ovidiu

08.05.2011 - Prima Evadare - Bucuresti

Recommended Posts

nu am inteles o chestie... la pagina de inscrieri se spune ca in caz de transfer bancar se mentioneaza ”taxa concurs si numele concurentului”, in schimb dupa inscriere ni se spune sa specificam id-ul comunicat.

pana la urma ce trebuie sa trecem in descriere ca sa se faca corect linkul intre tranzactie si inscriere?

as vrea sa spun si eu ca taxa e maricica (nu mare:P) dar nu descurajanta. in schimb s-ar putea face un podium separat si pentru concurentii nelegitimati pe la cluburi sau alte din astea... chiar daca premiile sunt simbolice... nu trebuie sa fie taxa mai mica, dar ar creste putin competivitatea in randul nostru, al amatorilor...

e doar o sugestie...

p.s. daca se anunta ploaie in ziua de concurs eu dau o comanda mare de deraioare de pe CRC pentru ca o sa fiu un om bogat saptamana urmatoare... :))

Daca am retinut eu corect, iti zice sa mentionezi codul ala daca ai ceva de comunicat sau de schimbat in relatia cu organizatorii (in formular), nu are treaba cu banca... Dar nu bag mana in foc ca e 100% asa. Poate apare Niji pe aici si ne lamureste ce si cum...

Daca am retinut eu corect, iti zice sa mentionezi codul ala daca ai ceva de comunicat sau de schimbat in relatia cu organizatorii (in formular), nu are treaba cu banca... Dar nu bag mana in foc ca e 100% asa. Poate apare Niji pe aici si ne lamureste ce si cum...

Codul (id-ul) este necesar daca se plateste din contul altei persoane decat cele inscrise.

Am vazut ca e tombola la fel ca anul trecut . Vor fi biciclete ? presupun ca depinde si de numarul celor care se vor inscrie ... dar pe de alta parte s-ar putea ca unii sa fie stimulati de premiile de la tombola.

Si daca o sa fie tombola, ar fi de dorit o mai buna organizare la tragerea premiilor : ar fi un castig si din punct de vedere al timpului, dar si al lipsei speculatiilor.

nu am inteles o chestie... la pagina de inscrieri se spune ca in caz de transfer bancar se mentioneaza ”taxa concurs si numele concurentului”, in schimb dupa inscriere ni se spune sa specificam id-ul comunicat.

pana la urma ce trebuie sa trecem in descriere ca sa se faca corect linkul intre tranzactie si inscriere?

as vrea sa spun si eu ca taxa e maricica (nu mare:P) dar nu descurajanta. in schimb s-ar putea face un podium separat si pentru concurentii nelegitimati pe la cluburi sau alte din astea... chiar daca premiile sunt simbolice... nu trebuie sa fie taxa mai mica, dar ar creste putin competivitatea in randul nostru, al amatorilor...

e doar o sugestie...

p.s. daca se anunta ploaie in ziua de concurs eu dau o comanda mare de deraioare de pe CRC pentru ca o sa fiu un om bogat saptamana urmatoare... :))

Pe mine m-a intrebat doamna de la BCR ce vreau sa mentionez la detalii plata. Toata operatiunea s-a desfasurat pe calculator.

Taxa e foarte mica doar ca 45/60 de lei e aproape dublu fata de cea de anul trecut cand am platit 25/30 lei. Daca si ceilalti organizatori respecta acelasi principiu inseamna ca o sa platim 100 de lei daca vrem sa ne balacim cateva ore cu bicicleta in noroi. Desi e doar o falsa impresie, ma simt putin tras pe sfoara.

Pe de alta parte, nu pot sa nu recunosc ca, Prima Evadare de anul trecut, a fost cel mai bine organizat concurs la care am participat.

• Upvote 2

Taxa e foarte mica doar ca 45/60 de lei e aproape dublu fata de cea de anul trecut cand am platit 25/30 lei. Daca si ceilalti organizatori respecta acelasi principiu inseamna ca o sa platim 100 de lei daca vrem sa ne balacim cateva ore cu bicicleta in noroi. Desi e doar o falsa impresie, ma simt putin tras pe sfoara.

Pe de alta parte, nu pot sa nu recunosc ca, Prima Evadare de anul trecut, a fost cel mai bine organizat concurs la care am participat.

1. La intalnirea organizatorilor de maratoane s-a stabilit ca anul acesta se va incerca pastrarea taxelor de anul trecut. La majoritatea maratoanelor o sa platesti 50 de lei taxa de inscriere.

Pentru ce ti se ofera la Prima Evadare eu cred ca taxa este ok!

