mihaighimpu

Clubul Ciclistilor "Cititori"

Recommended Posts

@Alpinman, domnul Ghimpu este un cititor incercat, are gusturi fine, se delecteaza cu bere Corona cu care stinge coniacul Remy Martin. Ce mai, direct academician.

Apinule,nu te lua dupa "carditor" cu corona si cu alte alea "mai va" si eu ma lupt chiar acum cu un "capitol" de Albacher(2.5l),dar nu ma dau indarat nici de la "Remy nu stiu cum"si nici de la o tzuica sau o palincutza buna,danoastra,sau un spritzan bun,cum numai noi avem.

De-abea astept sa-l cunosc si pe MBZ,face-to-face,sa vedem ce-i poate pielea.

Cred ca a cam venit momentul sa te culci, de atata citit, ai inceput sa citesti/mananci literele. Noapte buna si vise cu biblioteci cat mai pline.

Cine n-are asteptari n-are dezamagiri domnu' Ghimpu.

Eu o rup pe bere fara alcol, ca aia nu ingrasa, iar tarie numai Jack, cu sau fara adaose.

Caut si adevarul, in vino, dar doza medicala de un pahar pe zi :D

Frumos le zici, parca citesti din carte. La un Jack nu s-ar da nimeni in laturi, asa ca poate incercam la un cenaclu. Respecte, MBZ.

Da conasule,l-am papat pe"l",trebuia sa-ti "dea tie dintii",altfel nu puteai sa soilesti linistit,da'nici o problema,ma voi revansa detasat,iar pt.domnu' MBZ,ce sa zic,filosofia merge mana-n mana cu cumpatarea(felicitari),dar o sticla de Jack Daniel's ,de citit, n-ar fii o problema,mai ales ca stiu eu pe cineva care si-ar 'muia'botul si si-ar clatii maselele cu asemenea licoare(nr.conasu),iar alaturi de noi,ar avea "loc de cinste" si Alpin-ul,ca il vad om de treaba.

Zici, dar nu stii. Pe Apman sa-l tii in cinste tre'sa faci C.A.R. credit la banca, talharie la casa de schimb, un 5 numere la 6din49, are cubaju mare si cadere si mai mare.Nu mai zic ca dupa ce-ti bea si sapunu' lichid ca sa-l vezi si tu asa de satisfactie lat sub masa, e musai sa-l miruiesti cu o uluca altfel sta ca lipovenii dupa o juma de farmacie, raftul spirt, "mai bem sau luam restu si bem acasa? "

pai e frumos bre nea MBZ sa dai din casa, zau asa. O sa-mi umble vorba ca-s betivu site-ului, o sa otraveasca sau o sa ascunda lumea udatura pe la intalniri. Si eu care nu citesc decat 2-3 file....in rest ma uit la poze :blink:

Ha,ha,ha,Esti tare barosane,m-ai facut sa rad cu hohote,de se uita nevasta-mea,de numa'nu.Cu Alpinu' nu- bai, ca-l facem un poker si plateste tot,ori daca nu,gasim si o uluca cu care sa-l linistim(rad si acuma,ti-am mai zis man ca esti tare,fara sa te cunosc personal),iar pentru Alpinman,necunoscand-ul personal,decat de aici de pe forum,din vorbe,nu vreau sa par deplasat,mai glumim,evident,daca n-i se permite.

Nici nu ma-ndoiam ca stii,replica e citita si citata de multi,de multe ori,important e ca ne-am coversat si am socializat pe forumul nostru(eu fiind totusi mai nou).Vorba ta,trebuie sa ne cunoastem cat de curand,sa putem impartasii impreuna noi "pagini","capitole" sau macar "citate"din experientele traite. :) :)

[...]man ca esti tare,fara sa te cunosc personal[...]

Noroc ca pe forum nu se observa cat sunt de antipatic Imagine postată

D-aia si fug cand mai es cu lumea la ture cat de in fata ma tine cracu', mie frica de bataia cu pompa Imagine postată

Ai dreptate,pe forum nu se observa,trebuie sa constatam "loco". :P :D

[...]mie frica de bataia cu pompa

Expresie kinky

Da' in sanatatea voastra am citit si io azi o carte nefiltrata si de-abia astept cenaclul Fluscara de la Cartisoara. Doar mai usurel cu fetele sa nu le speriati si sa nu mai vina :P

Bag seama ca trebuie sa iau avatarul cu mine ... se anunta vremuri grele la inceput de toamna.

Salut, Adriane, cred ca ar trebui sa incepi antrenamentul pentru ca se anunta vremuri grele, cu lecturi obligatorii, volume groase cu personaje multe.

@mihaighimpu, @MBZ, @Alpinman, cum v-am lasat aseara nesupravegheati(am plecat in provincie si a trebuit sa las calculatorul pe condus), v-ati dat in petic, ati inceput sa rupeti cartile in loc sa le cititi. Si cineva m-a injurat, cred ca domnu Ghimpu, pentru ca de la setea lui oceanica de cultura, intre Brasov si Fagaras m-a prins o ploaie cum n-am mai vazut. A trebuit sa o trag pe Rosinanta pe dreapta si ma intrebam daca rezista la atata apa. Iar voi dormeati si visati la biblioteci pline.

Io nu,conasule,ferim-ar Sfantu' deloc nu am facut treaba asta,sa stii tu,iar cu ozn-ul ala de honda,nu stiam ca o cheama Rosinanta,manca-o-ar tata pa ia de frumusatza,ce mama dracu'apa sa iei?Aia cred ca "face" si pe submarinu'.

Tu nu ai vazut ce a fost acolo. Este prima data de cand conduc cand nu stiam ce sa mai fac. Ziceai ca e tzunami.

Da ce a fost coane acolo,rupere de nori?Oricum,bine ca ai ajuns intrg si nevatamat si tu si ozn-ul.

Ramaneai si tu, si MBZ, si Alpinman fara partener de mers la biblioteca. Basca ca iti lasam Santa Cruz-ul.

Lasa conasu',sa fii tu sanatos si sa-l calaresti cu placere.Da' ia zi,ai fii fost tu capabil sa-ti "iei valea" si sa ne lasi pe noi cu "regrete eterne"?