamplat acolo...

Castiga Voeckler.De Gent e fenomenal.In mare a carat evadarea in spate.Plutonul a venit la 13 secunde.

Kloden a castigat etapa de azi batandu-l intr-un sprint foarte disputat pe Samy Sanchez.Dupa etapa de maine cred ca Tony Martin va prelua tricoul de lider deoarece azi a venit in acelasi timp cu Kloden.Cred ca poate sa-i ia pe 27 de km 10 secunde atat cat il despart de neamt.

Imagine postată

kiserlovski omul care i-a luat pe nepregatite pe toti(toata lumea a zis ca e kreuziger) si-a aratat inca o data clasa.el e viitorul astanei.

jos palaria pentru klodi(unul din cei mai de bun simt oameni din pluton) si brajkovic,cum ziceam,radioshack de anul asta nu va avea nicio legatura cu ala de anul trecut.

la cum a aratat si pe catarare unde parea ca nu respira,martin der panzerwagen e de neoprit.are paris-nisa in buzunar.totusi ma astept ca brajkovic si klodi sa vina bine la contratimp.

l-ati vazut pe kiserlovski cum pedaleaza in picioare?de la spate cand il vezi poti sa juri ca e contador...

l-ati vazut pe kiserlovski cum pedaleaza in picioare?de la spate cand il vezi poti sa juri ca e contador...

Si Remy di Gregorie de la spate poti sa juri ca e Contador.Oricum Kiserlovski intr-adevar arata bine.Sa vedem ce va face in Giro.Pacat de Luis Leon ca a pierdut ieri timp si a cam iesit din carti pt victorie.

hmmm eu as vrea sa castige klodi,daca nu... macar brajkovic.

dar martin e favoritul clar,animal si pe catarari dar mai ales la contratimp.mare surpriza ar fi sa nu castige.are 1,5 la casele de pariuri iti dai seama e o cota mai mica decat are cavendish la sprint.