ovidiu

08.05.2011 - Prima Evadare - Bucuresti

Recommended Posts

Aruncati un ochi aici:

http://www.vivelo-team.com/en/news/view-87.html

Au scris cei din echipa belgianului despre concurs...

Daca pana si el a spus....

"After the race Wouter said that this was probably the muddiest and slipperies terrain he has ever ridden on. The track was even beyond the typical for the belgian races mud pools and obstacles"

Ma multumesc sa-l depasesc in vis ,asta daca e noaptea destul de lunga. ;) Cu futbolul nu ma prea impac.Disperarea de la emisiunile tv care nu stiu alt sport imi iduce sila ,asa ca prefer sa ma uit de 3 ori la etapa de pe Etna .Un lucru insa sa intamplat :sa enervat Bitza (el e cu poli) ;) si mai e si mingicar pasionat :) .

:D Si zici ca Bitza sa enervat?

Sper ,... mai mult nu pot sa fac.

Cum ati scapat de rugina de pe lant ??!?!

Curatat, pe laterale cat am putut cu peria de sarma insa in interiorul zalelor cum intre 2 butoiase dealungul zalei cum ati curtat

Intrebare valabila pentru cei cu lant CN-HG53

Pai daca esti meserias dai cu olei pe lant,care moaie rugina ,si in mers ea iese la suprafata.Bicla trebuia curatata imediat dupa tavaleala si gresata corespunzator.Nici la mine nu a iesit corespunzator.Inainte de jiu am demontat gripshiftul ca nu-mi placea cum merge.Avea un mare noroi inauntru.Si sunt sigur ca nu va mai merge niciodata ca la mama lui ,ca noroiul e abraziv si si-a facut treaba .Partea buna e ca am unul nou de rezerva... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Apropo de gripshift, nu ti-a facut figuri in timpul concursului? Eu nu mai puteam sa schimb pinioanele ca imi aluneca mana pe noroiul de pe el :(

Mda ,a fost o problema spre final.Dar problema era ca aveam mainile congelate si nu mai puteam sa strang pumnul ,daramite sa mai schimb si ceva viteze.Panarama de vreme .Dupa 2 saptamani la Ploiesti ne-am copt la soare de ne-am stafidit.de la 5 la 30 de grade in 2 saptamani . http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/angry.gif

Asa-i la Bucuresti Mausi! Ca la Londra, ploua de doua ori pe zi, o saptamana toamna tarzie, o saptamana vara timpurie, climatul Imagine postată

Inainte de concurs organizatorii s-au laudat cu multe camere de filmat pe traseu, la start, finish.... inca nici un filmulet filmat cu acele camere...sau poate nu am gasit eu!

Un filmulet a aparut in urma cu vreo doua saptamani, daca nu ma insel.

Filmul (reportaj/documentar) o sa apara mai tarziu.

Imagini 3D (fragment) de la Prima evadare din 2010 pot fi descarcate toata luna iunie de pe site-ul Optar.ro.

Ele pot fi vizionate (stereoscopic) de cei care au televizoare 3D ce pot prelucra imagini "sidebyside".

Ceilalti... sa mai asteptam ieftinirea tehnologiei. :P

Dar filmarile din elicopter cand o sa le vedem si noi astia care am fost pe pamant ....

Filmul este in lucru. Asa cum am spus, echipa de productie si studioul participa la proiect ca voluntari. Adica... muncesc in timpul lor liber.

Fiind un proiect "mare", este normal sa dureze mult.

Ceilalti...

Discriminareeee!! :P

Discriminareeee!! :P

Cu putin noroc, daca se aliniaza planetele, poate facem o prezentare cu public intr-un cinema 3D.

Sa terminam filmul pe 2011 si apoi mai vedem. Poate le prezentam pe amandoua.

La IMAX ar fi frumos, sa avem loc toti: concurenti si organizatori :D

Imagini 3D (fragment) de la Prima evadare din 2010 pot fi descarcate toata luna iunie de pe site-ul Optar.ro.

Ele pot fi vizionate (stereoscopic) de cei care au televizoare 3D ce pot prelucra imagini "sidebyside".

Ceilalti... sa mai asteptam ieftinirea tehnologiei. :P

Din pacate Fişierele pe care încerci să le accesezi nu se mai găsesc pe serverele Transfer.ro.

Le mai poti pune inca odata?

Din pacate Fişierele pe care încerci să le accesezi nu se mai găsesc pe serverele Transfer.ro.

Le mai poti pune inca odata?

Cred ca s-a rezolvat. Ultimele 10 zile...

Guest
This topic is now closed to further replies.