Max

Clubul Sportiv "Clujul Pedaleaza"

Recommended Posts

Clubul Sportiv “Clujul Pedaleaza” Cluj-Napoca, s-a infiintat in Martie 2011 la initiativa unui grup de prieteni de pedala ca urmare a evolutiei intregului grup, de la simple iesiri de week-end la ture desfasurate pe mai multe zile si participari la maratoanele organizate in tara si peste hotare.

Clubul nostru isi propune in primul rand promovarea ciclismului ca si mod de distractie si relaxare indiferent ca va fi practicat in cadrul etapelor Campionatului „Clujul Pedaleaza” organizate de club sau in iesirile organizate la sfarsit de saptamana.

Ne propunem ca prin iesirile in ture organizate, sa adunam un numar cat mai mare de participanti ce va atrage, de asemenea, atentia conducatorilor auto la prezenta noastra pe drumurile publice pe care inca, pana la punerea la punct a unei infrastructuri speciale, trebuie sa le impartim. De asemenea, in cadrul acestor iesiri organizate, dorim sa educam participantii fara experienta in circulatia pe drumurile publice.

Asa cum spunem si pe pagina noastra oficiala www.clujulpedaleaza.ro, prin specificul sau, Clubul „Clujul Pedaleaza” doreste sa combine distractia pe bicicleta cu spiritul de competitie, cu miscarea in natura si promovarea ciclismului ca sport de masa, sa insufle curajul necesar acelor biciclisti care pana acum au avut retineri pentru a face pasul urmator spre marile competitii, sa ofere oportunitatea tuturor participantilor sa-si masoare capacitatile si propriile performante si ocazia de a impartasi cu prietenii pasiunea lor pentru biciclete, in timp ce se distreaza intr-un cadru organizat. Ne propunem ca, in cadrul competitiilor organizate de club, sa selectam viitorii membri care sa poata beneficia de antrenamente organizate, pentru cresterea nivelului de competitivitate si care sa reprezinte clubul la diferite competitii nationale sau internationale.

Membrii fondatori:

1. Kertesz Jozsef Levente

2. Kertesz Adela Claudia

3. Kertesz Robert Levente

4. Andrei Coman

5. Man Cristian

6. Kerekes Zoltan

7. Balog Nicolaie

8. Pop Ilie Florin

Site oficial: www.clujulpedaleaza.ro

Facebook: www.facebook.com/pedaleaza

• Upvote 6

Si eu as vrea!

Si eu as vrea!

Felicitari pentru initiativa. E necesara educarea biciclistilor asupra circulatiei in trafic(am vazut tot felui de sinucigasi) precum si prezentarea traseelor din zona Clujului. Sper ca n-ati uitat sa va "imprieteniti" cu Asociatia de Cicloturism Napoca. Ca sa conteze vocea celor pe 2 roti, trebuie sa fie uniti.
  • Upvote 3

Felicitari pentru initiativa. E necesara educarea biciclistilor asupra circulatiei in trafic(am vazut tot felui de sinucigasi) precum si prezentarea traseelor din zona Clujului. Sper ca n-ati uitat sa va "imprieteniti" cu Asociatia de Cicloturism Napoca. Ca sa conteze vocea celor pe 2 roti, trebuie sa fie uniti.

Eu consider ca toti biciclistii sint prieteni dar directia clubului nostru este diferita fata de cea a CCN. Promovarea ciclismului ca mod de transport alternativ si ca mijloc de recreere cred ca este obligatia oricarui club de ciclism, pe linga activitatea de baza.

Pentru cei care doresc sa va inscrieti va rog sa-mi trimiteti pe PM niste date suplimentare: nume, adresa de e-mail si telefon, pentru a va putea contacta.