ovidiu

08.05.2011 - Prima Evadare - Bucuresti

Recommended Posts

Ar fi cineva interesat de o recunoastere saptamana asta? As vrea sa merg sa vad cum e traseul, dar parca nu m-as incumeta singur.

Se cam mareste suspansul .... inca nici o veste de la organizatori ...

Organizatorii tocmai au lansat o invitație către voluntari dispuși să ajute într-un fel sau altul la pregătire... Deci lucrurile se întâmplă, doar că încă nu știm prea multe.

se întâmplă sigur. să mă dau și eu mare că-i cunosc pe organizatori, aseară s-a testat pagina de înscrieri online. probabil e o chestiune de ore până îi dau drumul, dacă totul o merge ok și dacă aitistul nu se-mbată între timp. :)

inca o luna si se face un an de cand am inceput sa merg la concursuri :) prima evadare a fost prima mea evadare :D si am fost printre cei 800 care nu au abandonat, chiar daca am ajuns undeva la capatul cardului..

si de-atunci m-a prins microbu :D

• Upvote 1

pentru mulți dintre noi e la fel. prima evadare și drumul de 1 mai la mare rămân cele mai frumoase amintiri ale mele din 2010. și printre cele mai frumoase dintotdeauna.

Stiu ca nu este topicul potrivit dar ce cauciucuri ar fi recomandate pentru concurs? dar sa le pot folosi si dupa, banuiesc ca ceva mai subtire

ceva sa fie ok si pe asfalt (da , pana in padure ajung pe asfalt) sa fie ok si pentru noroi cat si pentru paduri gen comana, branesti, cernica

Acum am ceva, cred ca sunt cam groase

Schwalbe Nobby Nic Performance 2.25,

Schwalbe Racing Ralph Performance 2.25,

Stiu ca nu este topicul potrivit dar ce cauciucuri ar fi recomandate pentru concurs? dar sa le pot folosi si dupa, banuiesc ca ceva mai subtire

ceva sa fie ok si pe asfalt (da , pana in padure ajung pe asfalt) sa fie ok si pentru noroi cat si pentru paduri gen comana, branesti, cernica

Acum am ceva, cred ca sunt cam groase

Schwalbe Nobby Nic Performance 2.25,

Schwalbe Racing Ralph Performance 2.25,

Daca gasesti Nobby Nic de 1.8 ar fii ideale pentru orice (eu nu mai gasesc in Romania)

Eu asa am fost echipat la Garboavele si a fost foarte bine.

inca o luna si se face un an de cand am inceput sa merg la concursuri :) prima evadare a fost prima mea evadare :D si am fost printre cei 800 care nu au abandonat, chiar daca am ajuns undeva la capatul cardului..

si de-atunci m-a prins microbu :D

sarbatorim impreuna. tot la prima evadare am debutat si eu, si de atunci am tot fost, cred ca la vreo 9 concursuri. Timp sa fie sa poti sa mergi la toate.
  • Upvote 1

Am auzit ca sambata asta se pune de-o recunoastere? Mai e valabil? Se poate merge cu slickuri de 2.35 (asa in ritm de recunoastre...)?

Slick-uri pe un traseu în principal de pământ, care în principiu e destul de nămolos și noaptea asta va fi îmbibat bine de apă? :D Va fi distractiv primele 5 minute...

Taci ma, ca va fi distractiv si in rest... Doar ca pentru restul participantilor la tura :D

Slick-uri pe un traseu în principal de pământ, care în principiu e destul de nămolos și noaptea asta va fi îmbibat bine de apă? :D Va fi distractiv primele 5 minute...

Taci ma, ca va fi distractiv si in rest... Doar ca pentru restul participantilor la tura :D

Am intrebat si eu...Raspunsul putea fi da/nu. Ce s-ar face lumea fara ironici ca voi?:)

Ma gandeam ca poate e un pamant mai batatorit si avand in vedere ca s-a mers si cu ciclocross-ul speram sa pot merge si eu cu slick-urile (sa-mi fie mai usor si pe asfalt la intoarcere). Dar avand in vedere ca a plouat azi si probabil va mai ploua pana sambata, atunci o sa stau departe de acest traseu. Sunt patit cu ploaia destul. Nu vreau sa mai vad alt schimbator rupt sau cine stie ce alte pagube.

Stie cineva de unde pot inchiria o bicicleta?

Nu am bicicleta cu mine la Bucuresti si nu am cum sa ma duc acasa sa o iau.As veni cu mare drag la recunoastere

As veni si eu la recunoastere, dar momentan nu prea sunt pregatit. Si poate sa ma lamureasca si pe mine cineva, tot traseul este offroad sau mai este si sosea? Acum bike-ul meu incalta niste gume Kenda Komodo 1,95

nu-ti fa griji, si istetii care au mai mult echipament decat experienta se vor chinui la fel de mult ca si tine.

Am vazut multi la concursurile de la langa Bucurest mergand pe First-Bike, DHS, sau alte bicle mai slabe, cu cauciucurile originale, la fel de slabe ca si bicicletele. Si se distreaza si ei de mama focului.

Pana la urma, la acest nivel conteaza doar satisfactia ta.

nu ratati o iesire doar ca nu aveti nu-stiu-ce gume, e pacat.

Ai + 10 de la mine !

Subscriu si eu la parerea lui @georged. +

uite si o invitatie video luata de pe FB

Exista si pe youtube invitatia, asa ca o pun aici pentru ca se poate integra in forum:

PS offtopic: Pe cand embedding si pentru vimeo? :D

Guest
This topic is now closed to further replies.