dani00

Doping in ciclism!!!

Recommended Posts

Mai bine sa nu se mai faca nici un control antitoping, sa-i lasam pe toti sa se dopeze in voie. Asa cum e in fotbal, baschet, etc.

E atat de gresita optica asta...in felul acesta o sa ai ciclisti care crapa pe marginea drumului de la prea multe substante dopante.

...in felul acesta o sa ai ciclisti care crapa pe marginea drumului de la prea multe substante dopante.

Nu conteaza, spectacol sa fie ca doara pentru asta sta Gicu-Pedalistu in fata ecranului si-si da "cu parerurile"=D>

Baudolino, era o ironie. In fotbal au crapat destui, si nimeni nu s-a intrebat din ce cauza. Toata lumea vrea spectacol, nimanui nu-i pasa ca sportivul e dopat si ar putea crapa in orice moment.

moama ce au facut dobitocii de la uci,fix in ajunul il giro au aruncat bomba cu

pellizotti.bravo,cota de spectacol din giro a scazut cu vreo 30%.

Daca mai suspenda vreo 2, "cota de spectacol'' va ajunge la vreo 10%, si nu mai merita televizat turul.

Daca mai suspenda vreo 2, "cota de spectacol'' va ajunge la vreo 10%, si nu mai merita televizat turul.

Si cui o sa-i pese ?!?

Celor care vizioneaza turul, si isi fac idoli din toti trisorii.

Atita bai sa fie ... ;))

ce aiurea frate sportul asta,aici sunt toti trisorii adunati.

cand ies afara,ma intalnesc cu vecinii,toti oameni onesti,curati,ma intalnesc cu tovarasii tot asa oameni care si daca ar avea oportunitatea n-ar trisa niciodata oricat de mare ar fi potul urmarit.la munca nici nu mai zic,doar incoruptibili fratioare,niciunul nu urmareste scopul de a face profit ca el si familia lui sa o duca mai bine,pe toti ii auzi ca vor o lume mai buna,ca tot ce fac e in folosul umanitatii nicidecum un scop financiar.

apoi seara ma uit in oglinda si-mi zic:"mama ce zi curata am avut si astazi,un ingeras sunt nu alta,doar lucruri de o intensa moralitate am facut.bravo mie!"

inainte sa adorm,dau pe eurosport2 sa vad stirile la miezul noptii si mama ce vaaad!l-au prins dopat pe pellizotti,deci cum asa frate?!aoleu moncher ce trisor de cacat,mortii lui de siringar.si-a batut joc de toata lumea,el trebuia sa fie la fel ca noi,un sfant si uite ce a facut!dopatii astia ne strica noua viata,altfel totul e paradis,e superb,e ceva de vis.eu zic ca ar trebui omorati cu pietre absolut toooti.

Cind in 27.11.2007 concernul Deutsche Telekom anunta ca angajamentul ficei T-Mobile in ciclism s-a terminat a numit ca motiv „distantatrea brandului T-Mobile de scandalurile de doping in sport in general si ciclism in special“ fara sa se uite in oglinda. Actionarii, sindicatul si angajatii au fost de acord cu aceasta decizie; n-am auzit un coleg sa se plinga, nici cei care sint ciclisti entuziasmati.

Sponzorizare cu banii realizati de noi? No way in aceste conditii.

Coppi, am tot vrut sa te intreb, dar am uitat: wiggins e cel mai arogant,prost crescut,ipocrit si dobitoc ciclist din plutonul profesionist la ora actuala.adica dupa ce a zis de di luca,de baietii de la

diquigiovanni,o sa se aleaga cu o gramada de flegme in etapele montane.acum s-a luat si de saracul frei.are un caracter de gunoi. Asta ai scris tu in urma cu doua saptamani si vroiam sa te rog sa ma lamuresti si pe mine, deoarece nu sunt la curent cu subiectul asta, cumva mi-a scapat.

