mihaighimpu

Clubul Ciclistilor "Cititori"

Recommended Posts

Sa aveti "sporuri" la tura de sambata si vreme frumoasa :D Eu ma pastrez pentru Evadarea de duminica de data asta. Plus ca am si un deget de la mana stanga "aproape rupt" de la voleiul de aseara. Fac colectie (genunchi, degete, spate, ... to be continued) :P

Succes Claudiu duminica la PE!Ai grija ce faci acolo,reprezinti tot CCC-ul ;) Esti all the best ce avem,sa ti steagul sus.

Pentru ceilalti turanti de maine la Comana,vant din spate si vreme buna!Am vazut cat conteaza.

Da, Iuliane. 8.45 la Cultural. Doar Stefan se mai arata. In rest, a inceput dictatura nevestelor sau au oamenii treaba. ZaClaud si Tsunami se duc la PE. Le doresc pedala usoara!

Daca se mai arata cineva pentru tura de Comana de maine, ramane ora 9.00, statia de metrou Berceni(fosta Depoul IMGB).

Eu nu pot.

Acu' tocma ce-am picat dintr-o "delegație" scurtă , de 2 zile (ieri și azi) într-o zonă foarte frumoasă: Велико Търново-Арбанаси (am luat o piatră-n-gură, că era prima oară în BG)

Mi-am luat diverse reviste locale, ba chiar și un roman scurt cu temă ciclistică (o să-i fac o poză, pentru că e foarte simpatic)

Și din cauză de plecare intempestivă în această deplasare, o să am de lucru sâmbătă la birou.. :(

Nu stiu ce sa zic, dar pare ok vremea pentru prima evadare. Sa nu cobim, si sa dea draq sa car bicicleta in spate prin noroi. Revenind la tura, unde ne intalnim?

La stația de metrou Berceni (fostă Depoul IMGB)

Salut cititorii din Bucuresti! Eu m-am cam invatat sa lecturez si de unul singur...azi am fost baiat cuminte ,am halit doua banane si doua batoane cu cereale in Greaca,ultim antrenament ptr prima evadare. eu ca eu,cu bananele dar casca,ma facu de rusine,a dat gata rapid doua ursoaice,poze pe facebook ca sa vedeti ca nu va minciunesc...

Cum ziceam mai devreme...

acesta ar fi romanul

Imagine postată

și câteva reviste

Imagine postată

Acum răsfoiesc revista din stânga... ;)

ai dracu aia in vama veche, au zis ca nu se mai produce kamenitza

După ploaia de azi-noapte, rămâne activă tura?

Cam nasol cu ploaia. Nu cred ca se mai poate intra la Comana in padure. Ce facem, un plan B, ceva?

N-am nici cea mai mică idee. Eventual, ne vedem la locul de întâlnire și gândim un traseu pe asfalt.

Am vorbit cu Stefan si zice si el sa ne vedem unde am stabilit si discutam acolo ce facem.

Noi ne vedem la 8.45 la Cultural si cu Stefan la 9.00 la Berceni.

Am bifat si tura de Comana. Desi de dimineata am plecat 3, la Comana am ajuns 15! Ne-am intalnit cu o gasca de colegi de-ai lui Titel(puterfixer), in compania carora ne-am simtit super bine. O parte au facut traseul de concurs din padurea Comana, o parte, dupa 4-5 km am renuntat, speriati de noroi si balti si ne-am dus sa pregatim gratarul. Multumiri deosebite lui Alex si parintilor sai, care ne-au primit in gospodaria lor si ne-au omenit. S-au purtat cu noi de parca ne cunosteau de-o viata. Oameni deosebiti, delicati, discreti, plini de bunatate, care ne-au facut o dupa-amiaza de neuitat. M-am simtit extraordinar, cred ca si toti ceilalti si il rog pe Titel, daca poate, sa le exprime inca odata recunostinta si multumirile noastre.

In rest, gratarul in peisaj rustic, de o savoare deosebita, berea rece, vinul casei-piesa de rezistenta, iar desert, cirese direct de la sursa.

Ca de obicei am scapat de ploaie, cu toate ca in urma noastra cred ca a fost prapad.

Una peste alta, o zi frumoasa, de care imi voi aminti cu placere, mai ales ca am cunoscut oameni deosebiti.

Asteptam si poze de la domnii Pandy si cristifl.

Tură de excepție, păcat pentru cei care au ratat-o.

Așa cum a spus și Sole, mii de mulțumiri gazdelor și tuturor care ne-au primit în grupul lor de parcă ne știam de mult. Toată stima pentru ei și sper că ajutorul dat unora dintre ei să compenseze :)

Pozele de la mine sunt următoarele, promit să postez link-ul de la transfer cu pozele de la domnul Dorel imediat ce-l primesc.

http://dl.transfer.ro/transfer_ro-12may-55d3fd4139337.zip

Salutare!

Desi postez mai rar pe aici, incerc sa merg la ture mai des :D

Am avut ocazia sa ma intalnesc cu cativa dintre cititori pe la Comana, astfel ca ma simt obligat sa dau pozele facute la aceasta tura.

Iata 2 linkuri cu acestea: http://dl.transfer.r...fbf3219ecfd.zip

http://dl.transfer.r...32b1917094f.zip

Sper ca pe viitor voi face poze mai de calitate :( , cel putin aparatul imi permite.

Confirm ca in padure la Comana era ceva noroi, apoi era cald, apoi era umed ceea ce facea sa para ca intr-o sauna :(

Departe de tura pe care am facut-o cu voi la Comana prin octombrie :)

Cristi

Uscat si frumos la prima evadare, noroc ca stiam oamenii dintr-un post pe la jumatate si le-am plasat anvelopele de namol pe care le-am carat (just in case).

Felicitari Stefane! Mai ales ca ieri ai mai facut 70-80 de km la tura Comana.

Felicitările mele tuturor participanților noștri.

Claudiu, e frumos să fii vedetă? :)) ”filmările le pun pe site... ...cam greu că au fost trepidații”

În altă ordine de idei, concursurile astea mi-au făcut și mie poftă să văd cum e. Sâmbăta viitoare este concursul de la Comana ar fi cineva interesat? Eu sunt decis să mă duc, chiar dacă plouă chiar dacă e frumos, măcar să simt și eu gustul noroiului Într-o competiție, dar pentru asta aș avea nevoie de cineva care merge cu mașina + suport cel puțin pentru dus, nu vreau să mă consum. La Întoarcere nu e problemă că nu mă grăbește nimeni și nu trebuie să ajung fresh acasă.

Deci, doritori?

Felicitari si din partea mea baietilor nostri.

Bravos Stefane,in conditiile in care ai bagat si sambata 70-80km.

Chiar 101 pe ciclocomputerul meu :)

Am primit pozele de la dorel

Eu s-ar putea sa ma bag, Pandy. Da trebuie sa vedem mai spre mijlocul saptamanii cum imi fac programul. Daca ma bag pot sa vin cu masina si mergem la Decathlon sa verificam limitatoarele, erm, sau nu. Dar revenind la masina, daca in cu ea rabatez bancheta si le tinem inauntru.