ovidiu

15.05.2011 - Maraton Defileul Jiului

Recommended Posts

Salut,

Prin colturile tarii este cineva care poate face rost de o pereche de placute de frana Hayes Ryde ? Neaparat modelul care are arcul despartitor intre placute, nu cel magnetic? De fapt mie imi trebuie exact bucata aceea care tine placutele departate.

Daca poate cineva sa aduca asa ceva la start i-as fi recunoscator (contra cost, evident). Nu ma deranjeaza pe urcari sa merg fara frana pe spate, dar nu vreau sa dau explicatii organizatorilor de ce am scos timp record pe coborari...

Multumesc,

Alex

Iti aduc eu. vezi ca am vazut ceva de la kool stop la bike expert dar verifica care e exact modelul D250,D250s , D260.... . http://www.bikexpert.ro

Confirma exact modelul si al iau eu in seara asta

Daca te-ai inscris online o sa primesti tricou.Eu o sa ma inscriu in dimineata cursei si nu cred ca primesc tricou.

Tricouri sunt pentru toti concurentii (inscrisi online sau la start).

Pe prima pagina la site am pus un link catre prognoza meteo pentru Bumbesti Jiu.

de ce nu venti sambata dimineata cu MirceaO ? si ca bonus mai facem si o tura de incalzire sambata :)

Suntem 5 deocamdata care mergem... deci mai sunt 2-3 locuri disponbile.

Iti aduc eu. vezi ca am vazut ceva de la kool stop la bike expert dar verifica care e exact modelul D250,D250s , D260.... . http://www.bikexpert.ro

Confirma exact modelul si al iau eu in seara asta

Multumesc mult. Teoretic mi-ar trebui D260. Dar am impresia ca sunt modelul magnetic nu cel cu arc. Cel cu arc nu se mai produce pentru Hayes Ryde din cate se pare.

Am rezolvat problema romaneste: o sa merg cu placute magnetice pe pistoane non-magnetice. Se balangane alea pe-acolo,dar de cazut n-au cum sa cada, de franat-franeaza bine, iar frecarea pe disc cand nu franez e minima (asta ma durea cel mai mult). Face un zgomot constant, dar acuma si cu "mandra si cu draga nu prea merge"...

Multumesc inca odata de oferta, dar cred ca o sa merg cu improvizatia asta.

Alex

Multumesc mult. Teoretic mi-ar trebui D260. Dar am impresia ca sunt modelul magnetic nu cel cu arc. Cel cu arc nu se mai produce pentru Hayes Ryde din cate se pare.

Am rezolvat problema romaneste: o sa merg cu placute magnetice pe pistoane non-magnetice. Se balangane alea pe-acolo,dar de cazut n-au cum sa cada, de franat-franeaza bine, iar frecarea pe disc cand nu franez e minima (asta ma durea cel mai mult). Face un zgomot constant, dar acuma si cu "mandra si cu draga nu prea merge"...

Multumesc inca odata de oferta, dar cred ca o sa merg cu improvizatia asta.

Alex

Ok. Nu stiu cum e arcul asta . Nu e similar cu cel de placutele pentru Shimano m486 ?

Daca da, am eu unul disponibil. Poate merge macar adaptat.

Sau iti pot da eu de la Avid un arculet despartitor. Cel mai bine ne vedem acolo si poate gasim in trusa mea ceva.

Eu voi merge dar, cel mai probabil ca nu voi concura. In principiu, voi fi de gasit la standul organizatorilor. Voi incerca sa pun ceva cu numele meu (a_mic) si sper sa ne adunam si cunoastem macar cei de pe forum. Ajung sambata dimineata in Tg. Jiu, ma voi caza si apoi....mai vad ce program imi fac pana duminica dimineata. S-ar putea sa fac putin plimbare pe Vale. Imi voi aduce bicicleta faramata in masina, urmand sa o reasamblez in Tg. Jiu.

Tuturor celor inscrisi, va doresc mult-mult succes!

Nu sunt compatibile arcurile de la alti producatori din pacate, am incercat tot felul de variante. Dar o sa incerc si la fata locului, multumesc.