Reubens,domnul wiggins,pe twitter de obicei dar si prin interviurile date,tot o tinea cu a lui ca nah cat de curat e el si fosta lui echipa garmin.asta chiar si dupa turul frantei.

insa nu se oprea aici.de fiecare data cand aparea un caz de dopaj,gen di luca sau bosisio,incepea el cu "haha i-au prins pe hobbitii aia trisori,foarte bine",chiar s-a referit la echipa diquigiovanni ca dicksnvaginas.sau despre di luca:"Di Luca, what a Wanker! unbelievable".

genul asta de oameni mi se pare cel mai patetic.cum e si gerdemann ingerasu ala de lucra cu cecchini sau cunego.niste megaipocriti.pai daca ciclismul e atat de murdar si blablabla,de ce nu renunta si pleaca?

ieri,lui wiggins dupa contratimp totusi parca i-a mai venit mintea la cap:

Team Sky has come to signify a clean team. Is it important to win clean after cycling has had so many problems?

BW: I disagree, to be honest , I don’t think Team Sky sells itself as the “clean team.” We don’t preach to the world about what we do. We believe in what we do, we have our belief system and we stick with it 100 percent. We don’t go out there and accuse everyone else to be on drugs. We cannot control what everyone else does, but we’re not walking around like Jehovah’s Witnesses preaching about drugs. We do what do, this is our philosophy, we don’t have to preach about it. We just get on it, that’s the way I prefer to compete. Like with Vinokourov and all the stink-up after he won Liège. The guy has made a return to bike racing, he’s allowed to race under the rules of cycling, as long as that’s the case, and his team complies with the rules of the biological passport, we have to get off his back and give him a chance to race. There are a lot of hypocrites in this sport. It’s quite sad that the sport gets dragged down by all the doping stories. You have to assume everyone is clean until they test positive. It’s not that Team Sky is clean and everyone else is on drugs.

Multumesc mult pentru lamuriri! Cam neimtit Wiggins din ce a spus despre baietii aia. Oricum eu nu cred ca se va clasa nici in primii trei turul asta. Deci sa inteleg ca nici tu nu crezi in povestea asta cu Gerdemann si Cunego cei mai curati din pluton? Am vazut ca lumea tot insista pe asta si nu inteleg de ce. Eu nu ii cred curati ci pur si simplu ori nu au cel mai bun material, ori il folosesc mai rar.

Gerdemann chiar nu mi se pare dopat dar Cunego dupa ce am vazut anul trecut in la Vuelta cred ca a trecut din nou la sucul de portocale.

Da - sau in lipsa sucului de portocale a observat el cat de bun ciclist de clasice este. Deodata asa vaiii pe munte ce mielusel e mai apeleaza la bidonas doar prin La Vuelta ca acolo de - se poate. La Cunego e groasa - pai amice nu ti-e rusine la ce faceai prin 2004 la cum castigai tu 4 etape in Il Giro si apoi defilai mandru si imbibat la Memorialul Marco Pantani.

---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:30 ----------

De la Rasmussen incoace li se cere baietilor sa nu ia tota frisca de pe savarina. Da tot mai apare cate un nesimtit gen Ricardo Ricco. In acest Il Giro sunt cu ochii pe Domenico Pozzovivo.

Tu zici Pozzovivo, eu spun Vinokourov! Mi se pare ca merge suspect de bine la varsta asta si dupa atata suspendare. El nu e genul care sa renunte la vechile obiceiuri si nu m-ar mira deloc sa se dopeze pentru a castiga, in speranta ca le va da cateva palme contestatarilor. E de o aroganta imensa si nici nu a zis vreo clipa ca regreta ce a facut. Asa ca dupa prima reprezentatie pe munte, daca va avea vreuna, eu l-as astepta la final cu trusa pentru analize.

It’s quite sad that the sport gets dragged down by all the doping stories.

