mihaighimpu

Clubul Ciclistilor "Cititori"

Recommended Posts

Am înțeles Ștefan. Problema e că data limită a plății taxei de înscriere este 15 mai (pentru plata la magazin) și 14 mai pentru plata cu cardul sau virament bancar.

Felicitările mele tuturor participanților noștri.

Claudiu, e frumos să fii vedetă? :)) ”filmările le pun pe site... ...cam greu că au fost trepidații”

În altă ordine de idei, concursurile astea mi-au făcut și mie poftă să văd cum e. Sâmbăta viitoare este concursul de la Comana ar fi cineva interesat? Eu sunt decis să mă duc, chiar dacă plouă chiar dacă e frumos, măcar să simt și eu gustul noroiului Într-o competiție, dar pentru asta aș avea nevoie de cineva care merge cu mașina + suport cel puțin pentru dus, nu vreau să mă consum. La Întoarcere nu e problemă că nu mă grăbește nimeni și nu trebuie să ajung fresh acasă.

Deci, doritori?

As merge si eu, am eu suport de bicle, mai vorbim. Pe suport incap 3 biciclete, deci mai incape inca o persoana. Ai un link sau imi poti da mai multe detalii despre concurs, ca pe ciclism nu am gasit nimic (la prima vedere)

Nu vei găsi pe ciclism din diverse motive. Link-ul este ascuns sub cuvântul Comana din postul citat :)

Nu mai stau acum sa sap, dar pe una din pagini era o intrebare daca putem plati la fata locului, si raspunsul e ca ar prefera sa fie 400 de participanti (pentru cheltuieli banui) si cum sunt doar 200-250 inscrisi o sa accepte si inscrieri la start. Sapa prin site, ca e acolo. Daca te mananca sa te duci, inscrie-te ca de ajuns acolo ajungi cumva.

Tata google gaseste si pagina : http://mtb.teamexper...seul-bujorilor/ . Dar comentariul este din 2011, si s-ar putea sa ai dreptate si sa nu poti sa te inscrii dupa 15 mai. Alta informatie referitoare la starea traseului ne-o ofera accuweather: http://www.accuweath...forecast/278957 . Cand am mers acum in weekendul asta nu plouase decat o seara. Daca astia au dreptate, de sambata ploua cam in fiecare zi pana vineri. Prima Evadare 2011 reloaded. Eu nu sunt chiar asa delicat ca Sole, dar nu m-as baga la traseu pe care a plouat cateva zile la rand.

Nu-mi fac eu probleme cu vremea. Vineri și Sâmbătă e frumos, dar oricum, se schimbă de la zi la zi, ce să mai zic peste o săptămână.

Frumos ca frumos, dar pamantul de la comana era cam umed, nu are cum sa se usuce daca ploua doua zile (nu zic 5 cum sugereaza astia).

Sambata dupa ce am plecat noi a plouat cu spume, asa ca umed e cam putin spus si va fi si sambata chiar daca nu mai ploua. Oricum asta nu este un impediment pentru cine vrea sa se bage. Pe mine insa nu contati. Nu m-am bagat ieri, cu atat mai putin dupa inca o repriza de ploaie si altele pe teava.

Ps: Ziceam ca ne vedem intr-o seara, la o terasa sa discutam un pic de turele pe care vrem sa le facem in vara, inclusiv de tura Tinutului Sasesc. In seara de joi, 17 mai, ar fi ok, asa in principiu? Valabil si pentru Titel(puterfixer).

Ziua este bună. Rămâne să-și dea cu părerea pentru oră cei care sunt mai ocupați.

Ps: Ziceam ca ne vedem intr-o seara, la o terasa sa discutam un pic de turele pe care vrem sa le facem in vara, inclusiv de tura Tinutului Sasesc. In seara de joi, 17 mai, ar fi ok, asa in principiu? Valabil si pentru Titel(puterfixer).

Eu as prefera vineri fiindca miercuri sau joi s-ar putea sa am antrenamente la volei (urmeaza o competitie).

In alta ordine de idei, cei 58.4km facuti prin padure m-au zdruncinat in draci. Febra musculara la maini, umeri, etc ... :) dar per total a fost frumos :D M-am relaxat la intoarcerea in Bucuresti pe asfalt :D

Am plătit înscrierea, deci, cine mai dorește, cine mai poftește. Se pare că o să dea și Purix o tură (șansele să merg cu el sunt mari).

