mihaighimpu

Clubul Ciclistilor "Cititori"

Recommended Posts

Scuze, Russe, am vrut sa spun. Deci astept sa va inscrieti pe lista ca sa vedem pe cine contam.

M-as baga dar, tare am un samtz da presamtzare ca ploua sambata....

Ploua asta este, nu mergem. Dar vad ca nu se anunta pe axa Bucuresti-Giurgiu ploaie, ci 19 grade C si cer innorat, dar fara risc de poaie. As zice, cum este mai bine. In plus, tocmai dvs., domnu secretar general, sa trageti chiulul din prima! Nu va mila de berea aia care asteapta la Russe?

Ploua asta este, nu mergem. Dar vad ca nu se anunta pe axa Bucuresti-Giurgiu ploaie, ci 19 grade C si cer innorat, dar fara risc de poaie. As zice, cum este mai bine. In plus, tocmai dvs., domnu secretar general, sa trageti chiulul din prima! Nu va mila de berea aia care asteapta la Russe?

60+60? Hmmm...am si eu o varsta... :) Vazand si facand.

Domnu secretar general, nici noi nu suntem departe, m-am gandit si eu la acest aspect(120 km), o luam usurel, nu suntem la curse, iar la intoarcere vedem, nu s-o mai putea, luam trenul, o masina, ne descurcam noi.

Vad ca este pentru amatori si semiprofesionisti. Ne jignesti, noi suntem profesionisti, clasa Elite.

Salutare tuturor.De-abea astept sa ne vedem cu toti, membrii sau viitori membrii ai clubului.Daca vremea ne va permite,mergem unde vreti voi,important este sa ne-ntalnim.Astept o confirmare din partea d-nului secretar general si din partea celorlalti doritori.Aceasta va fii "Tura Inaugurala" a CSC.Sa lasam vorbele si sa trecem la fapte!

Domnu secretar general, nici noi nu suntem departe, m-am gandit si eu la acest aspect(120 km), o luam usurel, nu suntem la curse, iar la intoarcere vedem, nu s-o mai putea, luam trenul, o masina, ne descurcam noi.

In aceste conditii, io (...) zic ca (...) ma prezant!

Salutare tuturor.De-abea astept sa ne vedem cu toti, membrii sau viitori membrii ai clubului.Daca vremea ne va permite,mergem unde vreti voi,important este sa ne-ntalnim.Astept o confirmare din partea d-nului secretar general si din partea celorlalti doritori.Aceasta va fii "Tura Inaugurala" a CSC.Sa lasam vorbele si sa trecem la fapte!

La fapte! La arme! La Ruse! La Biblioteca! La editura! La tiparnita! La zetarie! La tren! La ce-apucam! :D

@BigMic: Man! Pe-acolo am tocit un rand de caucioace GY GT3 cu frantuzoica mea. Pai nu stiti cata Feteasca Neagra de la Ceptura (invatata de la Ionel Teodoreanu, Domnul sa-l hodine si sa-i astampere setea neasemuita!, din "Sa vie Bazarca!") am carat io si am cotizat intru sanatatea neuronilor mei si ai tuturor celor cu care am impartit! De mare rafinament acel vin... pacat ca nu mai e... Feteasca Neagra de Ceptura mi s-a parut cel mai extraordinar vin romanesc, urmat de Feteasca Neagra de Dealu' Mare (eu ii zic "Feateaxa" :) ).

Cati or fi, iar daca n-or fi, vorb-aia: "Cine nu bea cu noi, bea impotriva noastra!" :D

Putem purcede călătoria către librăria Russe duminică, când se anunță 14C, 0 precipitații. Vrăjiți-vă papacioanele ca nu cumva să o luați pe cârcă cu făcălețul ''care este'' :D

Pentru cei interesati, domnu Maus nu mai e cititor de mult, de cand s-a dedicat total ciclismului. Poate asa, sa rasfoiasca o pagina-doua, in rest foarte cumpatat. Cred ca se gandeste sa nu-si strice ochii de atata citit http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Si da, halba, adica ptiu, cartea este a mea, doar i-am imprumutat-o lui Maus sa citeasca un fragment.

din pacate plec din tara pentru o saptamana, pentru a studia intens literatura spaniola: Rioja, Rueda, Navarra, Jerez, etc. Dar vor mai fi ocazii, asa ca ne vom vedea.

