Sign in to follow this  
ovidiu

MOUNTAIN BIKE CHALLENGE 2007 - 23.09.2007

Recommended Posts

Am stabilit si ultimele detalii.

Concursul, care se afla la a doua editie, se va desfasura in data de 23 septembrie.

La sectiunea elite o sa aveti ocazia sa vedeti rutieri din alte tari(se pare ca o sa avem sportivi din Grecia, Turcia, Italia si Scotia).

Bugetul de premii este momentan de 5.000 Euro si speram sa mai creasca.

Nu se percepe taxa de inscriere!!!

In mare traseul va fi asemanator cu cel din 2006. Se vor introduce cateva "picanterii" care sper sa va placa.

Suntem bucurosi ca am reusit sa strangem multi bani pentru premii si tot ce pot spune este ca va astept sa le castigati.

Mai multe detalii in saptamanile urmatoare (traseu, modalitati de cazare etc)

Daca scapam vii pe 26 august ne vedem in sept la sibiu :wink:

pai Mausica daca scapi cu viata pe 26 august nu cred sa ai acelasi noroc si la Sibiu,gaseste Ovidiu si pentru tine ceva,ia uite ce ia facut lui AVMASI anul trecut :D :)

Imagine postată

poate Imi cumpar si eu o 'trasura' ca lumea pana atunci,ca nu se mai poate cu fierul de anul trecut.

Cazatura lui Masi a ramas in analele primei editii :D

Salutare,

26 august pica duminica, se va organiza duminica, nu sambata?

Da. Duminica.

Cei care vin din strainatate au nevoie de o zi (o sa vina vineri).

Multi din tara vin sambata.

Duminica se va termina totul pe la ora 14 asa ca este timp suficient pentru intoarcere.

Sambata am luat la picior traseul si am facut mai multe modificari.

Va fi mai spectaculos decat anul trecut (na...cand isi baga nasul Tudy asa se intampla :P ).

Vor fi utilizati 5 kilometrii de banda pentru marcaj si vor fi introduse niste elemente "artificiale" care o sa va dea putin de furca.

Daca reusim sa gasim pe cineva in zona care sa gateasca bine avem in plan sa bagam si o "Pasta Party" dupa cursa (asta e doar un proiect.

Cursa se va desfasura indiferent de conditiile meteo.

Mai multe detalii saptamana viitoare

Nu este un maraton. Este un concurs de Cross Country.

Amatorii vor avea de parcurs 6 ture de traseu (traseul are cca 5 km).

Numai cei care termina de parcurs cele 6 ture vor beneficia de tricoul de finisher.

Nu exista un website. Ultimele informatii vor fi postate pe prima pagina a ciclism.ro pana la sfarsitul saptamanii.

Inscrierile se vor face incepand cu ora 09.00 in data de 23.

Pentru orice alte informatii puteti intreba aici.

Concursul are loc in cel mai mare parc din orasul Sibiu.

In weekend o sa merg pe traseu si o sa fac download la graficul rezultat din Polar.

Traseul este foarte usor.

pai Mausica daca scapi cu viata pe 26 august nu cred sa ai acelasi noroc si la Sibiu,gaseste Ovidiu si pentru tine ceva,ia uite ce ia facut lui AVMASI anul trecut :D :)

Imagine postată

poate Imi cumpar si eu o 'trasura' ca lumea pana atunci,ca nu se mai poate cu fierul de anul trecut.

Polarul nu poate surprinde asemenea capcane. :D

Tricoul care va fi acordat doar celor care termina cursa.

Imagine postată

Am o mare rugaminte la voi!! Puteti sa imi explicati si mie ce e cu acest challenge!!! Nu e traseu lung, ca la un maraton de 40 dekm??????

Sunt doar 5 km???

Locuiesc destul de departe de Sb, aproape 300 de km, si nu cred ca merita sa vin doar pentru 5 km de traseu !!!! imi explicati?? pls !!!

ms anticipat 1!! astept raspunsuri si pe g.popovici@yahoo.com msms

Edit by admin (traducere din klingoniana in romana)

Acuma trage aer in piept si mai citim odata, rar:

Nu este un maraton. Este un concurs de Cross Country.

