ovidiu

28.05.2011 - Teamexpert Spring Bike Fest - Comana, Bucuresti

Recommended Posts

Cat de bune sunt serviciile pentru leul platit?! Tine de implicarea sponsorilor si "puterea organizatorului"... Tine si de noi, de asteptarile noastre de la 12.5 Euro...

Cand la alte concursuri serviciie au fost mult mai bune atunci e normal ca asteptarile sa fie mari.

buna seara!cum ce incepe bine se termina prost,ce incepe prost,se termina si mai prost...trebuia sa intervina ceva care sa imi dea un gust amar.sun premiat pe loc.3,poze,emotii,bla,bla...ma uit azi pe clasamentul final.loc 1 si 2 clare,loc.3,4 si 5 acelasi timp...cum se poate una ca asta?cum am zis,la 61 ani,nu medalia loc.3 ma intereseaza pe mine acum,eu ma lupt cu mine insumi si apoi cu ceilalti concurenti,dar dupa tevatura asta,ma simt jenat.de unde ma simteam super ,ca deh,nu e putin lucru la virsta mea sa ma intrec cu cei mult mai tineri,,acum sa vad ca as fi pe 5 cu acelasi timp cu cel de pe 3.asta nu o pot pricepe,gustul amar nu-l voi uita.daca eu,om in toata firea simt asta,cum se simte unul tinar pus intr-o asemenea postura?nu-i tai din elanul tineresc?ce sa creada acesta despre cei maturi?sunt lucruri care nu se fac fara a lasa niste urme in psihic.sunt curios la urlati cum va fi,ca acolo ne vor pune cip-uri pe bicle.ps.incurcatura cu marcajul din final ma facut sa pierd cam 3 minute,atunci am crezut ca nu conteaza,uite ca au contat enorm.

Cezar, nu te supara si nu te enerva. Ce faci tu la varsta ta e extraordinar si ar trebui sa fii mandru de asta. Cu podium sau fara podium, pedalezi extraordinar. Eu unul o recunosc cu mana pe inima ca mi-as dori cand voi ajunge la varsta ta, sa am energia si pasiunea ta. Toate bune si ne vedem la Urlati!

unde-i mă ăla de la început cu taberele lui cu suflet cu tot, acuma de ce nu apare pe aici să dea explicaţii.

o fo mare bulibăşealăa dacă îl dă prima dată pe basso câştigător, apoi îl scoate pe maus pe locul 1.

• Upvote 5

O fi fost fotofinish si a durat nitel developarea... :)

uite bre poza de la premiere, eu îl văd pe ştefan în mijloc.

Imagine postată

Bre... Nu asta... Aia de la Fotofinish, cand au terminat ghidon la ghidon... Aia pusa la linia de finish, care declanseaza cand trec ciclistii linia de sosire... :D

ce fotofinish bre, ce e aia, nu se mai foloseşte la concursuri. acuma e pe vorbe: declar pe propria răspundere că am ajuns primul, jur pe roşu, so help me god, plm, etc.

Eu tocmai ce am vazut medaliile, mai ales spatele lor :))))))). Misto metoda de personalizare :)).

Krupp, nu declari pe proprie raspundere, declari pe 100 de lei :P.

buna seara!cum ce incepe bine se termina prost,ce incepe prost,se termina si mai prost...trebuia sa intervina ceva care sa imi dea un gust amar.sun premiat pe loc.3,poze,emotii,bla,bla...ma uit azi pe clasamentul final.loc 1 si 2 clare,loc.3,4 si 5 acelasi timp...cum se poate una ca asta?cum am zis,la 61 ani,nu medalia loc.3 ma intereseaza pe mine acum,eu ma lupt cu mine insumi si apoi cu ceilalti concurenti,dar dupa tevatura asta,ma simt jenat.de unde ma simteam super ,ca deh,nu e putin lucru la virsta mea sa ma intrec cu cei mult mai tineri,,acum sa vad ca as fi pe 5 cu acelasi timp cu cel de pe 3.asta nu o pot pricepe,gustul amar nu-l voi uita.daca eu,om in toata firea simt asta,cum se simte unul tinar pus intr-o asemenea postura?nu-i tai din elanul tineresc?ce sa creada acesta despre cei maturi?sunt lucruri care nu se fac fara a lasa niste urme in psihic.sunt curios la urlati cum va fi,ca acolo ne vor pune cip-uri pe bicle.ps.incurcatura cu marcajul din final ma facut sa pierd cam 3 minute,atunci am crezut ca nu conteaza,uite ca au contat enorm.

Si totusi, o amintire ca cea de la acest link: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=213851411981598&set=a.213849731981766.64879.194895553877184&type=1&theater

face pentru mine toti banii.

RESPECT!

Ce fel e cuvant mai e si zent asta? Nu zici rau ce zici dar "cuvantu" ala e enervant.

Zent = Fenta

As dori sa inapoiez cumva camera primita de la numarul 358 undeva pe la mijlocul traseului. Daca sunteti din Bucuresti ne putem intalni personal, daca nu, v-o pot trimite prin posta. Camera este nefolosita, in graba atunci nu am observat ca are ventil Schrader, jantele mele permitand doar Presta.

unde-i mă ăla de la început cu taberele lui cu suflet cu tot, acuma de ce nu apare pe aici să dea explicaţii.

sta ascuns si numara banii incasati :D Si daca nu v-as fi spus...ma felicit inca o data ca instinctul nu ma insala.

