bogdan97

Ajutor - BMX, Dirt, Street

Recommended Posts

Salut baieti sant un baiat de 14-15 ani cu un 1,70 si cam 70 kg am cautat sami iau un bmx dar mi se pare ftt ft incomod si destul de greu de controlat deaceea mam orientat catre un dirt street pt care dispun de maxim 1200 ron nustiu ce sa fac la banii astia ,nu gasesc un dirt/street calumea dar, daca totusi cunoasteti voi pe cineva care are sau stit creun magazin va rog ajutor

hai că te ajut eu. pentru 1.200 de lei îţi ofer o lună lecţii de română.

• Upvote 9

buny hop in mare parte si putine sarituri prin padure la rampe din pamant cam atat dar in mare parte buny hop peste borduri destul de inalte si chiar grobi

Ma indoiesc ca un incepator de 14 ani si 70 kg poate face bunny hop peste borduri fara spd si cu un dirt de 15 kile... incearca sa imprumuti o bicicleta de genul asta de la un prieten, o sa ajungi la aceeasi concluzie ca si cu bmx-ul, nu asta cauti http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Tie iti trebuie un street clasic sau un hibrid care sa se apropie mai mult de trial decat de dirt...

Salut astazi in data de 02.04.2011 mam hotarat sami schimb stilul de ciclism.Mam hotarat sa ma apuc de dirt/street insa nu prea pot sami iau bmx caci am 1,70 si 70 - 75 kg si tin sa va spun ca mie ft incomod,asa ca am descoperit bicicleta de dirt/street cu roti de 24-26 care mie buna si ca marime si imi este mai accesibila.O singura problema insa, nam gasit ceva bun sub 17 milioane va rog daca stiti un magazin sau pe cineva si sh rupta sau fisurata sa nu fie.In acelasi timp asi aprecia siun sfat bun fiind incepator.Cu stima Bogdan

Tie iti trebuie un street clasic sau un hibrid care sa se apropie mai mult de trial decat de dirt...

Spune-mi, te rog, care-s diferenţele dintre o biţiglă de ştrit şi una de dărt.

ce hibrid frt ce tot zici pacolo :))?daca stii tu o bicla deasta cum ai zis cu trial sau ceva in gen dami si optiuni io vreau sa cumpar nu sa salivez.Cus stima Bogdan

Cu umilinta rog si eu incuierea si ascunderea, precum si stergerea topicului din toate memoriile posibile: m-au durut ochii, capul, ficatul, pancreasul, putinii neuroni pe care ii mai am, trigeamanul, sinusurile, rinichii, sfincterele si tot ce mai am organic citind posturile agramate ale tanarului nostru coleg absolvent probabil a minim 7 clase. Vivat academia! Vivat profesore! Iti multumim, colega: viitorul meu este asigurat! Tara e pe maini bune! Linistea mea interioara legata de ceea ce urmeaza sa mi se intampla cand "ai nostri" vor ajunge la putere in 15-20 de ani este asigurata o data mai mult!

• Upvote 3

Il mai pastram, nu stii niciodata cand ai nevoie sa vomiti dar nu vrei sa bagi dejtele pe gat :rolleyes:

• Upvote 1