ovidiu

15.05.2011 - Maraton Defileul Jiului

Recommended Posts

Asta e un concurs pe gustul meu: drumuri forestiere, urcari si coborari sustinute, putine portiuni tehnice presupun, peisaj alpin. Chiar trebuia organizat un concurs si in zona asta, ii felicit pe organizatori.

O sa particip si eu cu siguranta, ma inscriu zilele astea. Ma bate gandul sa mai fac sambata un traseu in Capatani: man.Hurezi - Vf.lui Roman - Valeanu - man.Hurezi : traseu bikemap

Am aflat ca s-a asfaltat fostul drum forestier care ducea la vf.lui Roman. Se construieste de zor o noua statiune si aici. Daca nu mai este zapada continuam pe creasta pana la Valeanu si coboram pe forestier inapoi la man.Hurezi.

Daca sunt doritori sa mearga la concurs si sa parcurga sambata respectivul traseu, pot asigura transport cu un Van de 9 locuri (cu suporti de biciclete pe acoperis). Ar veni cam 75 lei/persoana, dus intors.

Plecare sambata dimineata din Bucuresti. Facem traseul de mai sus dupa care ajungem la Tg.Jiu pana in 19:00 pentru sedinta tehnica si inscrieri.

Duminica, intoarcerea la Bucuresti dupa incheierea probei lungi a traseului.

Daca va intereseaza dati-mi un mesaj pe mircea@enjoytransylvania.ro

Spor la antrenamente!

Mircea

• Upvote 1

Daca se aliniaza niste planete vin si eu :)

Asta e un concurs pe gustul meu: drumuri forestiere, urcari si coborari sustinute, putine portiuni tehnice presupun, peisaj alpin. Chiar trebuia organizat un concurs si in zona asta, ii felicit pe organizatori.

O sa particip si eu cu siguranta, ma inscriu zilele astea. Ma bate gandul sa mai fac sambata un traseu in Capatani: man.Hurezi - Vf.lui Roman - Valeanu - man.Hurezi : traseu bikemap

Am aflat ca s-a asfaltat fostul drum forestier care ducea la vf.lui Roman. Se construieste de zor o noua statiune si aici. Daca nu mai este zapada continuam pe creasta pana la Valeanu si coboram pe forestier inapoi la man.Hurezi.

Daca sunt doritori sa mearga la concurs si sa parcurga sambata respectivul traseu, pot asigura transport cu un Van de 9 locuri (cu suporti de biciclete pe acoperis). Ar veni cam 75 lei/persoana, dus intors.

Plecare sambata dimineata din Bucuresti. Facem traseul de mai sus dupa care ajungem la Tg.Jiu pana in 19:00 pentru sedinta tehnica si inscrieri.

Duminica, intoarcerea la Bucuresti dupa incheierea probei lungi a traseului.

Daca va intereseaza dati-mi un mesaj pe mircea@enjoytransylvania.ro

Spor la antrenamente!

Mircea

M-am inscris pentru concurs, vreau sa bag si tura pe care ai propus-o intr-un ritm lejer pentru poze.

M-am inscris pentru concurs, vreau sa bag si tura pe care ai propus-o intr-un ritm lejer pentru poze.

Lejer sambata ca sa nu ne intrebuintam prea tare inainte de concurs ;-)

S-au aliniat planetele :) .

pe unde ati gasit cazare ?

Este si un motel de 2 stele la 500 m de start/sosire, daca nu va intereseaza super confort. Nr. patronului este 0744868017 si are vreo 8 camere. Si inca ceva, la sosire un gospodar s-a oferit sa ne dea apa pentru spalat bicicletele si ca sa nu fie inghesuiala se pot spala si in raul Jiu in imediata apropiere.