Amatorii vor avea de parcurs 6 ture de traseu (traseul are cca 5 km).

Buuun, deci 6 x 5 = ... :arrow:

as mai vrea sa stiu si eu cam pe la ce ora incepe evenimentul, sa stiu pe unde ma opresc pana in sibiu ;) [cu trenul adica]

nu stiu pe unde e parcul asta pt ca prin sibiu nu am stat, dar cred ca-l nimeresc daca se spune ca e cel mai mare. prin parcul asta sunt dealuri ceva? adica o sa si urcam?

Sunt de toate.

Concursul incepe la ora 11.

In Sibiu intrebi unde este stadionul municipal. Odata ajuns in fata stadionului mergi prin dreapta hotelului Parc si ai intrat in parc. O iei pe aleea principala si dupa 500 de metrii ajungi la zona de start

Daca merg mai multi din Bucuresti, poate ne intalnim si mergem in grup cu trenul. Bineinteles, ar fi indicat sa facem un topic separat ca sa nu poluam topicul acesta.

Puteti discuta pe topicul acesta.

Nu este nevoie sa deschideti altul.

DIn Bucuresti se prezinta Basso, Florin si toti ceilalti (daca nu ii vad la linia de start isi iau BAN forever pe ciclism.ro ;) )

Pentru concurs (detalii, afis, poze de anul trecut) o sa apara un articol luni.

Ms ca mi-ati explicat cum sta treaba cu traseu ca nu am citit cu atentie ce ati scris inainte!! cred ca o sa fie destul de bine asa sper !!! si ne vedem la SB !!!

sunt fericit sa vad ca sunt biciclisti dornici de participare cu plecarea din Buc. asta va fi primul conc. la care sper ca voi participa http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/tongue.gif . Daca incepe la 11 inseamna ca tre sa fim acolo de sambata. trenurile spre sibiu sunt asa: Ple 15:30- 20:27; Ple 23:50- 05:12 -tren rapid ambele

Faza e ca o sa ratam Velorutia de pe 22 , daca se pleaca la 15:30, iar daca se pleaca noaptea e foarte posibil sa fim morti a doua zi http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

oricum poate mai vb pana atunci

*edit: nu imi imaginam ca nu stiti unii de altii (cei cu CMR ), eu la inceput doar de asta stiam.. apoi am vazut progr facut de tine, florin, insa dupa ce am publicat msg. Nu se incearca a fi competitie, se poate participa la ambele. In fine .. continuam disc in alta parte, poate chiar luni la Izvor http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif

zoloper, tu nu citesti si celelalte Topicuri? Ce facem aici, concurenta, ca sa ne dezbinam? Trebuia sa constati ca in aceeasi zi de 22 septembrie 2007 se desfasoara Critical Mass Riding la ora 09, Parcul Izvor, si o plimbare la Padurea Snagov si retur. Poate era mai bine sa va corelati anuntul despre Velorutia si sa organizati adunarea la aceeasi ora si in acelasi loc cu CMR. Sau puteai sa anunti ca in aceeasi zi, la ora 17.00......... se organizeaza si Velorutia.

Este mai bine daca suntem uniti. Sper ca pe viitor sa ne facem activitatile impreuna pentru ca avem obiective comune. In plus ai strecurat pe Topicul Competitii un anunt care este mai potrivit la Topicul Biciclistului in Romania.

Subiectul Critical Mass Riding in Bucuresti http://www.ciclism.ro/forum/viewtopic.php?t=1552&start=150 este postat de cateva luni pe site si este mai bine ca sa va coordonati Velorutia (care suna cam incisiv si instigator :!: ) cu Critical Mass Riding.

Motivul pentru care intervin aici este ca anuntul tau cu Velorutia deruteaza si dezinformeaza in legatura cu o alta activitate: CMR.

Vezi ca am completat programul de la CMR si cu activitatea de la Velorutia, ca sa se inteleaga mai bine http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

In acest Topic de competitii este vorba doar de competitii.

Scuze pentru interventie.

Ovidiu, am sa fac tot posibilul ca sa particip si eu la Competitie la Sibiu. Plec din Bucuresti sambata seara cu trenul de noapte, cine mai doreste ne intalnim in gara la ora 23.00.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this