Sign in to follow this  
octav

Service cadru indoit

Recommended Posts

La ce service as putea sa indrept un cadru ? :X Ca daca nu gasesc ma duc si bat la usa la becali si ii cer ranga :(

este un service f bine dotat la Luntrea la vreo 15 km de Huedin acolo am vazut cum au tras un cadru de titan si l-au scos ca nou :wink:

Au prese aparate de sudura tot ce le trebuie... doar asta fac :shock:

un cadru columbus de CrMo. Nu imi dau seama chiar in ce stare e :D De aceea as fi vrut sa ma consult cu cineva :wink:

:shock: A da....?Si cum intentionezi sa te consulti?

Eu cred ca ar merge si ca ar trebui sa il incalzesti usor cu flacara sub locul acela dupa care se trage f usor cu 2 carpe (ca sa nu strici vopseaua) de sa si de mai jos.

Este f simplu poti sa o faci si acasa... crmo se indreapta usor de tot http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/tongue.gif

mai, da rau mai esti mai cataline. esti cam negru in ceru gurii. dar lasa, nu iti face grij, mie imi place.

Frate nu sunt rau :oops: Dar el este absurd :twisted:

Cum sa postezi de 3 ori si sa nu spui practic nimic???? Trag de el sa il ajut si cu greu imi spune ca este din Buc si ca are un cadru de crmo :roll:

Dar in rest vrea sfaturi :shock: Cine a inceput cu mistourile??? eu sau el??? Nu spune unde este indoit, cat de indoit este, daca este impaturit sau cutat, daca are fisuri.... frate pentru astea nu iti trebuie carte ci doar OCHIIIIIIIII :shock: :shock: Pe bune am deschis un post pentru aberatii tocmai pentru cei care au chef de mistouri :wink: Am ajuns sa postam pe forum inainte sa ne uitam ce problema avem de fapt... Daca te uiti in urma cam 80 % din cei care au postat ca au probleme s-au uitat la bicicleta dupa ce i-am pus noi :evil: Asta spune multe :?

:shock: :D :D Multi nici nu s-au uitat ,au scris din amintire.....

... un cadru columbus de CrMo.

Cadru Columbus sau cadru din tevi Columbus ??

Sincer ,parerea mea e ca un cadru indoit,se poate folosi la orice altceva, dar nu la mers pe bike.(il indrepti dar nu mai tine mult si se rupe)

Plus ca un fier nu e asa scump.Cu cite zeci de lei iei un cadru de 'hier' care macar nu e indoit...

Daca e sa se rupa ,nu se rupe la 10 la ora,se rupe la 25-30 si sa vezi ce bostan dai de asfalt......

INDREAPTAL DREPT LA GUNOI. POATE O SA GASESTI CUNOSCATORI CARE SA IL INDREPTE DAR NU TE MAI TINE.CHIAR SI FARA SA MIROSI SOSEAUA GINDESTETE CUM E SA AI DOUA JUMATATI DE BICICLETA LA 30 SAU 40 Km DE CASA. CE FACI? IEI UN TAXI SAU VII PE ROATA DIN SPATE CA LA CIRC.SFATUL MEU E SA DAI CATEVAZECI DE LEI PE UN CADRU DE OTEL.E TRAINIC SI NU TE LASA CAND VREA EL.DACA VREODATA DISPUI DE FINANTE SI OBLIGATORIU ESTI TU MAI BUN DECAT BITA SI NU EA E MAI BUNA CA TINE SA ITI IEI CEVA MAI MODERN(VORBA VINE). EU AM AVUT UN CADRU CENTURION DE OTEL SI LAM DAT UNUI PRIETEN DE 105KG.AM LUAT UN KETTLER DE ALU CU FURCA DE OTEL COLNAGO. E O IDEE MAI USOR 1KG DAR CREDEMA IMI PARE SAU DUPA CENTURION. AMORTIZA MAI BINE VIBRATIILE. :idea:

Heloooo TAZzzzzz :roll: de ce tipi la noi???? Apreciem remarcile si experientele tale dar nu trebuie sa tipi :?

In alta ordine de idei vad ca Octav nu prea mai este interesat de aceasta problema de vreo doua saptamani.... asa ca de ce sa ne tocim noi tastaturile :oops: http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Si sa revenim o leaca la subiect.... voi ati mers vreodata pe un cadru indreptat sau sudat???? Nu va intreb ce va imaginati sau filozofati concret ati reparat si folosit ulterior macar un cadru???? Daca va mai amintiti eu am facut performanta prin cluburile romanesti destul de mult inainte de '89 si pe vreame aceea materialele erau rare.... am mers pe cadre reparate de m-am plictisit ba am si concurat la concursuri internationale pe cadre lipite si genti facute din bucati.... :roll: si nu am ramas niciodata in drum. Este f adevarat ca la ora actuala nu mi se mai pare fezabil sa te chinui sa repari ceva pentru ca ai de unde sa iti alegi altceva mai bun....

Dar daca omul iubeste cadrul ala.... :twisted:

Eu am experimentat pe propia piele un cadru indreptat..Dar cind sa rupt ,roata fata a intrat in pedale,iar eu am zburat efectiv peste ea.Noroc ca eram la 300 de m de casa.

Halal noroc...

Ai aterizat direct pe prag sau ce?

Eh ...eu am luat partea plina a paharului http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif .(daca se rupea pe o coborare,sau la 100 km de casa, -asa,- linga casa si poate doar cu citeva julituri e noroc :wink: )

In orice caz inainte de a se rupe ,orice cadru te anunta.

Si pe mine m-a anuntat dar ,nu aveam urechi de auzit .

La urmatorul cadru care sa fisurat ,am avut urechi si l-am prins inainte de a re rupe de tot.De aceea orice 'scartz' care vine ,si nu stiu unde ma pune pe ganduri.

Si sa revenim o leaca la subiect.... voi ati mers vreodata pe un cadru indreptat sau sudat????

Cind vine toamna tirzie respectiv iarna ma urc iara pe un cadru sudat (FYI); e de rahat dar pentru "pina-n gara" gara merge.