Sign in to follow this  
ovidiu

Intrebari / Raspunsuri Team Manager TDF 2007

Recommended Posts

Poate ... poate ... da nu din cauza echipei castig :)

Se stie ca am pile la organizatori .... deci e clar acuma nu?http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

Hai noroc !

iar stau pe net..ca de nemuncit e continuu:))

adevarul e ca ma apucat putin nostalgia dupa vremurile trecute:)..asta e..forumul asta e maxim ca apropiere de ce era odata:)

Sa nu exageram, certurile dintre mine si jorj de pe mIRC erau cunoscute de toata lumea, acelea sunt vremurile dupa care plangem toti, nu ? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif Hai ca am glumit... oricum, forumu asta e o farama din ce a fost o data canalul #ciclism http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif

P.S.: Noname, daca ar fi fost asa, adica dupa pile, treburi, si eu castigam de mult :) Deocamdata ma multumesc cu vreo 2 locuri 2 http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/tongue.gif

OFF TOPIC.

s-a retras mcewen?! cea mai importanta achizitie a mea s-a retras :) stiti vreun site cu stiri complete despre TDF2007? link-ul de la eurosport.com nu e chiar asa "valoros". un alt site, eventual in engleza? multumiri anticipate.

www.cyclingnews.com

www.letour.fr

Am si eu o nelamurire. De ce nu mi-a punctat Rasmussen si in etapa de pauza? Ce, azi nu avea tricourile? Si McEwen, acum ca s-a retras, mai puncteaza? Macar din inertie sau din respect ... Nu ma furati, va rog! Vreau si eu sa castig o ghidolina.

merci, merci.

se pare ca a ajuns in afara timpului limita in etapa de duminica. :(

"nu si-a dorit asa de mult victoria pt tricoul verde" :wink:

informatii "ca lumea" si pe gazzetta.it.

Haha, ce aberatii a zis GiboSimoni, tipic pentru el :( Cum sa puncteze Rasmussen in ziua de pauza? Unde ai mai auzit tu asa ceva?http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/tongue.gif Se puncteaza strict in etape... de cand lumea si povestea, acuma ca-l ai pe Rasmussen, cu 2 tricouri, ti-ai fi dorit sa fi punctat si in ziua de pauza... Si, stii ce ma mira? Esti fost organizator de team manager, si inca n-ai invatat treaba asta.

P.S: Echipa ta, nu e de top sase, deci uita ghidolina http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif

http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img] Se puncteaza strict in etape... de cand lumea si povestea, acuma ca-l ai pe Rasmussen, cu 2 tricouri, ti-ai fi dorit sa fi punctat si in ziua de pauza... Si, stii ce ma mira? Esti fost organizator de team manager, si inca n-ai invatat treaba asta.

P.S: Echipa ta, nu e de top sase, deci uita ghidolina http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif

Offf. Mare-i gradina Domnului! :roll:

Eu am o mica nelamurire, mica de tot, micuta chiar. Cine a fost incompetentul de a belit scriptul? Scriptul care de atatia ani a mers fara probleme. Ca nu pot sa cred ca s-a stricat asa, din senin...

Atat.

Un scurt PS: Da, Mihai e organizatorul acestui joc, oricate pretentii s-ar ridica din orice parte.

Am si eu o intrebare. Cum de s-a intamplat ca am primit o penalizare de vreo 1500 de puncte? Mi se pare foarte curios cum chestia asta s-a intamplat doar catorva dintre participanti. Cu atat mai mult cu cat aceasta penalizare nu este prevazuta in regulament. I checked! :(

Se lucreaza la remedierea problemelor?

Sau, ca sa fiu si mai direct: ne mai inscriem si la alte tururi la acest joc?

Sau, inca si mai direct: sponsorii jocului ce parere au?

Mersi,

milanello

Am si eu o intrebare. Cum de s-a intamplat ca am primit o penalizare de vreo 1500 de puncte? Mi se pare foarte curios cum chestia asta s-a intamplat doar catorva dintre participanti. Cu atat mai mult cu cat aceasta penalizare nu este prevazuta in regulament. I checked! :(

milanello

Manager: HF_Integrale

Nume: Totu Horia

Buget: 1950000

In regulament este precizat clar ca valoarea echipei trebuie sa fie de 1.800.000

In aceasta ordine de idei...... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

dar nu ar trebui sa impiedice siteul sa nu se poate face echipe mai scumpe de 1 800 000? poate ca unii si-au facut echipa in graba fara mari calcule si nu este nicidecum vina lor, parerea mea.

Teoretic site-ul nu permite sa creezi o echipa cu buget mai mare de 1 800 000. Am incercat si eu sa fac asemenea echipa dupa ce am vazut ca au aparut probleme si lucru ciudat nu am reusit. Am verificat codul si totul pare in ordine nu am reusit sa depistez inca bug-ul.

Rog pe cei care ati reusit sa faceti echipa peste buget sa imi trimiteti mesaj privat cu pasii pe care i-ati facut (eventual daca ati modificat echipa dupa creere sau nu).