• Upvote 5

Cursa a fost misto sa stii, adica posibilitatea sa te intreci cu altii pe un traseu presabilit, cu "arbitri" si o oarecare cronometrare. Traseu uscat si conditii meteo foarte bune. Mai pui o ambulanta care chiar daca n-ar fi fost perfecta(ea, echipajul, pozitionarea, etc.), tot e mai bine decat sa suni la 112 din mijlocul padurii, niste apa unde se cam ramane fara, 2-3 fotografi, o toaleta la start/finish si ai un mic concurs. The bare necessities.

N-a fost chiar bine facut concursul, comparand cu alte organizari, chiar lamentabil, dar daca esti plecat sa concurezi (si te descurci sa nu te ratacesti), e o ocazie buna. De mancat o sa manac mereu acasa, si inainte, si dupa (sau poate imi iau pastele la mine), insa n-ar fi stricat o banana la sfarsit. Cand o face altul mai bine un concurs la Comana o sa ma duc la el, dar pana atunci n-o sa ratez ocazia de a-mi compara forma cu ceilalti, la 30km de Bucuresti.

Dintre sponsori, cei la Isostar, distribuitorii din Romania sau ce sunt, mi-au lasat o impresie buna. Au dat un baton, au dat ceva lichide si au avut niste preturi promotionale bune. Ca sa spunem si de bine :).

Felicitari castigatorilor si celor care si-au impins limitele.

Felicitari ..... celor care si-au impins limitele.

Limitele rabdarii sau care limite?:)

S-au afisat rezultatele 'OMOLOGATE' :)

A castigat Maus .

Cum? Pana la urma nu au ramas la varianta o zi e Maus pe primul loc, cealalta Basso si tot asa?

Sunt convins ca se asteptau si ei c-o sa-i puna in dificultate venind impreuna.

Cursa a fost misto sa stii, adica posibilitatea sa te intreci cu altii pe un traseu presabilit, cu "arbitri" si o oarecare cronometrare. Traseu uscat si conditii meteo foarte bune. Mai pui o ambulanta care chiar daca n-ar fi fost perfecta(ea, echipajul, pozitionarea, etc.), tot e mai bine decat sa suni la 112 din mijlocul padurii, niste apa unde se cam ramane fara, 2-3 fotografi, o toaleta la start/finish si ai un mic concurs. The bare necessities.

N-a fost chiar bine facut concursul, comparand cu alte organizari, chiar lamentabil, dar daca esti plecat sa concurezi (si te descurci sa nu te ratacesti), e o ocazie buna. De mancat o sa manac mereu acasa, si inainte, si dupa (sau poate imi iau pastele la mine), insa n-ar fi stricat o banana la sfarsit. Cand o face altul mai bine un concurs la Comana o sa ma duc la el, dar pana atunci n-o sa ratez ocazia de a-mi compara forma cu ceilalti, la 30km de Bucuresti.

Dintre sponsori, cei la Isostar, distribuitorii din Romania sau ce sunt, mi-au lasat o impresie buna. Au dat un baton, au dat ceva lichide si au avut niste preturi promotionale bune. Ca sa spunem si de bine :).

Felicitari castigatorilor si celor care si-au impins limitele.

Toate la incredibilul pret de numai 70 lei! :D

• Upvote 1

Multumim celor care sustin concursul vorbind pozitiv despre el. Le multumim si celorlalti deoarece ne ajuta sa ne intelegem greselile. Au fost cateva erori regretabile, iar acum analizam cat putem de bine ca sa vedem cum putem evita repetarea lor.

@Adriana: Imi amintesc de cineva care a mers la tura lunga din greseala, dar nu imi amintesc cine. Ajuta-ne sa stim cine esti.

@krupp: Nu inteleg ce vreti sa spuneti. Mauss si Stefan au fost numiti castiogatori eq aequo inca de la inceput. La fel ca si cei de pe locul 3. Legat de locul unde suntem, suntem la un teambuilding. Vom fi disponibili de sapt viitoare.

@shumu: 70 Ron ? Costul a fost de 50 Ron. Am prelungit cu 2 saptamani perioada cu taxa 35 Ron si pana in ajunul concursului pe cea cu 50 Ron.

@viorel: Nu inteleg la ce va referiti cu Cupa Macinului? Noi organizam din 1998 CUPA MALINULUI, una dintre putinele competitii de freeride din Romania.

Avand in vedere exeprienta Dvs, ca organizator de competitii, ne asteptam sa ne ajutati impartasindu-ne din aceasta experienta. Ar fi fost un lucru deosebit, de care aveam nevoie si pe care l-am fi apreciat ca atare. Din pacate insa am avut parte mai mult de bete in roate. Ati inceput cu “carcotelile” de la On Top of the World, iar acum, la al treilea concurs, au fost actiuni clare de “stricare” a concursului. Dupa cum spuneam, eu nu inteleg mesajul, pentru ca nu inteleg ce au de castigat ciclistii din stricarea traseului spre exemplu.

Deci Viorel a rupt semnele :) L-au prins pe infractor :))

• Upvote 1

Deci Viorel a rupt semnele :) L-au prins pe infractor :))

Sa-l ducem la judecata :))

Guest
This topic is now closed to further replies.