@dreamlike

Daca imi aduc bine aminte taxa de participare a fost de 35 RON online, 45 la fata locului. Deci in nici un caz dublu ( mai exact e mai mare cu 28% ) . Ia in calcul cresterile de preturi si deja o sa vezi ca e o crestere destul de logica. E normal ca se incurajeaza plata inainte cu o saptamnina din motive evidente.

Argumentul cu costul nu e valabil. Hai să facem o comparație: cât te costă să te duci la Spa la împachetări cu nămol? La Prima Evadare nămolul e inclus, da' primești și transport, și păpică, și diplomă, și alea-alea... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Da,stiu ca e mai mult dar asta e, o sa platesc vineri pe 6 mai.

Octav, incearca sa mergi la oricare banca si transfera banutii. Tu nu faci altceva decat ii dai datele doamnei de la ghiseu si banutii. Ai o confirmare pe care o poti trimite pe mail sau sa o aduci in ziua cand vii sa ridici pachetul de inscriere (just in case). Mentionezi la detalii plata "taxa concurs + numele tau sau ID-ul care s-a general la inscriere" Nu vrem sa platesti 60 lei :)

Sunt ok ambele variante: "taxa concurs + nume participant" sau "taxa concurs + ID inregistrare"

Plătit taxa. Vomp apărea pe undeva pe site cu "achitat"? Să dormim liniştiţi :)

Senq

Da, va aparea o coloana cu cei care au achitat taxa ;)

Intrebari ptr organizatori:

Vor fi CIP-uri de cronometrare anul acesta?

La cati oameni va asteptati anul acesta?

Exista vreun agreement cu cei din complexul de la finish in privinta masinilor concurentilor? eu unul mi-as duce masina acolo inainte cu o zi si vreau sa stiu daca voi plati taxa de acces auto ptr cele 2 zile. Anul trecut ne-au lasat sa intram in ziua concursului fara taxa, sau parca ne-au dat banii inapoi cand am iesit.

Merci mult

@ovidiu: Aha, deci e cartel, anuntam Consiliul Concurentei :))

• Upvote 1

Mie imi este neclara procedura de inregistrare.

Aici http://www.nomad-team.ro/primaevadare/inscrisi.php?lang=ro apar toti cei inscrisi. In mod normal numerele se aloca in ordinea inscrierii. Pana aici toate bune, numai ca de alaltaieri de cand m-am inscris, si aveam numarul 40 am ajuns in tabel la numarul 72. Care-i faza. Alocarea numarului tine cont de data inscrierii, da? nu? Daca da de ce afisarea e ambigua?

MBZ, numarul pe care il vezi nu este numarul alocat, acela va fi alocat in ziua in care vii sa ridici pachetul de inscriere. Numarul din tabel este orientativ, ca sa putem urmari numarul celor inscrisi.

(nu stiu de ce se schimba ordinea, voi intreba baiatul nostru care se ocupa de formular)

Vor fi CIP-uri de cronometrare anul acesta?

daca vor fi peste 1000 de participanti imi este greu sa cred ca are cineva 1000 de cipuri ...

Sa se dea cate unul dom'le, sa ajunga si in spate...

dacă va fi vreme bună în săptămâna aia, mă tem că se vor duce spre 2000. adică nu mă tem deloc, chiar sper că va fi așa.

• Upvote 1

Iti dai seama ce o sa fie acolo, nu? Mai ales la start... Cred ca vom iesi in DN cu coada :)

In mod cert una din particulatitatiile Primeievadari este numarul de participanti legat de asta as avea si eu o sugestie: instalarea pe site a unui contor care sa arate numarul de persoane inscrise, evident ca se poate si fara, doar ca ar fi interesant unul. :)

PS: io unu m-am inscris, am platit si abia astept sa ne intalnim! :)

Daca am citit eu corect, is 188 pana acu inscrisi...

daca vor fi peste 1000 de participanti imi este greu sa cred ca are cineva 1000 de cipuri ...

Poate nu o firma din Romania dar ai sa fi surprins sa afli ca sunt firme care cronometreaza maraton cu 40.000 de oameni:)

Alge Timming sau zlte firme mari pot cronometra pana la 70.000. Bine, atunci chiar ca nu o sa mai platim taxa de 30 de lei.

Exista vreun agreement cu cei din complexul de la finish in privinta masinilor concurentilor? eu unul mi-as duce masina acolo inainte cu o zi si vreau sa stiu daca voi plati taxa de acces auto ptr cele 2 zile. Anul trecut ne-au lasat sa intram in ziua concursului fara taxa, sau parca ne-au dat banii inapoi cand am iesit.

M-am inscris abia astept concursul fie ploaie, fie vant!

Buna intrebarea cu masinile! Cum putem proceda pentru a sta linistiti?

Guest
This topic is now closed to further replies.