Stories ?!? Cred ca intentiona sa spuna realities; e mai aproape de adevar. :D

http://www.cyclingnews.com/news/landis-confesses-to-doping-implicates-armstrong-and-bruyneel

foarte interesant, pt cei care mai cred ca exista ciclisti nedopati in pluton sau care cred ca daca nu esti prins inseamna ca nu te dopezi

bla bla bla ... sa trezit si Landis acum dupa 8 ani si improasca cu noroi in stanga si in dreapta ... sa fim sincer Landis e un dopat care vrea cu orice pret sa traga dupa el si alti rutieri ... Cum sa spui ca Bryunnel a mituit oamenii de la UCI pentru a ascunde toate dovezile de dopaj de la US Postal ??? Astea sunt DOAR niste ABERATII !!! Landis si-a investit TOATA AVEREA castigata in ciclism in acele procese impotriva tuturor in incercarea de a demonstra ca e nevinovat iar acum ca sa vazut fara casa, fara masina, fara bani, fara nimic incepe sa improaste cu noroi in stanga si in dreapta ... HALAL CARACTER

Cine naiba mai credea ca exista ciclism fara dopaj! Parca daca nu iesea Landis cu dezvaluiri am fi crezut ca toti merg pe cavit si miere de albine...

Da, acuma să fim serioși... e ultima sa posibilitate de a mai ieși în evidență. Plus, să nu uităm că aici mai e vorba de o luptă mai mult decât personală cu Lance & Co. Ceea îi deranjează pe mulți că a reușit nenea Lance ăsta să mute un tur din februarie în mai și să mai aducă și finanțare de la AMGEN într-un an în care banii se cam feresc de sport. Să nu uităm că în State ciclismul este practicat de maxim 2% din populație, procent la care s-a ajuns din cauza lu' nenea Lance. Și ca să revenim la dopping... Eu unu mai cred că există și cicliști care (încă) nu se dopează... sunt ăia de la amatori :D

Toată discuție în partea de dopping se dă între legal și ilegal. Toți recunosc dacă îi întrebi că iau vitamine... Peste tot te uiți și vezi suplimente pentru sportivi... Dacă ne amintim, și anul trecut încercase parcă tot Landis să povestească că stăteau cu perfuziile în autocar? Tipul s-a dus rău cu capul... acuma, o să dea vina pe oricine, se victimizează, doar, doar o reuși să-și facă o imagine bună pentru a re-deschide procesele pe care le-a pierdut. Asta e una din "frumusețile" sistemului judiciar de acolo... chiar dacă ai o sentință împortrivă, dacă reușești să-ți faci o imagine bună, să îți atragi media de partea ta, poți redeschide procesul și ai șanse să mai și câștigi...

Monday, April 20, 2009

Armstrong and EPO: The Good News

In an interview in NY Velocity, Michael Ashenden (who studied Armstrong's positive EPO tests from the 99 Tour de France) offers compelling evidence that Amstrong's samples from the 99 Tour were clearly positive for EPO. Ashenden also takes on Edward Coyle's bogus research (that reputable journalists continue to cite) justifying how the 7-time champ improved without EPO. Ashenden's testimony is damning stuff for the man who "never tested positive."

wow au descoperit oamenii apa calda.

lance o sa vina cu o armata de avocati si o sa-l puna cu botul pe labe pe floyd.cu toate dovezile din lume,la ce putere are armstrong il mananca pe paine pe fraier.chiar pe viitor,ma astept ca un jeep mare negru sa dea peste el pe trecere:)))

urat sa fii asa mare turnator dupa ce pe tine te prinde pentru ca puti de prost.sper sa infunde puscaria 'roid floyd.

Din pacate pt. batranul Lence tocmai ce a fost implicat intr-o cazatura in California care l-a facut sa abandoneze (am observat ca avea ochiul/arcada insangerata, brr). Dimineata declarase ca Landis nu are nici o dovada si ca e o incercare disperata de a lovi in mai multi ciclisti, incercand sa iasa in evidenta. Dar nu il va da in judecata pt. ca nu mai vrea sa piarda timpul prin tribunale. Daca totusi Landis are ceva dovezi palpabile lucrurile se pot complica.

Edited by vera