Sign in to follow this  
booster

Recomandare pompa

Recommended Posts

intre timp, am rezolvat cu un racord de genul asta , pentru cei ce au nevoie de informatie.

Pai eu umflu Dunlop cu pompa Presta direct. Pe mine ma interesa un prelungitor Schrader-Schrader, exact ce cauta si LucianLS. Furtunasele de la pompele vechi (ca cel de la Decathlon) sunt Schrader(la ventil) catre ceva mai mic(la pompa), posibil Presta/Dunlop "tata"

O pompa cu manometru de podea imi puteti recomanda si mie? As dori una fiabila sa ma tina cat mai mult.

Am vazut modelul asta: http://www.bikexpert..._5788_8879.aspx

Stiti ceva mai bun in cam aceeasi bani ?

Mersi

Am modelul inferior , PFP-6. Merge bine la MTB dar cand s-a intalnit cu o cursiera nu prea s-a descurcat. A inceput sa piarda aer pe la garnituri. Desfacut, strans la loc si acum merge bine dar nu stiu pt cat timp.

Am modelul inferior , PFP-6. Merge bine la MTB dar cand s-a intalnit cu o cursiera nu prea s-a descurcat. A inceput sa piarda aer pe la garnituri. Desfacut, strans la loc si acum merge bine dar nu stiu pt cat timp.

Mda ... m-ar fi interesat sa tina bine presiunea si pentru cursiere.

Mda ... m-ar fi interesat sa tina bine presiunea si pentru cursiere.

eu ti-am scris mai sus, ceva de genul asta am eu, chiar am cautat pt tine special.

Umflu la cursiera la 10 bari in mai putin de juma de minut cu tot cu scos capacul, mufat pompa, bagat 10 bari, demufat si pus capacelul la loc.

Daca gasesti ca nu iti e suficienta asta la juma de pret eu nu stiu ce sa zic.

De fapt stiu, o sa ma duc sa le cer banii inapoi. Nu stiu de ce vrei neaparat ceva scump, cand mult mai ieftin gasesti la calitate, poate chiar mai buna.

Succes la achizitionare oricum!