mihaighimpu

Clubul Ciclistilor "Cititori"

Recommended Posts

Deci mai sunt "cititori" printre pasionatii de bicicleta,ma bucur sa vad asta,eu deja am ajuns la rangul de "scriitor",dupa cum imi spun unii si eram cam ingrijorat.

• Upvote 1

Sa ne intelegem, cartofor inseamna jucator de carti. Deci daca exista cumulat la aceiasi persoana si cititul berilor si cititul cartilor de joc avem de a face cu un tip mai mult decat cultivat.

http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Da coane,eu pe langa rangul de "scriitor" am si titlul de cartofor(imi plac asii,damele) http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Cu ASII mai e cum mai e,dar DAMELE sunt atat de entuziasmate cand te vad incat imediat intorc capul. In directie opusa... Nu-i putin lucru sa fii si romancier, si dramaturg, si baiat frumos.

La Galati citesc doar carti de colorat, ca am 4 scaieti atarnati de mine si trebe sa-i si aduc indarat teferi si daca se poate fara sa ocolesc prin Intorsura Buzaului, Strehaia si Piatra Olt.

Ne salutam cu gardurile de pe ambele parti cand nu stam in IMS la covrig Imagine postată

@Alpinman - apa aia mă strică la stomac :D sorry, I am kinda picky :) Sper măcar să ajung la întâlnire, să urc și Trans-ul dar cu condiția să găsesc o cameră undeva aproape de locul întâlnirii. Cort nu servesc!

Eu nu mai inteleg nimic... deci ce va fi pe transfagarasan, "Intalnire" sau "Cenaclu"?? :P

Eu nu inteleg ce nu intelegi :P

Pai deja nu intelegi ? Stai sa ajungi acolo si sa bei apa, abia apoi poti fi confuz ! :D

Sezatoare cultural-ciclistica. Dupa sezatoare, la aia pe care nu i-au doborat paginile lecturate, urmeaza urcatoare ciclistica, coboratoare ciclistica si abia apoi vine momentul stingerii nestinsei sete de cultura cand citeste fiecare ce apuca pana-l ling pisicile, doarme develit si-l ploua fara sa se sinchiseasca.

In timpul urcatoarei, cei mai imbibati de cultura, care inca mediteaza profund la ce au citit in preziua si noaptea dinainte, si nu pot sta pe bicicleta, merg cu masina si fac poze (cand nimeresc botonul) si cam 2-3 din 500 sunt descifrabile Imagine postată.

Sus la Balea fiecare ajuns ia un fascicul, o revistuta, oricum o lectura usoara si apoi coboara spre marea dezanalfabetizare care urmeaza in tabara, romantic, pentru ca toti citesc cu nesat doar la lumina focului precum Creanga la el in odaie.

Dupa aceasta desfasurare impresionanta de citire in masa, cateva luni dupa, se tot fac recenzii, critici, dezbateri si analize pe textele citite. Ce mai, este o adevarata nascatoare de cultura nationala aceasta intalnire. Asta cand nu este prea spumoasa situatia la bibliotecar de faci varice asteptand sa-ti iei volumele Imagine postatăImagine postatăImagine postată

• Upvote 7

Ai uitat cititul asilor si damelor, pentru ca se pare ca sunt cititori si din acesta categorie.

N-am uitat. Am omis!

"Eu imi apar saracia, si nevoile si neamul" Imagine postată

Nu ma bag la categoria "Elite" Imagine postată

Gresiti, domnule MBZ. La categoria Elite sunt cei cu DAMELE, ca dupa ce ai citit ceva la crama, la biblioteca, scuze, spre exemplu Cronica familiei Cabernet, si ai mai completat culturalizarea si cu volumul II al trilogiei, Aventuri la pocheras, trebuie sa te relaxezi ci cu Fetele vesele.

Coane sole,ce "limba ascutita" ai si cum le stii tu pe toate,ca un"om mare"!!!

El este omul cu DAMELE. Singura problema este ca fetele sunt inconstiente. Nu il cunosc...asa cum le cunoaste el.

Ca tot vorbiti de dame, uite aici un careu de toata frumusetea. A fost mana castigatoare de la intalnirea din 2009.

Iar ala din mijloc era Joker-ul, nu?

Imagine postată

Al naibii norocos, se vede ca esti din clanul cartoforilor...:P pai e frumos domnu mecanik, matale cu 4 si altii cu "manuela". Asta nu-i spirit de adunare intre frati. Ar trebui sa stai mai mult printre cititori. Fiecare scoate cartea, citeste 2-3 pagini si-o da mai departe. Apoi cand se termina cartile, se fac recenzii, analize si comentarii, asa cum spune MBz.

Misto poza Luciane,iti sta bine pe post de Jolly Joker,intre doua nu te ploua,dara-mi-te intre patru,dar ia spune-mi,ce se aude cu propunerea mea,uite,am primit astazi furca ce ti-am zis ca vreau s-o cumpar si nu a corespuns.Noroc ca mi-a fost trimisa cu Urgent Curier si am putut sa o desfac ai sa o testez.Omul pare bine intentionat,dar.......

Sa traiti, domnu Lucian! In fata performantei doar respect. Asteptam acum si din partea lui@mihaighimpu o replica. Dar nu cu sticle, pardon, romane sau chinte, ci cu fete. Sa nu il subestimam.

Salutare Alpine,cand se termina cartile,se amestea pachetul si se reiau "da capo".Sau se comanda "carti noi". :D :D :D

Va referiti la fete noi, nu-i asa?

Da conasule,la fete noi,la fetze noi,trebuie sa ne mai cunoastem si noi cu lumea,altfel am parea niste "lupi singuratici",apropos de filmul lui Chuck Norris.

Clar, tre sa va cunosc la vara pe amandoi (sau poate mai devreme), pareti cititori de toata isprava. Chiar acum citesc un volum gros de Albacher- "Cum sa abordezi o tura de XC la Galati" Hai noroc la toata lumea!!