ovidiu

30.07.2011 - Intalnirea Ciclism.ro 2011

Recommended Posts

Din pacate vremea asta nu ma incanta deloc...next time. :(

Daca mai sunteti pe forum, care sunteti acolo, cum e vremea acum?

Care mai merge azi sau maine dimineata de la BRASOV la mega intalnire de la Cartisoara ? Astept un semn

Maine dimineata la 07.00 se pleca din Brasov spre Cartisoara. Cei care doresc sa ne urmeze o pot face la ora 07.00 la benzinaria Petrom de la intersectia Sibiu cu Cristian. Inainte de benzinaria OMV de pe dreapta.

Cineva acolo acum? Cum e vremea?

E cod galben si nu suntem foarte hotarati sa mergem...dar poate ne dati o veste buna.

@Esztevan: Aia astept si eu, niste vesti bune, cum ca vremea acolo-i acceptabila, chiar nu vreau sa ratez evenimentul, desi tind sa cred ca nu-s prea bune vestile...

Eu zic sa stai acasa Bogdanel.

• Upvote 3

Am luat legatura cu cei care sunt deja la Cartisoara. A stropit un pic, corturile nu s-au udat. La 21.45 a plouat pentru 2 minute. Acum se risipesc norii. Sunt suficiente motive sa cred ca maine va fi bine. Pana una alta, intalnirea asta are loc 1 ( o data ) pe an. Se fac sacrificii mult mai mari pentru lucruri fara valoare. Daca e sa ploua, ramanem cu un mic si o bere la corturi sub pavilioane, cu o strangere de mana si o imbratisare, cu un stick-er prins de tija sei... De la Brasov vor venii la Cartisoara, indiferent de vreme.

• Upvote 3

La 21:45 a inceput sa ploua dar nu s-a oprit. Ploua si acum :)

Urmeaza sa se opreasca in max 1 ora.

S-a oprit ploaia. Mai fulgera in departare la 3-4 minute.

@CipM: Ar fi mai mult decat perfect daca dimineata, in jurul orei 5-6 ai scrie aici pe forum 2-3 cuvinte despre starea vremii, bineinteles, asta in cazul in care nu dormi, nu de alta, da' tare mult as vrea sa vin(defapt suntem mai multi din Sebes care dorim sa venim daca vremea-i ok), merci!

Salut, eu sunt acum in cartisoara, a plouat putin acum s-a oprit si parca se vad cateva stele. De obicei daca ploua noaptea dimineata e frumos si soare, sper sa fie asa. O sa incerc sa ma trezesc la 6 sa scriu aici cum e vremea. Numai bine

E foarte putin probabil sa ma scol cu noaptea-n cap.

Pe de alta parte, chiar daca de dimineata ar fi soare nu inseamna ca la 11 sau chiar toata ziua nu va ploua.

Fix acum a reinceput ploaia :D

Ar fi foarte ok daca dimineata in jurul orei 6 o sa scrie cineva aici starea vremii, @silviu2403: ar fi mai mult decat perfect. Merci!

Ploua, nu ploua, maine dimineata la 5:15 pleaca pe tren 3 "mari" ciclisti din Sebes. Ne vedem acolo.

Maine dimineata la 07.00 se pleca din Brasov spre Cartisoara. Cei care doresc sa ne urmeze o pot face la ora 07.00 la benzinaria Petrom de la intersectia Sibiu cu Cristian. Inainte de benzinaria OMV de pe dreapta.

Plecare de la Brasov pe biciclete sau cu masina?

Plecare de la Brasov pe biciclete sau cu masina?

Cu masina (masinile).

0ra 7.00.

Soare fara nori la Cartisoara

• Upvote 1

Veti avea nori , atit cit sa nu va fie cald la urcare. :P Din pacate va voi urmari doar cu camera web. :( Spor la pedalat si la lecturat dupa.

E soare si foarte frumos la Balea. Nu a picurat nici un strop.

Din pacate pt cei care sunt acasa si se oftica ca nu au ajuns la Cartisoara nici camera web de pe jurnalul nu ne mai ajuta http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Totul este in ceatza acolo sus.

Sper ca jos vremea sa fie mai bine nu de alta dar gratarul si ploaia nu fac casa buna.

Bafta si distractie cat cuprinde

A fost o zi foarte frumoasa dar umbrita in pacate de accidentul sotiei care s-a soldat cu o arcada sparta si o clavicula rupta :((:((:((:((: daca o a va vina sa credeti i s-a rupt saua in plina viteza pe coborare....Asa ghinion nu am mai pomenit si sincer va spun ca nu am auzit la nimeni.In pofida ploii ne-am simtit foarte bine si faptul ca am fost asa multi cunoscuti si asa de multi ciclisti m-a bucurat foarte foarte mult.

Nu stiu cine au fost baietii care au ramas cu sotia mea pana cand am luat o masina de m-a dus pana la masina noastra dar vreau sa le multumesc din suflet!!!

Va salut.

am ajuns si eu de aseara, astazi am reusit sa urc si sa cobor odata cu ceilalti participanti, dar imi pare rau ca nu sunt acum cu voi la distractie fiindca a trebuit sa plec. la anul voi fi prezent de la inceput la final. distractie placuta! :)

Guest
This topic is now closed to further replies.