ovidiu

01.05.2011 - My MTB Race Iasi

Recommended Posts

Cam unul dupa altul diferenta de o zi, dar cred ca o sa se gaseasca competitori pentru amadoua maratoane.Stiti cum se spune-BALTA SA FIE, CA BROASTE SE ADUNA.Fiind la primele editii amandoua curse le doresc succes organizatorilor dar si concurentilor.Sa aveti parte de vreme buna.

Cam unul dupa altul diferenta de o zi, dar cred ca o sa se gaseasca competitori pentru amadoua maratoane.

Din contra eu zic ca mai curand se ajuta...

Fiind doua concursuri la doar doua ore de mers distanta unul de altul, merita drumul pana in moldova pentru mai multa lume si mai de departe.

• Upvote 1

Din contra eu zic ca mai curand se ajuta...

Fiind doua concursuri la doar doua ore de mers distanta unul de altul, merita drumul pana in moldova pentru mai multa lume si mai de departe.

Sunt curios cum te-ai simti tu sa participi la doua maratoane, la o zi diferenta unul de altul...sunt sigur ca tu esti un antrenat si ti-ar fi tare usor! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif ;)

Eh, 'maratoane' suna foarte 'epopeic', sunt totusi doua ture de vreo 50 de km.

Nu stiu cat de antrenat e pinkbike, dar sa-ti faci probleme dupa 50 de km de padure si aer curat nu mi se pare ok.

Adica, sa fim seriosi, sunt doua concursuri de amatori, la inceput de primavara, si nu cred ca vine cineva tare incrancenat dupa premii sau puncte.

Pe mine, daca as fi din Bucuresti, cred ca m-ar enerva sau obosi mai mult drumul si as gasi ambele ture relaxante.

• Upvote 3

Din cate stiu pentru MTB e nevoie de cel putin 80 de Km si macar 1500 m diferenta de nivel ca sa fie maraton.

La Botosani tura lunga are 44 de Km cu 680 de m diferenta de nivel.

Normal ca nu e o plimbare in parc, dar e doar o incalzire buna pentru cel de la Iasi :)

Are drepatate Lulu .Poate fi un weekend de relaxare . ;)

Are drepatate Lulu .Poate fi un weekend de relaxare . ;)

Tu ce te bagi mey ? Nu vei da nici macar o pedala, nu vei urca nici un deal, nu vei ciocni o halba cu bere alaturi de fratii tai Moldoveni. :P Poate reprezint eu Galatiul, in lipsa ta.

Lista participantilor incepe sa prinda contur la sectiunea Inscrieri

am schimbat shimbat mici amanunte la afis, si sa nu se supere nimeni il psotez din nou.

Imagine postată

Nu uitaţi că doar cei care se înscriu şi plătesc taxa până pe 24 aprilie primesc tricoul şi bonul pt Pasta party. ;) Cum mai sunt 2 zile până atunci şi 24 e duminică şi e Paşte, hurry up!.

(99 de înscrişi :D )

Updates:

Traseele postate pe site-ul oficial sunt variantele finale, cu descrieri în cuvinte din partea organizatorilor ;) .

Ambele prezintă 99% substanţă uscată, cu mici porţiuni de noroi în puncte declive în prima pădure. Aşa că rugaţi-vă să nu toarne săptămâna asta.

Câteva poze de pe traseul scurt(în acelaşi timp şi parte comună cu finalul traseului lung): AICI şi AICI

Baftă la antrenamente!

la final se vede doar bere ... e frumos partea de final :))

Imagine postată

Don't worry :D . A plouat pe alocuri, pe porţiuni restrânse din traseu. Şi numai cât să spele praful, să nu ne intre în plămâni ;)

• Upvote 1

E clar. Nici o cursa anul asta fara tratament la oase.

De fapt o parte din marcaj a fost fie furat (a fost observat un nene cu brațul de marcaje, inexplicabil gestul) sau a fost schimbat de'a dracu de răuvoitori (măcar un buștean cu săgeată a fost inversat + o bandă a fost legată să schimbe direcția - cei de la tura lungă s-au întors si au rupt banda)... Singurul minus a fost coborârea spre casa albă a fost insuficient marcată raportat la viteza cu care se rula... În rest prin pădure era marcaj din 50 în 50m.

Traseul a fost fain (multă pădure) și vremea bună.

Vreau sa felicit si eu in primul rand organizatorii care au facut ca totul sa fie ca la carte. Mi-a placut foarte mult traseul, dar si cum a fost marcat. Nu aveai cum sa te ratacesti(asta daca mai aveai noroc sa le mai gasesti inainte sa le fure un taran).

Un singur regret am. Mi-am pierdut un set de chei si imbusuri(dupa el imi pare cel mai rau), 2 leviere si o spitiera. Daca a gasit careva asa ceva, i-as fi tare recunoscator daca mi le-ar inapoia.

De la mine un 10+ pentru atmosfera, pentru toti cei care s-au implicat ca sa iasa un concurs reusit si nu in ultimul rand pentru participanti. Felicitari!

Mersi organizatorilor, traseu marcat, respectarea programului, timp frumos, feţe vesele ...bravo la toti participantii

Guest
This topic is now closed to further replies.