In ceea ce priveste penalizarile aceasta era singura solutie viabila. Nu puteam sa scot echipele intrucat nu este in totalitate vina userilor este si vina mea pentru acel bug. Am hotarat ca acesti useri sa ramana in joc insa sa participe intr-un clasament al lor nefiind corect fata de restul care au folosit doar bugetul permis sa concureze cu echipe cu bugete depasite.

Milanello in ceea ce te priveste pe tine am ramas surprins cand am vazut ca ai depasit bugetul, vreau sa cred ca ai facut-o din neatentie nu cu buna stiinta intrucat stiu ca tu cunosti suma maxima permisa pentru alegerea cilistilor si echipei.

Ring a scris:

"Eu am o mica nelamurire, mica de tot, micuta chiar. Cine a fost incompetentul de a belit scriptul? Scriptul care de atatia ani a mers fara probleme. Ca nu pot sa cred ca s-a stricat asa, din senin..."

Probabil ca mesajul acesta (foarte elegant) mi se adreseaza, asa ca voi incerca o lamurire. Intr-adevar, ieri dupa ce am uploadat textul cu punctajele etapei am observat ca pagina era criptata. Nu stiu exact care a fost problema dar ideea este ca azi o pot vedea normal.

Pt. Ring, sfat: daca iti apare in momentul in care vrei sa deschizi scriptul o consola unde ti se cere sa alegi intre niste optiuni (open, save sau close) alege open. Cred ca ieri am apasat close si de aia (la mine cel putin) nu am putut vedea pagina. :)

Ring se referea la faptul ca s-au putut face echipe de peste 1.800.000, deci la acel script.

Am si eu o intrebare. Cum de s-a intamplat ca am primit o penalizare de vreo 1500 de puncte? Mi se pare foarte curios cum chestia asta s-a intamplat doar catorva dintre participanti. Cu atat mai mult cu cat aceasta penalizare nu este prevazuta in regulament. I checked!  

Se lucreaza la remedierea problemelor? 
Sau, ca sa fiu si mai direct: ne mai inscriem si la alte tururi la acest joc? 
Sau, inca si mai direct: sponsorii jocului ce parere au? 

Mersi, 
milanello

Cat despre tine milanello nu ti se pare ca esti nesimtit? Tu te revolti cand tu ai echipa de 1.950.000 , asta prevede regulamentul? Hahaha, nu ai fi vrut sa castigi si Team Managerul? Rusine ma... (edit by admin: te rog sa fi politicos!!!!)

P.S.: Din intamplare toti cei care ati trisat, si ati depasit bugetul, sunteti aici oameni cu penalizari :) Alta data fii si tu mai atent la prostiile pe care le debitezi!

Ring a scris:

"Eu am o mica nelamurire, mica de tot, micuta chiar. Cine a fost incompetentul de a belit scriptul? Scriptul care de atatia ani a mers fara probleme. Ca nu pot sa cred ca s-a stricat asa, din senin..."

La mine se vad foarte bine toate punctajele pe etape (inclusiv cea de azi), daca la asta te refereai.

Anais

clau a scris:

"Ring se referea la faptul ca s-au putut face echipe de peste 1.800.000, deci la acel script."

Uf, atunci e bine...chiar ma intrebam daca mai e cineva care nu a putut vedea pagina cu punctajele de ieri. :)

Nu stiu daca e cineva, dar el la asta se referea, ca am vorbit cu el pe messenger inainte sa posteze chestia aia :)

ciudat mihai ca totusi scriptul asta a bagat erori acum desi de 2 ani incoace a mers fara probleme.. caile pehaspe-ului sunt incurcate :)

mai degrabda inclin sa cred ca este o problema legata de server sau mai bine spus ca a fost o problema cauzata de serverul pe care e gazduit ciclism.ro .

Mihai, iti multumesc pentru raspuns.

Te asigur ca nici eu si nici sunnn nu ne-am facut echipele depasind voit sumele. Noi am mers pe ideea ca interfata nu te lasa sa gresesti, asa ca am tot bagat ciclisti si am dat submit. A functionat si echipele au fost inregistrate.

Ma mahneste insa ideea de penalizare. Cred ca nu noi trebuia sa fim penalizati, ci cel care a facut script-ul. Odata acceptata, echipa e valabila. Mai mult, penalizarile sunt imense, si ne descurajeaza in ideea unei viitoare participari la joc.

Exista un principiu de drept care spune "nula poena sine lege", adica "nu poate exista o pedeapsa care nu este incriminata". Cu alte cuvinte, nu e corect sa primesc o penalizare care nu exista in regulament. Daca regulamentul are lacune, el trebuie modificat in vederea urmatoarei editii a jocului, dar nu-l puteti modifica "din mers" si nu ne puteti arunca pe noi in subsolul clasamentului (bull era pe locul 2!), doar pentru ca script-ul e gresit!