Asta seara se inchide inscrierea online, iar plata se poate face pana pe 10 mai. CIne mai doreste se poate inscrie la start.

se pare ca o sa vin cu un cort . Daca am inteles bine se poate campa langa start. Multumesc

campare gratis la cabana meri la cca5 km de start/sosire spre petrosani, e o cariera de piatra pe stanga si se trece pe pod. E un paznic care o sa va lase daca spuneti ca mergeti la cabana.

Salutare, m-am inscris si am platit taxa, prin transfer bancar, vineri 6 mai, care era ultima zi de inscriere. Pe chitanta scrie ca abia astazi o sa intre banii. Banuiesc ca se vor lua in calcul si nu va trebui sa platesc 70 de lei, nu?

Salutare, m-am inscris si am platit taxa, prin transfer bancar, vineri 6 mai, care era ultima zi de inscriere. Pe chitanta scrie ca abia astazi o sa intre banii. Banuiesc ca se vor lua in calcul si nu va trebui sa platesc 70 de lei, nu?

De pe site-ul lor:

50 de lei pentru participanții înscrisi online în intervalul 1 aprilie - 6 mai.

Plata taxei de participare pentru inscrierile online (50 lei) se poate face până in 10.05.2011.

In concluzie chiar si azi se mai pot face plati.

campare gratis la cabana meri la cca5 km de start/sosire spre petrosani, e o cariera de piatra pe stanga si se trece pe pod. E un paznic care o sa va lase daca spuneti ca mergeti la cabana.

Multumesc ! E posibil sa apelam la varianta asta .

Salut

As avea o intrebare in legatura cu posibilitatea accesului la Start dinspre Petrosani chiar in ziua concursului.

Sint restrictii pe traseu duminica? Cam cit timp ar dura sa ajung la Bumbesti de la Petrosani cu masina?

Multumesc

Pai drumul nu ii f. rau , doar pe anumite portiuni si nu ii nici aglomerat , deci ar trebui sa faci aprox. 30-40 de min; nu sunt restrictii .

Se pot face plati pana in 10 mai numai pentru cei inscrisi online pana in 6 mai.

De la Petrosani se fac 40 min pana la Bumbesti si nu sunt restrictii.

Inca nu apar achitat cu toate ca pe factura scrie ca "Tranzactia va fi procesta pe data de 09/05/2011". Puteti verifica? Pufan Alexandru

Am vazut ca traseul s-a modificat . Ar fi excelent daca ati modifica si trackul de pe harta , ca da vedem exact in ce consta modificarea.

Din cate am inteles eu modificarea e doar formala adica va fi un start fals de la finish pana la locul de unde trebuia sa fie startul(care probabil coincide si cu startul de pe track-ul gps).

In cazul in care ma inscriu la start cu 70 ron, ce "beneficii" in minus voi avea fata de inscrierea online?

maine o sa v-aratam in ce consta modificarea

Am vazut ca traseul s-a modificat . Ar fi excelent daca ati modifica si trackul de pe harta , ca da vedem exact in ce consta modificarea.

In cazul in care ma inscriu la start cu 70 ron, ce "beneficii" in minus voi avea fata de inscrierea online?

Nu prea inteleg ce vrei sa spui. O sa beneficiezi de aceleasi pachete, numai ca o sa astepti dimineata sa-ti vina randul (asta daca se mai inghesuie si altii sa vina). Ideea e ca ne-ar ajuta si pe noi din punct de vedere organizatoric sa avem un nr. estimat de participanti, putin mai devreme de start. De exemplu, au platit vreo 70, Isostar mi-a promis 90 de batoane. Daca vin mai multi de 20 la start va trebui sa cumparam altceva sa acoperim lipsa. Cu stima,

Din cate am inteles eu modificarea e doar formala adica va fi un start fals de la finish pana la locul de unde trebuia sa fie startul(care probabil coincide si cu startul de pe track-ul gps).

Am inteles . Excelent atunci , ne facem si incalzirea cu ocazia asta.

Guest
This topic is now closed to further replies.