ovidiu

08.05.2011 - Prima Evadare - Bucuresti

Recommended Posts

Mereu cand te uiti pe calculator la o coborare pare mai usoara , nu inteleg de ce .

Nu era usoara din cauza udaturii, respectiv a desteptilor care se apucau sa "traverseze" pe acolo cand tu te pregateai sa cobori...

Se vad altfel coborarile deoarece este alt unghi de cuprindere, mai putin dramatic. De sus se vede intotdeauna mai abrupt - chiar si acoperisul caselor cu tigla, in unghi mic (ascutit) par mult mai abrupte vazute d sus decat de jos sau de la baza acoperisului in sus. De sus in jos este perceptia mai buna.

M-ar tenta si pe mine recunoasterea de sambata insa la ce ploaie a fost azi si la prognoza de precipitatii pentru maine mi-e ca e o sa fie prea ciocolatie situatia...

Mereu cand te uiti pe calculator la o coborare pare mai usoara , nu inteleg de ce .

Trebuie sa justezi spatarul scaunului si sa-l apleci peste ghidon. :rolleyes:

Azi, ca de cateva zile incoace am fost cu bicla la munca. si cum tocmai ce mi-am pus slickuri pe ea si am folosit ambele camere de rezerva, am zis ca nu mai are rost sa imi iau borseta in care aveam de obicei camera de rezerva si pelerina de ploaie. Si bineinteles ca in seara asta i-a dat sa rupa prin Baneasa.

Sambata din pacate (oare?) o sa lucrez, deci nu pot veni la recunoastere. Va sfatuiesc pe toti sa mergeti. E foarte fun. la mine recunoasterea de anul trecut a fost prima iesire din oras cu bicicleta. Prima Evadare - Primul Concurs!

Mergeti, dar nu va luati cele mai bune haine cu voi. pacat de ele... :)

Daca fac rost de senile vin si eu sambata :D.

Maine la 10:00 va asteptam la Academia de Politie pentru a merge in recunoasterea traseului.

Transportul la intoarcere (Academia de Politie) va fi asigurat de catre noi un camion (Gebruder Weiss) si un autocar.

Noroi va fi, dar nu la fel de mult ca la Galati ;)) ce-i drept nu ne va ploua, cel putin asa ne spune meteoblue ;)

O sa ajung si eu, sper sa nu ploua, cat despre noroi ... este deja o obisnuita :)

• Upvote 1

Fie vremea cat de rea... Mai rau ca la Garboavele nu o sa fie (rima alba) :)

Transportul la intoarcere ... un autocar.

Ce capacitate are autocaru' ? Vreau si eu locu' de langa sofer.

Orice, numai sa nu conduci.

@ Ombun e un autocar mare (sper) :P

Am înțeles că mâine la 9:15 se adună lumea la Arcul de Triumf.

See ya ;)

Cu certitudine o sa fie o tura frumoasa. Eu din pacate nu pot sa vin maine, am treaba de dimineata.

Cei care merg sunt rugati sa posteze pe seara conditiile de pe traseu.

Daca se mai tine tura similara de duminica I am in - in functie de cum ne miscam fie merg pana la Ghica fie full...Vreau sa stiu cum e traseul deoarece pentru spate am 4 variante de cauciuce: Kenda KoT, Continental MK II, RC si Maraton Race (semislick). As merge pe prima varianta insa la intoarcere pe sosea va fi vai si amar de cauciuc...

La ce ora estimati intoarcerea in Bucuresti? Se poate ajunge pana la un 17 inapoi?

La ce ora estimati intoarcerea in Bucuresti? Se poate ajunge pana la un 17 inapoi?

Citeste posturile precedente, intre 5 juma si 18 pleaca inapoi camionul/autocarul.

Pe drum sau pe langa drum se intoarce careva? Ca parca nu as sta pana la 5 sa vin cu otocaru...

@Alexdinu, vezi neste poze de la Garboavele cu bicicletele astea care plutesc... Ca tot 30 de kile aveau si ele, pline de namol :)

@Alexdinu, vezi neste poze de la Garboavele cu bicicletele astea care plutesc... Ca tot 30 de kile aveau si ele, pline de namol :)

Mai mult sau mai putin adevarat , pt ca majoritatea cu biciclete scumpe aveau si cauciucuri de ploaie care nu aduna atat namol :).

As fi venit si io , da mi-e lene rau sa ma apuc sa pregatesc bicicleta(inca e asa cum a fost de la galati + o pana facuta in 2 km pana am ajuns acasa) .

Pe drum sau pe langa drum se intoarce careva? Ca parca nu as sta pana la 5 sa vin cu otocaru...

Eu ma intorc mai rpd. La un 1-2 vreauu sa fac cale intoarsa, pe traseu sau pe sosea.

A fost si tura de recunoastere. km 14-15 s-au transformat in 14-20 :)

La Palatul Ghica am renuntat, m-am intors pe sosea pt. ca ajungeam foarte tarziu acasa, eu fiind din Pitesti.

Multumesc organizatorilor pentru bibicleta de test primita. S-a comportat admirabil.

Daca mai sunt amatori interesati pentru tura de recunoastere/acomodare a traseului Primei Evadari, duminica 17 aprilie 2011 ora 11 in fata academiei de Politie Baneasa ne strangem si plecam pe traseu, detalii pe planificatorul de ture pentru Bucuresti (MTB) http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/4105-planificator-ture-pentru-bucurestenimtb/page__st__1710

Guest
This topic is now closed to further replies.