Frank

Calendar cicloturistic

Recommended Posts

Sper ca se trece peste faptul ca nu sunt eu autorul.

Desi e facuta in octombrie, as pune-o la noiembrie.

Imagine postată

Sursa

@drew

Citeste regulile de postare.

Nu se accepta poze de dimensiuni astronomice

@Lulu

Excelenta poza.

Daca se va realiza acest calendar poza aia merita cu siguranta sa intre la o luna de iarna

scuze ovidiu, ma gandeam ca poza era cam mare

asa e mai bn?

poza chiar e facuta sambata asta deci merge cu noiembrie, pacat ca nu e si zapada :(

Imagine postată

nam putut rezista tentatiei vremii, asa ca azi am fost pana in apropiere de Paltinis, din pacat mam inecat ca tiganu la mal cand aveam inca 5 km pana acolo datorita apunerii soarelui.Sper ca weekendu viitor(de 1 decembrie) sa mergem totusi la Palti.Am si o poza pentru noiembrie(de data aceasta si cu zapada...

Imagine postată

Pozele puse la alegere pentru calendarul cicloturistic 2008 de colegii mei "biciclisti" de pe un forum din "Strainezia":

http://picasaweb.google.de/Fotokalender2008/RadForumKalender2008

Sa vezi si sa nu crezi pina unde reusesc sa mearga biciclarii astia pe doua roti si cu bagaje; poza 124 este facuta in Romania in drum spre Transfagarasan. Cunosc cel putin doi indivizi de pe acest forum care-si vor atirna calendarul care va iesi din aceasta colectie in birou :wink: .

Readuc in vederea forumistilor acest topic in ideea de a scoate un calendar ciclism.ro pe anul 2009.

Din aceasta cauza, am o serie de rugaminti la voi:

- pozele sa fie la rezolutie cat mai mare si cat mai clare (nu poze profesioniste, ci sa nu fie miscate sau arse);

- sa fie facute cu suflet;

- sa fie facute cu cat mai mult suflet (am mai spus asta?);

- sa nu depasim octombrie 2008 pentru alegerea pozelor.

Totodata, vom folosi si o serie de poze din cele postate aici, cu speranta ca autorii le au si in format original - de aceea rog utilizatorii cu ochi critic sa faca recomandari. Daca vor exista mai multe poze candidate pentru o anumita luna, vom alege pe cea mai reprezentativa utilizand sistemul de vot - credit Frank.

Pentru a nu fi probleme, fiecare poza va avea trecut intr-un colt sau la final de calendar numele autorului/autorilor (ca sa se mandreasca la prieteni si cunoscuti si cine stie, poate sa fie remarcat :mrgreen:).

O sa revin cu lamuriri pe parcurs.

sper sa fie sugestiva fotografia pentru partea din titlu.....calendar CICLOTURISTIC.

Interesanta poza.

Va reamintesc ca la finalul lui septembrie vom demara lucrul la calendar.

Maestre...ai fost la Soelden?

da am fost cu patru zile inainte de maraton:), postez traseul facut de mine putin mai incolo , dureaza mult pana fac upload la poze ( conextiune proasta la internet:()

Edited by kiev1941

Nu prea am facut eu poze cu biclele cand am fost plecat in tura... dar au mai scapat cateva. Toate-s facute in iulie, desi prima cel putin nu prea pare.

Daca vi se pare alta ca merita mai mult din albumul asta: http://picasaweb.google.com/altfell/BikeTrip2008SibiuGaranaSighisoaraBrasov nu ma deranjeaza sa o includeti in calendar.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Edited by maus

Ma bucura faptul ca acest topic este vizitat tot mai des. Tot asa si va iesi un calendar pe cinste :P.

Luna august.

[ATTACH]1130[/ATTACH] [ATTACH]1131[/ATTACH] [ATTACH]1132[/ATTACH]

Luna septembrie.

[ATTACH]1133[/ATTACH] [ATTACH]1134[/ATTACH]

Toamna este foarte fain de mers pe traseu forestier, evident sa fie si faina vremea iar solul sa nu fie umed.

Daca o sa fie vreme buna in continuare, weekendul asta sunt slabe sanse, dar cel care vine as vrea sa merg in Zarand, frumos munte...sper sa mai cada frunze pana atunci si sa nu ploua:)

Se mai face sau nu se mai face calendarul asta?

Eu oricum mai pun niste poze facute acu o saptamana, la o tura in padure.

Luna Noiembrie.