mihaighimpu

Clubul Ciclistilor "Cititori"

Recommended Posts

Ma oameni buni, io abia calc(si nu strugurii in teasc)...

Am scris la topicul de accidentati ca mi se fu.. (ce a zis Andreea Esca) un genunchi si acum rod rogojina de nervi.

Maine (30 aprilie) intentionez sa combin intr-un fel traseele astea doua de la Nord de Ploiesti: traseu 1 si traseu 2

Plec cu un tren din Bucuresti la 6.15 si vreau sa ma intorc din Ploiesti cu un altul care pleaca de acolo la 4.20. Daca imi ramane timp o mai fredonez prin Ploiesti in cautarea unui cache.

Daca vrea sa ma insoteasca cineva, este binevenit, vbm pe PM.

Nici un link nu merge chipuc :)

În altă ordine de idei, iată pozele făcute de mine azi: click

Bine ai venit printre noi Roly, sperăm să te mai vedem și că nu te-am omorât prea rău :(

Iata ca am savarsit-o si p'asta,tura frumoasa,linistita,intr-o formatie foarte restransa(5 insi).Imi pare bine ca l-am cunoscut pe rolyv,baiat de toata isprava,care s-a comportat admirabil si sper sa mai vina la turele noastre.Ceilalti,asa cum ii stiu,minunati.Regret lipsa lui MaC,initiatorul traseului de astazi,din ce am inteles de la conasu' a avut ceva probleme cardiace.Sper sa nu fie nimic grav MaC-ule.

Luciane,ai inviat precum Hristos?Nici o vorbulita din partea ta de long long time.Ce s-a intamplat cu tine?Are dreptate Pandy,nu merge nici un link din ce ai pus acolo.

Bine spus o tura linistita. In plus vreme foarte frumoasa si companie mai mult decat agreabila.

Au existat si 2 abateri de la traseu. Este vorba de aproximativ 12 km facuti prin padure pe traseul de la Prima Evadare si inca vreo 10 km spre Urziceni, datorati faptului ca am gresit drumul.

Ceva probleme cu biblioteca. Greu am gasit un loc de citit. Ne-a doborat foamea. Dar pana la urma a fost bine, micii buni, berea rece si preturi neasteptat de bune. Am mancat mici cu muraturi la greu. Aveam toti o foame oceanica. Si nu mai stiu cate paini.

O mentiune speciala pentru Roly, baiat de supergasca, pe care il asteptam si pe viitor alaturi de noi. Sper ca s-a simtit bine in compania noastra.

Mache, sper sa fie caterinca criza cardiaca. Mai bine ti-o iei pe cocoasa de la mine si Ghimpu, decat, Doamne fereste, sa fii bolnav. Asa ca da un semn de viata si spune-ne ce este cu tine. Oricum iti urez sanatate maxima.

Multumiri pentru poze Pandy si le asteptam si pe cele facute de Roly.

Salut tuturor si MARE multumita ca m-ati luat cu voi. A fost o tura faina, putin mai multicel decat pot copanele mele neantrenate, dar m-am simtit foarte bine in compania voastra. Altfel spus, multumesc pentru rabdare si ne vedem in curand. Pozele facute de mine sunt aici https://picasaweb.google.com/110601642680165893577/CCC_tura2904212?authkey=Gv1sRgCKnEtrjZ_ZSIDw . Daca sunt probleme cu accesul, dati un claxon.

aaa, si inca ceva.... super biciclete, domnilor. Tehnologie spatiala, nu altceva.....

Salutari din Navodari domnilor !!! Dupa 2 zile, 300+ km, vant nenorocit si urcari care ne-au rupt, am ajuns in sfarsit la destinatie. Acum suntem pe drumul de intoarcere, in autocar. Revin cu detalii.

Multumim pentru poze ambilor pozari si sa sti Roly ca si noi am fost destul de tumefiati,precum ai vazut.Stai linistit,dupa cateva antrenamente de genul asta o sa ne fluieri de la distanta,din fata,precum Pandy.Idea e sa iesim in natura,sa ne misca si sa pedalam cu ce avem,sa simtim ca traim.Asa ca te mai asteptam, impreuna cu noi si cu ceilalti cititori, care astazi nu au putut fi prezenti,vei vedea ce baieti de treaba sunt.Reunim noi gasca in curand.

Salutari din Navodari domnilor !!! Dupa 2 zile, 300+ km, vant nenorocit si urcari care ne-au rupt, am ajuns in sfarsit la destinatie. Acum suntem pe drumul de intoarcere, in autocar. Revin cu detalii.

Poze sau nu a existat :)

.... si sa pedalam cu ce avem...

Nu s-a găsit persoana adecvată să zică vorba asta =))

Bravo Claudiu si la fel pentru Tzunami,asteptam cu interes sa ne povestiti si eventual ceva poze sau filmulete,doar ai camera aia hoata,nu.

Multumiri si tie, Roly, pentru poze.

Ai surprins foarte inspirat foamea care ne-a sacait pana la Dascalu. De mult micii, gogosarii si surpriza de proportii, berea Amstel(nu ma asteptam sa aiba acolo asa ceva, dar cititorii locali erau de elita), nu au intrat atat de bine.

Vorba prezidentului, cu un pic de antrenament, nu or sa fie probleme.

Ghimpu, tu nu prea ai pe ce sa pedalezi, ca inca nu s-a inventat tehnologia biciclistica cu teleportare. <:-P Si nu te mai lua de Pandy!

Felicitari, cititorilor care au tinut steagul sus in tura catre mare, domnii ZaClaud si Tsunami.

