shuy_cg

Comenzi Canyon

Recommended Posts

Mai e o chestie: cardul de credit presupune ca ai fost verificat de catre o banca si gasit ca fiind o persoana de incredere, pe care o poate credita.

La inchirierea de autoturisme, de exemplu, unii cer musai card de credit.

Si-nca una: sa nu fie Visa Electron cardul, ca nu prea e acceptat.

Nu e visa electron, e mastercard in euro!  Sun la banca sa vad ce zic aia! :)

Buba e o proprire Anaf pt 6 lei :D  Incantator! 

cu Visa Electron oare merge?  Vad ca pe site scrie doar Visa...dar nu specifica Marioara sau Vasile! :)

Are cineva idee cand incep cele 14 zile drept de retragere/retur? (pe langa cele 30 oferite de Canyon)   Eu inteleg ca incep din ziua in care ai intrat in posesia fizica a bunului...

Dap. De cand ai semnat de primire.

Recent am citit pe un forum legat de discounturile de sponsorizare de la Canyon.

https://www.canyon.com/service/sponsoring/

Nu am vazut acest aspect mentionat aici si totusi ar fi util pentru cei care fac parte dintr-un club de ciclism sau triatlon(au licenta recunoscuta la nivel european) si sunt interesati de un Canyon.

Nu mai vad activitate de ceva timp in aceasta sectiune si m-ar interesa daca a mai acizitionat cineva biciclete/componente de la Canyon in ultima perioada.

Am tot citit pe forumurile straine si vad ca au fost foarte mari probleme din cauza schimbarii infrastructurii IT si multe comenzi neonorate sau intarziate si cu peste jumatate de an. Din cate am inteles asta s-a intamplat la comenzile vechi cu veche infrastructura IT.

A comandat cineva recent, poate confirma ca totul functioneaza acum si cam care ar fi timpul de asteptare pentru o bicicleta aflata in stoc?

Sunt interesat de o bicicleta de la ei dar sincer nu am vrea sa-mi blocheze banii si sa vad bicicleta abia peste cateva luni.

A mea era pe stoc si a ajuns in doua saptamani. Comanda am facut-o in ianuarie.

Un coleg a comandat prin februarie o bicicleta ce nu era pe stoc, iar livrarea a fost facuta la timp.

La capitolul service stau cam prost. Am o problema la amortizor si nu mi-au raspuns de vineri. Pana la urma rezolv la un service.

Poti vedea mai multe detalii pe pagina lor de FB si pe grupul Canyon Bikes. Din cate vad, lumea incepe sa fie mai multumita dpdv al livrarilor.

Din cate tin minte, banii ti-i blocheaza inainte sa trimita comanda, nu din momentul cand faci orderul pe site-ul lor. Eu am comandat un GPS saptamana trecuta pentru ca era la reducere; acum e pe drum, prin Ungaria :)

Revin cu noi info, intamplator am intrat in discutii cu un coleg biciclist in Decathlon si omul mi-a zis ca a dat comanda la Canyon (model Grand Canyon) in luna Februarie si nici pana acum nu a primit bicicleta, nu suna deloc bine.

Mai sunt si alte cazuri? Orice update e binevenit.

Eu mi-am luat o pereche de ochelari de la ei. Pe 19 mai comandati pe 25 erau veniti. Bicla tot de la ei mi-am luat-o. Si a durat vreo luna DAR stiam clar de la inceput carr e termenul de livrare. In momentul in care dai comanda ti se spune clar - bicicleta este disponibila in saptamana 30. Atunci pleaca de la ei.

Nu zic ca sunt si intarzieri dar fie esti notificat fie suni sau vorbeasti pe chat/email cu ei. Si omul acela care a dat comanda in februarie si i-a venit bicla ce face - sta si asteapta? Mi se pare cel putin dubioa - cum naiba sa stai 3 luni si sa nu stii cand trebuie sa iti vina bicla sau carr e starea comenzi.