Sign in to follow this  
ovidiu

Intrebari / Raspunsuri Team Manager TDF 2007

Recommended Posts

Cu ajutorul unor "oameni de bine" putem organiza si in acest an Team manager TDF.

Premiile puse in joc sunt urmatoarele:

Locul 1: un set de manete STI Tiagra 2007 si un tricou de ciclism Shimano

Locul 2: schimbator de spate Shimano 105 si un tricou de ciclism Shimano

Locul 3: tricou de ciclism si sapca Shimano

Multumesc sponsorului Shimano si oamenilor care introduc punctajele.

Pe acest topic pot fi postate intrebarile voastre in legatura cu Team manager TDF 2007.

Pentru a evita problemele aparute la editiile anterioare va rog sa cititi regulamentul inainte de a posta intrebari.

Precizez ca preturile care au fost afisate sunt facute de o echipa de oameni si sunt aprobate de mine.

Persoanele care se inscriu la aceasta competitie virtuala accepta din start regulamentul afisat.

Va urez succes tuturor,

Ovidiu

Nu reusesc sa imi fac echipa. In momentul in care ma loghez imi apare echipa pe care am avut-o in Turul Italiei.

Este numai problema mea sau inca nu s-a dat startul competitiei ?

Avem ceva intarzieri si nu am dat drumul la inscrieri

Sper sa putem incepe in seara asta

Felicitari voluntarilor si sponsorului care se inhama la aceasta provocare!

Succes la toata lumea!

Le doresc tuturor participantilor succes.

Felicitari celor ce fac munca, mai ales dupa ce frustrati ºi plangaciosi au fost la Giro!

bai echipa mea insumeaza 1 900 000 de credite , cum a fost posibil sa inregistrez echipa daca depaseste 1 800 000 , bine ca sunt un om corect si v-am anuntat .

chiar vorbesti serios ?

1.800.000 = suma a 9 ciclisti

sau

1.800.000 = 9 ciclisti + "echipa"

da piratule vorbesc foarte serios , am calculat de vreo 5 ori si mi-a dat 1 900 000 , da stai fara griji ca o schimb diseara sa aiba valoarea de 1 800 000 , dau modificare echipa si nu schimb nici un ciclist si imi apare '' trebuie sa alegeti ciclisti in valoare totala de 1.800.000; ciclistii dumneavoastra insumeaza 1900000''

help! nu reusesc sa creez un user pt MANAGER TDF!! spune ca "nu poti avea mai mult de un user" !!?? pe forum logarea merge perfect, de ce nu pot creea cont si pt MANAGER?

merci,

m-am descurcat. inteleg ca nu se doreste ca un user sa faca mai multe echipe, dar daca toata familia este pasionata de ciclism...

vizavi de punctarea echipelor inca mai astept raspuns - daca un rutier din cadrul unei echipe ajunge primul in etapa inseamna ca echipa lui primeste maxim de puncte pentru etapa respectiva?

avand in vedere ca astazi este o zi fierbinte, inceperea turului, ma asteptam sa primesc raspuns ceva mai repede...

succes la toata lumea

Salut

Cum fac sa-mi schimb adresa de mail inregstrata la profilul meu ? Nu mai am acea adresa si as dori sa o schimb.

se pare ca nu poti schimba adresa de mail din contul tau...

trimite-mi un mesaj privat cu userul tau de la manager si noua adresa de mail.

ai putea sa citesti regulamentul acolo ai gasi raspuns la toate intrebarile tale.

citeaza, te rog, din regulament, pasajele ce ar putea raspunde intrebarilor mele de mai sus. am asteptat 16 ore un raspuns la prima chestiune si am primit "o pilda", fara nici o valoare. pacat! la intrebarea legata de punctajul acordat echipei doream sa stiu cum sunt acordate punctele pt o echipa, in turul real; nefiind "de specialitate" in ciclism, nu stiam cum sa aleg numele echipei (astana, discovery, milram etc.), care reprezinta prima coloana din cele zece ale fiecarui user participant la MANAGER TDF, pt a avea sanse de punctare in mai multe etape pe parcursul turului. adica, in cazul in care boonen castiga etapa, puncteaza maxim si quick step??

a doua chestiune era legata de probleme in crearea unui user si a unei echipe pt MANAGER TDF, probleme generate de faptul ca de pe acelasi calculator - personal - s-a mai logat un user si astfel a fost necesar sa ma deplasez la un net-cafe pt a putea intra la timp in MANAGER.

bravo! pt ovidiu; a precizat bine ca "este un fel de sotron in fata blocului" si ii apreciez pe cei care se ocupa de introducerea punctajelor si pe cel/cei care au reusit aducerea unui sponsor pt actuala editie a MANAGER TDF.

SUCCESE! LA TOATA LUMEA.

Citate din regulament:

Pentru a participa la Team Manager trebuie sa "cumperi" o echipa de 9 ciclisti si un nume de echipa participanta in tur. Pentru aceasta ai la dispoztie 1 800 000. In functie de clasarile in etapa si de clasarile la finalul turului fiecare ciclist respectiv fiecare echipa va acumula puncte

Punctele in etapa

C. Echipe:

locul 1 -> 5p

locul 2 -> 4p

locul 3 -> 3p

locul 4 -> 2p

locurile 5-10 -> 1p

Punctele la final de tur

C. Clasamentul general pe echipe:

locul 1 -> 80

locul 2 -> 60

locul 3 -> 50

locul 4 -> 40

locul 5 -> 35

locul 6 -> 30

locul 7 -> 25

locul 8 -> 20

locul 9 -> 15

locul 10 ->10

restul -> 5p

In legatura cu imposibilitatea de a inregistra 2 echipe de pe acelasi calculator este o masura luata pentru a impiedica sau a face mai dificila inregistrarea de catre aceasi persoana a mai multor echipe.