Ps: Mihaita, puiule, vezi ca il cam botezi pe Tsunami, o sa cam dai un miel si ceva de baut omului.

Nu e caterincă. :(

Aș fi vrut io.

Să o iau cu începutu':

MBZ, "șef" era o figură de stil. Nu-s șefu' nimănui și chiar dac-aș fi, mi se pare civilizat să nu las niște oameni s-aștepte. Doar pentru că io-s bossu'. Iar aia cu rugămintea cu ora era miștocăreală.

Cum ziceam, am trebăluit la biclele familiei, a mea a rămas ultima și am constatat o chestie nașpa: am curățat-o (cu roțile-n sus) și la puțină vreme, frâna față se înmuiase :(

M-a prins ora 12 juma noaptea (am aerisit-o) da' n-am mai avut timp să montez și senzorul de cadență (oaaaa, mulțam Vlad pt. sfaturile din topicul cu sigma ).

N-am mai apucat să mănânc și m-am culcat mega-obosit și nervos.

tilifonu era pus să sune la 7:20 și la 7:40 (just in case)

m-am trezit singurel la 7 fără 10 cu inima bubuind... am băut niscai apă, m-am așezat înapoi în pat dar tot nu se potolea.

La 7 și 10 m-am ridicat și mi-am luat tensiunea

Imagine postată

La și juma am dat semn că nu cred că pot ajunge (încă bubuia pieptu')

șî m-am culcat.

De trezit m-am trezit la 13:30, am dormit butuc.

Nu știu ce poa' să fie, am mai avut vreo 2-3 episoade d-astea...

îmi pare rău de tot că n-am ajuns dar mă și bucur că a ieșit fain și că traseul a fost ok.

Ce-i haios e că tot pregătesc bicla, o curăț, și iaca na, mă lasă șandramaua.

Poate o fi cazu' să mă înscriu și la clubu' distrușilor :-W

Mea culpa conasu' din cauza vitezei i-am gresit nick-ul lui Tsunami,fata de care imi cer scuze.Iar tie iti multumesc pt.atentionare si in legatura cu bicicleta si cu teleportarea,ti-as zice eu unde te-as teleporta,dar nu se cade pe forum,asa ca ma voi rezuma in a-ti comunica personal,prin viu grai,locatia cu pricina. =D>

Domnu Mache, daca ai probleme la corason, e cam nasol. Cred ca ar trebui sa mergi sa te vada un medic. Cu asa ceva nu se joaca.

Tura a iesit bine, nu-ti face probleme. Problema ta este sa te faci bine si sa se alaturi grupului de cititori. Sanatate maxima. :X

MBZ, "șef" era o figură de stil

.

.

.

.

...m-am culcat mega-obosit și nervos.

.

.

.

(încă bubuia pieptu')

.

.

.

Poate o fi cazu' să mă înscriu și la clubu' distrușilor :-W

Si la mine tot figura si tot de stil :P

.

.

.

toti ne culcam obositi sau foarte obositi, de odihnit nu se culca nimeni. Fa bine si nu mai te culca nervos! Serios!

.

.

.

Zice un cantecel ca " La inima este-un leac, cetera si omul drag". Asculta si tu o muzica de la Maramu sau o simfonie linistitoare. :)

.

.

.

Nu e cazul. Cred ca la "abonatul apelat este momentan indisponibil" Hai sa nu devenim ipohondrii.

Dar bine nu e, ca nu mai esti in crestere, sa fie puseuri si dureri de dezvoltare. Fa si tu un EKG si o nitrogligerina sa fie la indemana.

Mai se intampla cu pitpalacul si d-astea, si nu face rau. Eventual si Digoxin. Da' nainte de mers la potica treci pe la doctoru' Mitica.

M-ar fi coafat si pe mine o tura d-asta d'n batrani... 8->

@MaC:sunt in asentimenul conasului si al lui MBZ

@MBZ:te-ar fi coafat Bogdane tura asta d'n batrani,da' daca te-a gasit cotonogeala chiar acum,ce sa-i faci.Da' nu-ti fa probleme,pana next time poate te faci apt combatant ca deh,sunt si sticle da vin la bataie si poate o punem d'o citela si d'o turicica batraneasca,in sfarsit. ;)

Poi nu m-a gasit cum nici pe MaC®u nost' nu l-a gasit.

Ne-a luat ca din oala si cum se spune tot in batrani, la balega moale putina apa-i trebuie :-<

Ridic miza la prima intalnire cu subiect literatura clasica. Onorez biblioteca cu doua volume viticole, editie princeps, in cinstea MBZ-lui. Numai sa vina. [-O<

Asa sa fie,inca asteptam.Acum va urez tuturor o noapte buna,ma bag la soileala ca maine sunt la sapa.Si poimaine :((

Ps: Mihaita, puiule, vezi ca il cam botezi pe Tsunami, o sa cam dai un miel si ceva de baut omului.

Cer dauna totala! Domnu' sole, ma pot baza pe sprijinul si expertiza dumneavoastra? Aveti astfel sansa de a rezolva si orice frustrari mai sunt la adresa invinuitului. :P

Tura de la mare...aproape o oroare, ca vorbesc in dodii dupa atata praf, catarari, vant si portocale si cornuri de la Lidl. Una peste alta, nimic nu se compara cu ciclismul, dom'le, chiar daca la final zici ca ti-ai luat-o de la o satra nervoasa!

Daca soliciti repararea prejudiciului in mici si bere am putea ajunge la un acord de reprezentare. :-W