Noi (Elena cu mine) o sa mergem la o tura de bike in ziua de sambata cu plecare de pe la 10.00. Probabil o sa ne indreptam catre Transalpina si o sa urcam pana in Urdele sau Stefanu. Sau ceva tura in zona de start, dar asta dupa ce mai prospectez Google Earth-ul...

Daca sunt doritori, ne putem strange mai multi. Asta-i numarul meu de telefon:0721367430. Alex

Cine mai pleaca din zona banatului si are un loc pt mine si pt bicicleta ? Daca esti cineva va rog luati legatura cu mine sau postati aici. Nr meu este 0747070905. O seara placuta !

doar locurile 1. la scurt produse.la lung produse si bani

Vad pe site ca se vor acorda premii in bani ptr locul 1 la traseul lung.

Sa inteleg ca pentru traseul scurt nu vor fi premii? sau vor fi premii in produse?

Se vor premia doar locurile 1 sau si locul 2 si 3?

Multumesc,

Nu am mai intalnit pe la concursuri de mtb din tara sa se premieze doar locul 1...

Nu am mai intalnit pe la concursuri de mtb din tara sa se premieze doar locul 1...

Din vreo 5000 lei stransi din taxa din care mai trebuie luate una -alta, 4-5 sponsori care au trecut recent prin criza, cam cum ai vedea premierea a 27 de locuri 1,2,si 3 ? Da-ne o sugestie ceva!

Eu as propune sa nu se premieze nici locul 1 . Sa se faca tombola cu premii pentru tot poporul :) mai ales ca vorbim de concursuri de amatori.

Pai nu ajunge cupa si faima ? Eh e o discutie lunga ...

Eu visez sa ma urc macar o data pe podium doar ca sa fiu acolo . Cine stie poate dupa 40 de ani :)

Tot nu figurez pe lista celor care au achitat, nu stiu de ce 8-|. O sa vin cu chitanta dupa mine, sper sa nu fie probleme

Poti sa trimiti cumva chitanta scanata pe mail sau la fax 0353818526? Spune-ne si numela tau.

Tot nu figurez pe lista celor care au achitat, nu stiu de ce 8-|. O sa vin cu chitanta dupa mine, sper sa nu fie probleme

Dati si voi ultimele stiri cu privire la starea traseului, am vazut ca nu mai ploua maine si Duminica, Intrebare: traseul are portiuni si de pamant cu noroaie?

Poti sa trimiti cumva chitanta scanata pe mail sau la fax 0353818526? Spune-ne si numela tau.

Am trimis prin e-mail :)

@ P_U_F_I, s-a rezolvat.

@danbistri, intr-adevar, prognoza meteo a fost revizuita in bine, nu se mai anunta ploaie pentru zona desfasurarii concursului. Traseul are cateva portiuni cu balti (mai mari sau mai mici) formate pe drum. Nu sunt probleme deosebite, cine vrea sa se murdareasca o poate face, cine nu poate evita respectivele zone, nu sunt in portiuni inguste ale traseului. Si maine se anunta vreme buna, asa ca starea traseului se va imbunatati si mai mult.

@ P_U_F_I, s-a rezolvat.

@danbistri, intr-adevar, prognoza meteo a fost revizuita in bine, nu se mai anunta ploaie pentru zona desfasurarii concursului. Traseul are cateva portiuni cu balti (mai mari sau mai mici) formate pe drum. Nu sunt probleme deosebite, cine vrea sa se murdareasca o poate face, cine nu poate evita respectivele zone, nu sunt in portiuni inguste ale traseului. Si maine se anunta vreme buna, asa ca starea traseului se va imbunatati si mai mult.

Aproape ca nu-mi vine sa cred . O sa fie uscat ! Ar fi o premiera :)

Ne vedem maine !

Noi sper sa mai gasim cazare. Suntem 4 persoane care plecam din Bucuresti pe la ora 16:30 si ar trebui sa ajungem in jur de ora 20:30-21:00.

@defileuljiului: lasa-mi un PM cu numarul de telefon. In caz ca nu ne descurcam la ora aia poate apelam la bunavointa ta.

In tabelul cu concurenti inscrisi de pe site esti validat (pozitia 80). Fisierul pdf nu l-am mai actualizat. Stai linistit, la start avem tabelul la zi.

Guest
This topic is now closed to further replies.