în altă ordine de idei, Vlad, au venit fierăstraiele :D

Dupa cum a zis si conasu',ar fi de dorit sa ne intalnim la o citeala sa discutam despre tura cea mare din Tinutul Sasesc dar si de alte ture ce dorim a le face in vara,gen TransF. si Trans Alpina.Sunt convins ca doritori pt.asa ceva sunt,din cadrul CCC si nu numai,dar trebuie sa punem "tara la cale".In acest context,rog toti cititorii sa faca un efort de vointa si sa ne vedem cumva joi seara(17.05), sa vedem ce si cum.Oricum,vom vorbi la telefon dar cel mai bine e face-to-face.Vreau sa va spun ca anul acesta vom incerca si vom face ture 'de pomeneala'.

Rog in special pe Claudiu si Tsunami sa participe deoarece si-au exprimat in mod direct dorinta de a participa si sunt din 'miezul nostru' dar si pe ceilalti.

MaC-ule,la randu-ti esti asteptat cu vorbe si poveti si prezenta pentru turele ce va fi vor sa vina si stai linistit,ce dreq i-ai spus spus lu' conu?

Astept o vorba de la fiecare om de-al nostru,inclusiv de la d-nul secretar general. :)

Vineri seara nu stiu ce sa zic. In perspectiva turei de a doua zi as prefera sa stau acasa sa-mi pregatesc bicicleta, una alta, mai imi rezolv niste treburi, ca sa nu ma ia nevasta-mea in focuri. Sau vad ca alti cititori se duc la concurs la Comana si cred ca si ei or sa aiba probleme tehnice si administrative vineri. Deci prefer si eu joi sau poate miercuri. Dar astept sa ziceti si voi o vorba.

Ai zis cuvântul magic: miercuri ;)

Eu joi nu pot (programare la dentist amânată de joia trecută)

Unde? Și la ce oră? (propun 19:00)

În altă ordine de idei: sâmbătă/duminică? :-/

Încercăm din nou o Moara Vlăsiei (traseul la care am lipsit)?

Cu privire la tură, dacă se poate să fie duminică e perfect, din punctul meu de vedere. Dacă nu, asta e, nu e cu supărare :)

Atunci ramane miercuri(maine), ora 19, unde ne intalnim de obicei, la iesirea de la statia de metrou Unirea, de langa BRD Unirea, pe partea cu Hanu lui Manuc.

Ps: Stabilim si unde mergem in tura sambata/duminica asta.

Miercuri suna mai bine decat joi :) Se poate totusi la 19:30 sa pot sa ajung si eu la timp, fara sa plec mult prea devreme de la munca ?

Claudiu,dai un telefon cand ajungi in zona, sa vedem unde suntem si vii direct la locul faptei.

MaC-ule, merg link-urile, multumesc. Daca aduci diseara hartile pe suport de hartie e perfect. Hai ca ne vedem la bere. :anotherbeer:

Ca sugestie, vizavi de Club A este o terasa de bun simt numita Argentin (nu este afisat numele). Strada Blănari 11-13.

Si iata ca ne-ntalniram si facuram vorbele pentru tura saseasca din 13-17 Iulie.Am facut traseul in proportie de 95%,va fi pus de MaC pe forum,am confirmat participarea 100% eu,Robert,Pandy,Sole42,Vlad,m-a sunat ZaClaud si mi-a spus ca vine cu siguranta,MaC si dom profesor a_mic aproape sigur vin si ei.Asteptam vorba si de la ceilalti.

Pentru week-end se propune o tura de Branesti,duminica.

• Upvote 1

Domnu MaC, va rog sa nu uitati ca traseul de duminica sa includa si manastirea Pasarea. Va multumesc.

aha, carvrazică șoarecu' dvs. are probleme în a face clic-clic din loc în loc pe niște linii aflate pe un binecunoscut sait? Pre numili lui: baic mep?

Nu cunosc zona aia deloc, nu știu de biblioteci și alte așezăminte culturale... P-ormo îmi aflu vorbe cum c-am făcut traseu' , bla-bla... ;)

:P