Dar cu d-voastra,domnu'vice, ce este,"v-au dat dintii" sau "v-au cazut de tot?va recomand sa "fi-ti cu capu'pe langa umeri" si sa va "bagati in seama" cu un raspuns.

Mda, ca de obicei, cititorii anonimi, ăia care citesc pagină după pagină zilnic, în liniștea căminului, rămîn ai nimănui...

Repede vă aruncați la chestii de "vîrf": președinte, secretar, alea alea.. dar uitați că adevărata cultură este cea a maselor Imagine postată

p.s. scuze, am descoperit tîrziu acest topic dedicat culturii. Mi se pare unul dintre cele mai reușite, unul care îmbină armonios setea de sport cu cea de cultură.

Domnu presedinte, eu am spus prezent din prima, nu stiu daca observati, dar sunt trecut primul pe lista. Sincer sa fiu, vad ca pe aici este mai mult caterica si abureala decat dorinta de pedalat si apoi citit ceva. Astept fapte, nu hai cum sa ne bagam in seama pe forum. Deci cine este cu Citirea sa se inscrie pe lista si hai sambata pe cai si la Russe. Si fara, ba sa mergem duminica, ba vineri, ba marti noaptea la 12. Mergem sambata, ca luni avem serviciu si dupa o tura destul de lunga, duminica ne odihnim si noi. Deci hai sa lasam gargara si sa vedem pe cine ne bazam. Cine nu are chef sa mearga sau nu poate sa se abtina de la comentarii. Deschid din nou lista si de data asta solicit seriozitate.

1.@sole42

2.@a_mic

3.@mihaighimpu

Măi sole42, degeaba te superi, mai sus spuseși că plouă și nu se merge... :blink: make up your mind...

Auzi, @myxtreme2012, unde ai vazut tu ca am spus ca nu se merge sambata ca ploua. Am spus ca DACA PLOUA NU SE MERGE,dar prognoza da 19 grade si cer innorat, fara risc de ploaie. Cred ca este destul clar. In plus duminica sunt Floriile si mai sta lumea pe acasa. Am si mentionat in postul anterior sa mai lasati caterinca si sa posteze cine merge. Deci daca nu vrei sa mergi sau suferi de mania contrazicerii, vezi-ti de bicicleta aia a ta supersonica, care nu iese la cantar si lasa-ne pe noi sa mergem la Russe, daca s-o putea.

''...vezi-ti de bicicleta aia a ta supersonica, care nu iese la cantar si lasa-ne pe noi sa mergem la Russe, daca s-o putea.''

Mda, dacă pui problema la modul ăsta, desigur că am să plec cu alți amici la Russe. Caterinca asta ieftină de care dai dovadă mă lasă rece!

Vaya con dios

Pentru cei interesati, domnu Maus nu mai e cititor de mult, de cand s-a dedicat total ciclismului. Poate asa, sa rasfoiasca o pagina-doua, in rest foarte cumpatat. Cred ca se gandeste sa nu-si strice ochii de atata citit http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Si da, halba, adica ptiu, cartea este a mea, doar i-am imprumutat-o lui Maus sa citeasca un fragment.

Eu sunt presedintele mai.Nu mai citesc povesti nemuritoare,insa nu trece o zi fara sa pun mana pe o carte buna de la care sa raman cu un gust dulce.Fara o cultura corespunzatoare , ciclismul s-ar duce de rapa.
  • Upvote 1

Carti tehnice sau de specialitati (diverse) nu citeste nimeni? Ieri am conspectat o lucrare interesanta: "Cultura prunului in bazinul hidrografic al Crisului Repede" editia 2009. O lucrare clara si la subiect, nu iti da dureri de cap a doua zi daca nu abuzezi de lectura.

Mda, domnu' Habik, la vara sa va prezentati cu ea (cartea) la intalnire sa facem si noi niste conspecte, recenzii.

@Maus: maestre, ultima fraza m-a luminat. Ma inclin in fata matale.